Znám tě?

Znám tě? https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484239/bmid_znam-te-Cpx-484239.jpg 4 304 41

Zuzanin život je kolotoč práce, povinností a strachu. Sama vychovává tříletou holčičku Pepper, se kterou žije na ostrově. Společnosti lidí se straní. Mužům se pak vyhýbá zcela záměrně. Proto když při pravidelné cestě na pevninu, kam odváží články o ekologii, srazí svým stařičkým autem vysokého cizince, hrůzou nemůže ani uvažovat. Muž se z posledních sil vydrápe na sedadlo spolujezdce a omdlí. Zuzana zhrouceného a potlučeného muže odveze do nemocnice. Strach ze soudního stíhání, následného trestu a logického odebrání malé dcerky Pepper ji donutí lhát zdravotnímu personálu. Historka o tom, že jela hledat milovaného snoubence Marka, který byl přepadený, okradený a zbitý ve škarpě u cesty, jí projde. Bohužel jí uvěří i sám zraněný muž, který po úrazu trpí dočasnou ztrátou paměti. Zuzana je nucena odvézt si tohoto cizince s sebou na ostrov. Co si ale má počít s vysokým svalnatým chlapem, který se k ní chová jako k žádoucí ženě a k její dceři jako budoucí táta? Jak dlouho může vydržet křehká skořápka pohody, než praskne pod tíhou vykonstruovaných lží? A jak dlouho vydrží odolávat Zuzana, která den ode dne zjišťuje, že mužské dotyky a něžnosti nejsou vůbec špatná věc? A co se stane, až všechna Zuzanina pečlivě střežená tajemství spatří světlo světa? Nemluvě o tajemstvích, která má pohledný Mark...... celý text

Nermal
10.03.2024 4 z 5

Souhlasím, že šlo o pohádku pro dospělé, kterou slupnete jako nic. Čtení na zahradu ve chvílích odpočinku, kdy chcete vypnout. Čte se stejně dobře jako celá série.

Andrejka91
23.01.2024 4 z 5

Pěkná pohádka pro dospělé, u které jsem se trošku nutila moc nepřemýšlet. Postavy jsem si ale zamilovala a těším se na další díl.

Jita160
26.12.2023 4 z 5

Zuzanu a Marka svedla automobilová nehoda.
Většinou příběh kde má jeden z hlavních hrdinů dočasnou anamnézu zajišťuje pořádný průšvih.
Strach, předstírání ,zamlčování skutečností ,letmé pohledy ,dotyky, jiskření končí v láskuplný příběh i díky ubreptané dcerušce Pepper.

monika0181
25.12.2023 3 z 5

Tento díl by za mě nejvíc přitažený za vlasy. Reálnost toho, že se nebude snažit zjistit, kdo je a nebude kontaktovat konzulát a nic řešit po dobu několika měsíců mi úplně nesedlo.
Ale když se oprostím o toho, tak kniha byla čtivá. Zápletka zajímavá, byť ne neobvyklá zvraty tak akorát.
Za mě tento díl hodně průměrný.

Ewe291
07.11.2023 3 z 5

No neviem sa rozhodnut 3-4* takze 3,5*
Zachranila to mala Peper a surodenci. Neviem preco ale akosy mi to nepadlo ze Ceska a Skot a ona zije sama na ostrove a vsetko zvlada a to jej ekologicke zmyslanie a vsetkeho bolo prosto prilis a nasilu. Jasne papier znesie mnoho ale toho bolo prilis aj na mna! Takze za toto strhavam body. Inak bola kniha skvela ale stale si nedokazem predstavit Zuzanu a ani Walaca (Walace?) No prosto mne pridu vsetci skoro rovnako opisany, ano dostavaju ma muzi s tetovanim ale opis bol pre mna slabi a navyse to bolo vsetko niekedy prilis prekombinovane. Za mna je stale najlepsi prvy diel.

Laf
23.07.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Poutavý příběh, který plynule a vtipně utíkal, mne hned vtáhl a netrpělivě jsem očekávala zvraty a jak se to celé vyvine. Je to příjemná oddychovka. Vřele doporučuji :)

Leído
06.07.2022 1 z 5

Bohužel jsem si koupila tři knihy od pro mě neznámé autorky najednou. Jen na základě anotací. Po velkém zklamání při čtení Záměny jsem zkusila tuto knihu a byla ještě horší. Nesympatické postavy, naprosto hloupé chování hlavní hrdinky, nerealistické okolností. Stačilo. Třetí kniha zůstane neprečtená.

