Znám tě?

Znám tě? https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484239/bmid_znam-te-Cpx-484239.jpg 4 304 41

Zuzanin život je kolotoč práce, povinností a strachu. Sama vychovává tříletou holčičku Pepper, se kterou žije na ostrově. Společnosti lidí se straní. Mužům se pak vyhýbá zcela záměrně. Proto když při pravidelné cestě na pevninu, kam odváží články o ekologii, srazí svým stařičkým autem vysokého cizince, hrůzou nemůže ani uvažovat. Muž se z posledních sil vydrápe na sedadlo spolujezdce a omdlí. Zuzana zhrouceného a potlučeného muže odveze do nemocnice. Strach ze soudního stíhání, následného trestu a logického odebrání malé dcerky Pepper ji donutí lhát zdravotnímu personálu. Historka o tom, že jela hledat milovaného snoubence Marka, který byl přepadený, okradený a zbitý ve škarpě u cesty, jí projde. Bohužel jí uvěří i sám zraněný muž, který po úrazu trpí dočasnou ztrátou paměti. Zuzana je nucena odvézt si tohoto cizince s sebou na ostrov. Co si ale má počít s vysokým svalnatým chlapem, který se k ní chová jako k žádoucí ženě a k její dceři jako budoucí táta? Jak dlouho může vydržet křehká skořápka pohody, než praskne pod tíhou vykonstruovaných lží? A jak dlouho vydrží odolávat Zuzana, která den ode dne zjišťuje, že mužské dotyky a něžnosti nejsou vůbec špatná věc? A co se stane, až všechna Zuzanina pečlivě střežená tajemství spatří světlo světa? Nemluvě o tajemstvích, která má pohledný Mark...... celý text

petulkapeta
27.04.2020 5 z 5

Tak tenhle dil se mi libil ze vsech nejvic..nejen mala,ale i Zuzana a věci co se týkaly Česka

jitka7
25.03.2020 3 z 5

Ten chlap na té obálce má pěkné buchty :) Četla jsem knihu, protože už jsem četla předešlé dvě, tak pak vždy takovéto série dočítám, protože mě zajímá osud dalších postav. Příběh byl dost nereálný, ale originální. Líbil se mi. Trošku mi vadila Zuzanina odtažitost, ale pak se to asi dalo docela pochopit. Je to hezké čtení, kde přijdete na jiné myšlenky. Hlavní postavy jsou sympatické a Pepper je boží.

Maruš.D
18.02.2020 3 z 5

Uff, je zvláštní že i přes ne úplně můj styl psaní, knihy stejně čtu. :D
Prostě mě asi jen zajímá, jak vše s bratry dopadne.
Za mě asi jeden z nejlepších dílů zatím, protože se jako v jediném poznávali co nejdéle. Není to, že by se po týdnu do sebe zamilovali a po dalším týdnu se brali.
Líbí se mi, že i přes nereálnost situace je rozvoj postav okay. Veliké mínus je za uspěchaný konec a nic moc epilog. Čekala bych řádné zakončení a ne jen “omdlela- zjistim jak se věci mají- je moje” (ikdyž mé uvozovky jsou asi delší a obsáhlejší). Plus je za zapojení rodiny a návnadu na další díl, který si i tak určitě přečtu.

Bet
15.01.2020 4 z 5

Opravdu krásně napsaný příběh. Moc se mě kniha líbila.

TerezaMondeková
23.10.2019 3 z 5

Příběh je nereálný, ale zase originální. Kniha je jednoduchá, nenáročná oddychovka. Nechybí nějaké to překvapení, humor, erotika a láska. Ale čekala bych lepší epilog. Ten mi přišel slabý.
Hlavní hrdinka s mi líbila. Obdivovala jsem, jak se ujala Peppy. Hodně si toho prožila a přesto zůstala silná.
Hlavní hrdina... ohleduplný, ochranitelský, něžný, milý, starostlivý... pro rodinu jako stvořený.

jani.ruzicko
07.08.2019 3 z 5

Obálka nalákala, ale... Tak 3,5*. Námět není špatný, ten se mi líbil. Styl psaní taky není špatný - je to čtivé. Ale někdy mi vadilo to vyjadřování... Občas jsem si přišla, že čtu knížku, která byla napsaná v jiné době, takto nikdo už nemluví a už vůbec ne chlap =D ale je to možná jen můj pocit =) Zároveň to navzdory tomu tématu bylo asi až moc sladce napsané.
Myslím, že jsem si nikdy neuvědomila, jak děsné je slovo "dcera" (případně "dcerka"), tím, jak se pořád opakovalo, mě začalo naprosto iritovat =D Asi bych spíš opakovala Peppyno jméno =)
Konec byl až moc rychlý, ten si zasloužil víc =)

Lee7
26.05.2019 4 z 5

Nejlepší díl zatím ze všech tří dílů.. škoda, že konec tak rychle utli. Ale musím říct, že mix se ztrátou paměti a dcerkou byly moc povedené zvraty. Za mě super a jsem zvědavá na poslední ídl, doufám, že si udrží linii.

