Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42155/bmid_zlata-klec-rjM-42155.jpg 4 65 11

St. Kilda série

Zmatek v srdci série

2. díl

Když se Carolina, odbornice na sestavování rodokmenů, pustí do nové zakázky, zneklidňují ji výhrůžky, které se rychle stupňují. Je jasné, že dohledávání rodinné historie zemřelého senátora je někomu velmi nepříjemné. Naštěstí Carolina narazí na nečekaného spojence, pohledného a záhadného Dana. Co všechno hodlá Carolina riskovat, aby odhalila tajemství rodu Quintrellů... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Always time to die , 2005

petulik330
29.11.2021 5 z 5

Zajímavé téma o sestavování rodokmenu. Snaha o jeho sestavení že změní o strach o život, aniž by hlavní hrdinka tušila proč.
Začátek nebyl nějak extra napínavý. Spíše se čtenář seznamoval s postavami a prostředím. Když úvod čtenář překonal dostavilo se napětí a zauzlovaný příběh ve kterém jak hlavní hrdina i čtenář ( já tedy určitě) nevěděla o co pachatelovi jde. Čekala jsem vraždu ale toho ne. Kromě hlavního příběhu také hlavní hrdinové odhalili šokující pravdu o senátorovi s které mi byly hodně špatně.
Nemůžu jinak než doporučit.

Hasko
18.11.2020 3 z 5

Příliš mnoho jmen, ztrácela jsem se v tom. Děj rádoby napínavý, ale spíš mi to přišlo takové překombinované.

suzanne1997
31.07.2019 4 z 5

Neuvěřitelně zajímavý a poutavý příběh, který skončí až příliš rychle. Aniž by to čtenář čekal, stává se součástí historie i současnosti, nabízí se mu pohled na činy minulé i současné a propletenec se utahuje. Pro Carolinu tak není její práce vůbec jednoduchá, až do posledních stran čtenář neví, co se vlastně děje. Pro mě to byla příjemná kniha, která v sobě ukrývá více než se na první pohled zdá. Jediná věc, která mi na ní vadí, je její neuvěřitelně rychlý konec. Autorka najednou přestane psát a nechá čtenáře zaraženého v myšlenkách.

havrmoni
13.06.2018 5 z 5

No páni, pěkná detektivka. Konec překvapí tedy mě určitě. Práce hrdinky zajímavá a mě velmi blízká,takže jsem si v tomhle tématu rochnila :). Hrdina super a vůbec oba sympatičtí a nekomplikovaní. Když jsem dočetla, pomyslela jsem si,že osoba,která zemře hned na začátku se neměla vůbec narodit. Hnusná myšlenka,ale neubránila jsem se jí. Je to opět velmi pěkná, emoce vyvolávající kniha.

Luccy78
10.01.2018 4 z 5

První díl ze série St.Kilda. Hodně zajímavá a napínavá kniha o převážně nezáživné činnosti jako je sestavování rodokmenu jedné rodiny. Hlavní hrdinku nejspíš ani nenapadlo, že může narazit na dávné rodinné tajemství, jehož odhalení nebude někomu po chuti a je odhodlaný kvůli tomu i zabíjet.. Opravdu jsem si čtení užila.

moudivlacek
24.04.2016 3 z 5

Pěkná kniha, velmi tajemný Daniel, odhodlaná Carolina, bohatá rodina, která už na pohled něco skrývá. Odkrývání tajemství této rodiny málem stojí oba život. Daniel i Carolina jsou k sobě přitahováni a zároveň touží toho druhého ochraňovat. Samotný závěr příběhu vám vezme dech, ale i mile překvapí.

raty
21.11.2014 4 z 5

Trochu překombinované, ale čtivé. Kniha rozhodně nebyla nudná.

kazecha
24.01.2014 3 z 5

Velmi příjemná knížka s neobvyklým tématem, moc se mi líbilo, že měl děj skutečně spád a že to nebylo "přeerotizováno" jak bývá v současnosti zvykem.

Evaevelína
03.11.2013 4 z 5

kniha se četla dobře,ale já jsem se do ní úplně zamotala a nevěděla jsem kdo je kdo, a kam a ke komu patří.Ale neřešila jsem to.Do románu bych to taky nazařadila,je tam toho jen špetka.

mariva
21.01.2013 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a zorientovala v množství postav a rodinných vztahů, ale asi od poloviny už byl děj strhující a napínavý.

pirin
02.09.2012 5 z 5

Doporucuji precist celou trilogii, zarucene u toho neusnete :-)