Zmizelé dívky

Zmizelé dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260494/bmid_zmizele-divky-9GD-260494.jpg 4 170 51

Dara a Nick bývaly nerozlučné, ale to bylo předtím – před tím, než Dara políbila Parkera, nejlepšího kamaráda Nick, a před tou nehodou, po které zůstala Dařina krásná tvář zjizvená. Od té doby se sestry naprosto odcizily a nemluví spolu. Nick se sice rozhodne, že vše, co ztratila, získá zpět, ale Dara už má jiné plány. A když o svých narozeninách Dara zmizí, Nick si zpočátku myslí, že je to nějaká hra, že se Dara zase předvádí. Ale zmizela i jiná dívka, devítiletá Madeline Snowová, a Nick je čím dál víc přesvědčená, že ta dvě zmizení spolu souvisí. A teď musí najít svoji sestru dřív, než bude pozdě. Lauren Oliverová ve svém nejnovějším románu vytvořila svět ztrát a podezírání, v němž obě sestry hledají nejen jedna druhou, ale i samy sebe.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Vanishing girls , 2015

LilianaFalcon
07.04.2016 2 z 5

OMG! tak jsem se těšila na nějaký detektivní thriller s normální zápletkou. Snaha autorů o originalitu pro mě začíná být otravná, protože ve výsledku je to zase jen a jen ta samá písnička.
Vsuvky od policie, komentáře... mě tam vyloženě vadily a to tomu většinou bývá naopak.

Yana-66
01.04.2016 3 z 5

Celkem jsem nepochopila proč takový konec? To mohlo skončit docela dobře, ale autorka nejspíš měla nějakou hlubší myšlenku... No neva

Ebony
25.03.2016 5 z 5

Hodně silný příběh s ještě silnějším koncem. Sama mám sestru a taky zažívám pocity jako Nick že bych ji nejradši někdy zastřelila ale vždy bych se za ní obětovala. A NIKDY bych se jí nevzdala. Takže úplně chápu Nick proč to udělala. Protože bych to samé udělala já.......... Tohle je příběh pro všechny sestry na celém světě. A tento příběh může pochopit jenom sestra která má sestru. Já to pochopila...

Jana77
16.03.2016 5 z 5

Tak za mě úžasná kniha! Rozuzlení tak nečekané, že jsem se musela vracet zpátky, abych se ujistila, že jsem to nepochopila špatně. Opravdu doporučuji si přečíst.

fifejda
13.03.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Užila jsem si ji i přesto, že jsem to v polovině nevydržela a nakoukla do závěrečné části. I ten letmý pohled stačil, abych už měla určité podezření a jednotlivé kapitoly vnímala jinak. Přesto jsem byla napnutá jak struna. Takže doporučuji: vydržte to a čtěte pěkně poctivě stránku po stránce :)

Peace
09.03.2016 4 z 5

"Vina je velice mocná emoce. Nutí tě vidět věci, které ve skutečnosti neexistují."

Velice dobře napsaná knížka. Naštěstí nejde o klasický dívčí románek - děj je mnohem hlubší.

warca
02.03.2016 4 z 5

Všechno bylo skvělé až do chvíle rozuzlení. Poutavý příběh s tajemným nádechem, romantická zápletka a výtaná odlišnost od jiných knih.
Ale protože jsem měla doma zároveň i NOCTE, tak mě ten konec maličko zklamal.
Ne, děj byl vážně skvělý a kdybych nečetla to Nocte s totožným závěrem, tak bych knize neměla, co vytknout.

muchomurka
03.02.2016 4 z 5

Ze začátku se to nezdálo, ale tenhle příběh je něco. Celou dobu jsem si říkala, že bych Daru pěkně postavila zpátky na zem, byla protivná a rozmazlená. Kdežto Nick, u té mi přišlo, že je chudák starší sestra, která musí být ta chytřejší... Rodiče holek mi přišli takoví, že by sami potřebovali léčbu u doktora Leezaye.
Grafické zpracování knížky bylo zajímavé, ale obešla bych se bez fotek a novinových zpráv s komentáři uživatelů. Střídání před a po mě ze začátku mátlo, ale jakmile jsem objevila (skvěle zvýrazněné - ironie) značení na horní části stránky, dávalo to větší smysl. Co se týče konce, tak to jsem opravdu nečekala. Přišlo mi, že jsou části děje, kterým závěr neodpovídá (halucinace, ehm ehm). A také to, že mi přijde, že mě autorka o něco ochudila, celý příběh byl znázorněný jen po povrchu a konec jak kdyby byl moc rychlý, překotný a nedokončený.

šneki
28.01.2016 4 z 5

Tato kniha mě, stejně jako Chvíle před koncem a Delirium, zanechala v slzách a zvláštní otupělosti, což se mi stavá jen u opravdu úžasných knížek.
Mám sice pocit, že jsem se do ní nikdy pořádně nezačetla (proto jsem chtěla dát nejdříve jen 4*), ale to asi bylo spíše mnou, než knihou samotnou. Závěr byl ale grandiózní a tak jako u ostatních knížek od Lauren velmi neočekávatelný. Tleskám genialitě tohoto příběhu!
Jestli si chcete přečíst kvalitní YA, tak Lauren Oliver je jasná volba.

Sušenka1556
24.01.2016 5 z 5

Lauren Oliver opět nezklamala!
Tentokrát mě velice překvapila a to zejména koncem. Skvělý nápad zahrnout do knihy i obrázky a zajímavé doplňky- emaily, Dařin deník...
Všechny knihy od Lauren Oliver doporučuju... Proč? Je v nich něco ,co ostatní příběhy nemají -originalita a nápad!

rarášek
16.01.2016 4 z 5

Bylo to velmi zajímavé a ještě zajímavější to bylo po zjištění, které přišlo před koncem knihy. Po tom mi pak spousta věcí , která se před tímto okamžikem v knize udála, dávala smysl. Moc se mi líbil Parker a taky Nick a její starost o sestru Daru, kterou jsem dost často nemusela. Zajímavé je, že to nekončí typickým, že se dala dohromady s klukem, kterého měla ráda a žila šťastně až do smrti. Příběh je také doplněný různými články, e-maily, fotkami a deníkovými zápisky. Rozhodně doporučuji a musím říct, že nakonec budete překvapeni, jak to nakonec po celou dobu bylo. :)

sestry dívky zmizení lidí zmizení dětí

Lauren Oliver
americká, 1982