Kačí137
25.03.2019 4 z 5

Tenhle díl mě přišel zatím nejvíce povedený. Není to až tak dramatické jako dvojka. Je to také vtipné, líbí se mi zmínky o Česku. Asi jsem patriot :-) Hlavní hrdinka je skoro Super-women. A přitom sama. Její dcerka správně oživí různé momenty. Tohle zamíchání s pamětí bylo super. Přečetla jsem během jednoho odpoledne. Prostě pěkný.

BludickaJulie
28.01.2019 1 z 5

Musím sa priznať, že k prečítaniu tohto titulu som sa odhodlávala dosť dlho, aj napriek tomu, že som sa naň tešila. Nakoniec som však bola nemilo prekvapená. Dej sa mi zdal akoby bol len na rýchlo zlátaný pretože od predchádzajúceho dielu ubehol veľmi dlhý čas. Bol bez "šťavy", zdĺhavý a fádny. Zarážala ma, miestami až prostoduchosť hlavnej hrdinky ako aj oslovenie "Zuzanko" hrdinom, ktorý nevedel česky. Od literatúry tohto žánru sa prirodzene neočakáva, že sa bude tváriť ako hlboko intelektuálne dielo, ale predsa len som od autorky očakávala trochu viac.

AliceTief
05.01.2019 5 z 5

Za mě určitě milé překvapení, příběh se mi líbil daleko víc než druhý díl (Ten byl na mě moc extra-drama). Tenhle díl byl pohodovější, za jeden den přečtený, hlavní hrdina i malá Peppy naprsto super! Už se těším na nejmladšího ze sourozenců =).

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Za mě milé překvapení! ;-) Je to třetí díl, jak jsem později zjistila, první mě moc nebavil, toto jako by psal někdo jiný? ;-) .. Příjemné oddychové čtení, doporučuji jako knížku třeba na dovolenou, když už máme to léto.. Příběh zasazený do "lehce nereálna", ale postavy moc pěkně vykreslené a hvězdičku jsem musela přihodit za Peppy, ta to všechno krásně doplnila. Určitě doporučuji k přečtení všem romantickým duším..

janesy
29.11.2018 2 z 5

Předešlé autorčiny 2 díly mne nalákaly, abych si přečetla i tento třetí příběh...Sorry, ale co to bylo? Vůbec se to nedá porovnat s předchozími příběhy. Teprve ve třetí třetině už to bylo zajímavější a jak píše níže Pedruska01, tak i mne neskutečně vytáčelo jméno Zuzanko, kdyby to bylo aspoň Zuzko....a to nebudu popisovat myšlenkové pochody hl. hrdinky..............dvě hvězdičky až až.

munka
29.10.2018 3 z 5

Bola som zvedavá na ďalší príbeh o bratoch Maclachlanovcoch. Neoslnil, ani nesklamal. Pri zmene žánru kníh, ktoré čítam sa to hodilo.

Sarka14
03.09.2018 3 z 5

Pro mě trošku zklamání. Nebyla špatná, docela dobře se četla, ale děj byl neskutečně naivní. A popisy milostných scén raději ani komentovat nebudu. Připomíná spíše pubertální mluvu než zkušenou spisovatelku. Nechci knížku odsoudit, není špatná. Jako oddechovka v pohodě. Jen by to chtělo trochu zapracovat na popisech a realističtějším ději.