Sarkak94
20.03.2022 3 z 5

Tento díl je za mě zatím nejslabší. Nadá se říct, že by mě tato kniha vyloženě nebavila, ale přišlo mi to celé takové divné. Myšlenka se ztrátou paměti hlavního hrdiny, byla zajímavá, ale bohužel špatně, hodně nereálně zpracovaná.
Zuzana mi nebyla moc sympatická. I když celkem chápu její pohnutky, ale to co udělala bylo hodně zvláštní a i to jak se chovala mě strašně vytáčelo. Až ke konci mi přestala vadit. Wallace/ Mark na to jaký to byl chlap, tak ne mě byl až moc milý, vzhledem k tomu jak se k němu Zuzana chovala. A to jeho oslovovaní „Zuzanko“ „Hruštičko“ tak to mě strašně štvalo….Hlavně chování personálu v nemocnici, mi přišlo dost nelogické…
Ale aby to nebylo celé jen negativní, tak mě bavila až poslední třetina, kde se konečně něco dělo a i nějakou emoci to ze mě dostalo. Začalo v okamžiku, kdy se Wallaceovi konečně vrátila paměť, naštval se a donutil Zuzanu podepsat smlouvu. Jo tam se konečně začalo dít něco zajímavého. A tady už mě začali být i hlavní postavy sympatické.
Ale je to jen můj názor. Tím nechci nikoho od čtení této knihy odrazovat, ale já si jí určitě už znovu nepřečtu……

Pasadenka
24.02.2022 3 z 5

Docela mě to bavilo. Hlavně to nekonečné čekání na zvraty. Styl je pořád dost neohrabaný a děj? V podstatě adaptace filmu Přes palubu, resp. Manžela na zkoušku, který vyšel ve stejném roce. :D Hezká pohádka, hrozně mě bavila, ale i tak je to za 3 hvězdičky, protože děj držel pohromadě jen sílou čtenářské laskavosti. :)

kape97
25.01.2022 5 z 5

Zajímavá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

kopeceli
14.11.2021 4 z 5

Čtivé. Žvatlající dcerka je vtipná, díky ní jsem se opravdu bavila. Samotný děj moc nechápu, neznám život na Kapverdách, ale i tak chování personálu nemocnice bylo podivné (jsem zdravotní sestra), některé informace mi připadaly hodně přitažené za vlasy. Celek ovšem je dobrý, dočetla jsem a to dost tempem, zajímalo mě, co s tím autorka provede.

anna7852
23.10.2021 4 z 5

tak toto už za mě anoo líbilo se mi to

Nuttelka
28.08.2021 3 z 5

Tak bohužel u tohoto dílu jsem se trošku trápila. Bavila mě až poslední třetina, kde se konečně něco dělo a i nějakou emoci to ze mě dostalo :-) I když chápu Zuzaniny pohnutky, strašně mě vytáčela ta holka :-))) Malá Pepper je úžasná, což malé děti bývají a Wallace? Na takového "borce" až moc něžné chování a oslovení "Zuzanko" nebo "Hruštičko" mi úplně kroutilo prsty u nohou... No, ale jsem zvědavá na posledního bratra, tak s chutí do toho :-)

Misshell1
21.08.2021 5 z 5

Přijde, že autorka se díl od dílů zlepšuje. Baví mě její popis okolí, dojmů a příběh jako takový. Už se těším na závěrečný díl na Stuarta.

petulik330
04.06.2021 4 z 5

Velmi čtivé. Mám jen jednu výtku a to je to, že je škoda že kniha nebyla delší.
Pěkné popsané prostředí i charakter postav.
Místy velmi humorné. Hlavně část v nemocnici. Doporučuji.

milst
12.02.2021 5 z 5

Prosím, kdy vyjde poslední díl? Už jsem podruhé přečetla celou sérii. Moc se mi líbí.

Ludmila02
10.01.2021 5 z 5

Velmi čtivé. Doslova jsem zhltla všechny tři díly najednou.

AKO
21.11.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Siegrid
30.09.2020 4 z 5

Zamilovaný příběh, oddechovka. Marně všichni čekáme na 4. díl, který nějak nepřichází. Tak snad se dočkáme.

Myška43
05.06.2020 5 z 5

Tento díl je pro mě nejzajímavější. Super příběh, Pepper je sladká, moc mě bavila a epilog mě upřímně rozplakal.

ztráta paměti, amnézie

Nika Peas (p)