Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135/bmid_zoufale-zeny-delaji-zoufale-veci-ctf-135.jpg 3 400 56

Druhé vydání úspěšné prvotiny známé autorky a scenáristky o čtyřicetileté ženě, s níž se rozvedl manžel a ona je nucena řešit novou životní situaci. Kniha srší nápady a návody, jak překonat komplexy a citové a rodinné trable a jak relativizovat pojem zoufalosti. Je to kniha plná humoru, laskavosti a životního optimismu.

vladislav6610
27.03.2019 3 z 5

Rychlé odpočinkové čtení jako dělané na cestu.

SSTknihy
03.03.2019 3 z 5

Občas se mi chtělo zvolat: Blbé ženy dělají blbé věci! Zoufalá jsem si připadala spíš já, když jsem nevěřícně kroutila hlavou nad blbostmi hlavní hrdinky. Ale Halina Pawlowská umí psát vtipně a tak jsou její knížky většinou příjemnou oddychovkou. Minimálně si po přečtení můžete pogratulovat, že natolik zoufalí (zoufalé) ještě opravdu nejste.

pingu1
03.03.2019 3 z 5

Knížka celá nějak zoufalá .... Nicméně přečíst se to dalo :-)

pecinka21
17.11.2018 4 z 5

Je to rychlovka ale stojí za to přečíst je to kniha na pohodu

Knižní střípky
11.11.2018 2 z 5

Klasická Halina, je to jako přes kopírák, nicméně jednou za čas, se to skousnout dá. Vtipné momenty zde jsou, nikdo určitě nečeká žádné zázračné dílko, a takto je třeba k tomu přistupovati.

medlovice
13.09.2018 3 z 5

Dvacet let jsem se vyhýbala knížkám a pořadům Pawlowské. Prostě mi není sympatická svým stylem vyprávění a kousavým humorem. Tuto knížečku mi darovala kamarádka do knihovny a tak jsem ji zkusila k ranní kávě a bavila jsem se. Ironický styl až zbytečně hořké , přehnané, já jsem žena ve stejném věku a nejsem taková chudinka . Ale bavila jsem se a možná , že si něco dalšího od autorky přečtu. Veselé ilustrace se mi líbily .

novina
07.05.2018 2 z 5

No můj šálek kávy to nebyl. Ale kniha je opravdu tenká - na jedno odpoledne ke kávě :)

DádazPrahy
21.04.2018 1 z 5

Kniha mne nezaujala, přiznávám, že styl psaní Haliny Pawlowské není "můj šálek kávy."

Mikako
18.04.2018 3 z 5

Kniha jsem poslouchala jako audio. Skvěle jí načetla Lucie Juřičková a to jí přidalo plusové body. Číst by mě asi nebavila, ale jako poslech při vaření to bylo fajn.

Nomia
20.03.2018 2 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci a tohle je poněkud zoufalá kniha. Ale ne, ruku na srdce, pár vtipných hlášek tam bylo. Jen ta Halina se nám nějak neustále opakuje.

Pasadenka
06.02.2018 2 z 5

Hloupé ženy dělají hloupé věci, jako je kupříkladu psaní knih. Ne, dělám si legraci, až taková hrůza to tedy nebyla. :D Knížečka svojí hubenou mendelovskou postavou a anorektickým stylem vyprávění odžila jeden krátký život jedné ne příliš zajímavé osůbky. Nechci soudit styl, i když mi tak úplně nesedl, ale spíše obsah. V této rovině to byla jednoduše hrůza. Humor a postřehy, které se hodně opíraly o české stereotypní pojetí světa, neměly žádnou přidanou hodnotu. Formát knížky neumožnil plně rozvinout žádný charakter a to ani hlavní hrdinky, která ve své reflexy nezašla dál, nežli na zápraží.

I když se mi líbí braková literatura, u které si člověk oddechne a zažije něco málo dobrodružství, tato knížka v sobě skýtá jen velice málo zajímavého. I když se oprostím od jakéhokoli očekávání, tak pořád je to veliká nuda.

Marluksa
04.02.2018 4 z 5

"Tomášku, co pomůže ženě, které je skoro čtyřicet a je skoro tlustá, aby ji někdo chtěl?" fňukala jsem.
"Tma," řekl můj čtrnáctiletý chlapec.

Julinka679
21.01.2018 4 z 5

Příběh "zoufalé ženy", který je velmi reálný a i přesto je vtipný. Je to takové milé oddechové čtení u kterého se zasmějete, zamyslíte a řeknete si, že "zoufalé ženy prostě dělají zoufalé věci". Už se těším až zhlédnu film, doufejme, že se drží knižní předlohy :-)

haki34
24.10.2017 4 z 5

Kategorie oddechovka.
opět jeden z Halininých dobrých příběhů, alternativních "životopisů", lze v něm najít motivy a situace obdobné jako třeba v Díky za každé nové ráno....
Pobavila jsem se, zasmála jsem se a úplně Halinu slyším, a vidím před sebou, jako sama čte tento text :)
Halinu mám ráda, takže se k ní určtě vrátím i v budoucnu. Její nadhled (minimálně v knížkách), neutichající radost ze života a humor, se kterým životu čelí, je nakažlivý :)

ecila13
08.10.2017 2 z 5

Pár vtipných postřehů.

MOu598
14.09.2017 3 z 5

Četla jsem v dubnu 2001. Podle mých poznámek:
Autorka vypráví o svých láskách a vztazích, s úsměvem a ironií.
Hezky se čte, spíš poslouchá.
Citát:
"Měla jsem dvě nadité tašky a ruce u kolen jako orangután. Lépe! Ruce u kolen jako každá řádná pracující vdaná žena."

Alethea_k
25.08.2017 4 z 5

Další kniha od Haliny, která mi zvedla náladu. Dokázala jsem se odreagovat, zapomenout na své starosti. Pravda podaná vtipnou formou, několikrát jsem se smála na hlas. V létě nejlepší volba.

kristynka8396
30.07.2016

Dostala jsem se k ní na základě výzvy - český autor. Kniha mě pobavila, ale jednou přečíst stačilo :)

Jessybelle
03.07.2016 2 z 5

Líbí se mi humor autorky,ale tato kniha mě příliš nezaujala. Nějak jsem se ji prokousala, asi proto, ze byla tak kratka, ale víckrát ne.

beluca
27.04.2016 2 z 5

Není to můj šálek kávy, dostala se mně do ruky náhodou, ale docela jsem se u ní pobavila a toho si cením, protože smíchu není nikdy dost :-)