Pedruska01
02.07.2018 3 z 5

Po vážně neskutečně dlouhé době jsem konečně dočetla nejnovější dílo v sérii bratrů Maclachlanů. Je sice pravda, že jsem si toto dílo brala do ruky pouze v časech jisté "nouze" a věděla jsem, že to bude na dlouhé lokte, ale po předešlých knihách bych tak dlouhý časový interval nikdy neřekla. Poměrně jsem se těšila, protože předešlé knihy byly vážně dobré. Tohle bylo však jak studená sprcha. Jaká škoda.
Neumím si to vysvětlit - snad dlouhá autorčina pauza? Nebo nějaká špatná konstalace hvězd? Už od začátku mě iritoval styl vyprávění. Byl tak... nepřirozený. Každopádně, dalo se na něj zvyknout. Postupem času mi vážně, ale opravdu moc lezla na nervy hlavní hrdinka Zuzana - nenáviděla jsem její zdrobnělinu jména a dokonce i její "dceru" Pepper. Nenáviděla jsem, jak pořád tu malou holku měla na jazyku a nazývala jí dceruškou. Bylo to na každé stránce! Proboha! Ta ženská byla tak citově až snad labilně nevyrovnaná. Boha jeho, ruplo ji v kouli každou chvíli a zcela nečekaně, bez příčiny či zvláštního důvodu. Ten chlap - Mark či Wallace, můžete si vybrat, měl svatou trpělivost anebo na tom ostrově něco viditelně rušilo normální mozkové vlny.
Autorka bohužel taky měla tendenci opakovat jistá slova a fráze. Oblíbila si jich asi tak 10 a donekonečna je omílala. Ty slova nenávidím a dlouho je nechci nikde číst.
Na jednu stranu jsem ráda, že jsem se nesnažila knihu přečíst "najednou", protože bych byla nejspíš více zhnusená. Musím přiznat, že mě tak skoro do 3/4 příběh "nebavil". Byl zajímavý dějově - respektivě ta myšlenka, ale ten zbytek - chování, dialogy, náplň práce - to bylo tak nějak o ničem. Bavit mě to začalo v okamžiku, kdy se Wallaceovi vrátila paměť, naštval se a donutil Zuzanu podepsat smlouvu. To se přiznám, že jsem se nemohla odtrhnout a zase jsem poznávala tu čtivost, kterou autorka předvedla v minulých dílech. Od té chvíle mnou příběh pořádně hnul. V tom dobrém slova smyslu. Tak nějak se okamžitě vše otočilo, že jsem dokonce i ty dvě - Zuzanu a Pepper měla radši.
Konec byl překvapující a i naprosto příšerné klišé, ale to se dalo čekat. Takovýhle druh literatury ani nic jiného nenabízí. Osobně mi třeba vadilo, že Zuzana tak rychle souhlasila s Wallaceovou nabídkou, i přes to, že ještě před několika hodinama od něj utíkala po celé Evropě a pak konec a poslední tečka. Bez jakéhokoliv kloudného rozhovoru. Kdyby to zase bylo trochu jinačí, mohlo by to být delší a v tomhle případě to snad ani není zapotřebí, opravdu.
Ohodnotila jsem to zlatým středem - 3 hvězdami, ale do toho zlatého středu to má daleko. Poslední čtvrtka knihy to zachránila, ale i tak to je málo. Je to bídný střed. Nečekaný sráz dolů. Prostě škoda.

Elčokča
09.04.2018 3 z 5

Příběh je to originální, ale strašně nereálný. Vadilo mi časté zamýšlení se a vzpomínky (občas popsané dvakrát), které odváděly pozornost od příběhu a byly tak zamotané, že než se hrdinové vrátili do "reality", už jsem zapomněla, že to byla jen odbočka. Do posledního dílu se možná ani nepustím, protože mě nezaujala anotace.

LenRan
04.04.2018 odpad!

Ufff....tak toto bylo fakt strašný. V životě se mi nestalo, že bych tak nesnášela hlavní hrdinku. Lhářka a manipulátorka, která si obhajovala svoje jednání nesmyslně vykonstruovaným strachem a nechala to dojít jak nejdál mohla. Celou dobu jsem se jen těšila až už to konečně praskne a on odejde. Bylo mi ho fakt hodně líto a i té její "dcery". Opravdu lituji, těch pár peněz co ta knížka stála, protože za to fakt nestála.

Obecně mi u této autorky vadí, styl vyprávění, myslím, že by se spíš hodila první osoba, ale dá se na to zvyknout. Už předchozí dvě knihy byli vystavěné na dost chabé zápletce, ale s trochou fantazie se to asi dá přečíst, ta poslední kniha je ale úplně mimo.

havrmoni
22.03.2018 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo,asi zatím nejvíc. Už se těším na další díl.

Mishatka
05.03.2018

Knížka super !!! Jako vždy. Za to čekání to stálo. Jen jsem při čtení anotace čekala, že je překlep ve jméně hlavní hrdiny a jmenuje se Susan, místo Zuzana, ale v knize se vysvětlilo proč Zuzana.

cipina
28.02.2018 5 z 5

Opět autorka nezklamala, velmi hezká knížka. Už se těším na poslední díl :-).

ztráta paměti, amnézie

Nika Peas (p)