Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

Demi
13.11.2018 5 z 5

Opět nové pojetí přenesení válečných útrap do dnešního světa, které vykresluje autor z pohledu tří různých postav, žijících v jiném prostředí a vstupujících do války z rozdílných světů. Kniha mě pohlcovala každou novou kapitolou a závěr byl opravdu brilantní.
Hluboký příběh vede k zamyšlení ještě dlouho po tom, co knihu odložíte.

Acquenta
07.11.2018 5 z 5

Každá stránka této knihy, každá kapitola mě zasáhla přímo do srdce. To prolínání postav, kdy si nakonec všechny tři našly společný život, se mi moc líbilo. Z knihy jsem unešená, ale také dost rozhozená, přece jen to byla opravdu síla :-(

1v8na
03.11.2018 4 z 5

U této knihy mám dost rozporuplné pocity.
Příběh byl krásný, smutný, emocionální, kapitoly byla na čtení krátké.. To je hodně velké pozitivum.
Velmi oceňuji i to, že byly kapitoly psány z pohledů jednotlivých postav a jejich osudy se vzájemně proplétají a míchají.
Na druhé straně v porovnání s jinými knihami, které jsou na téma druhé světové války, mi tahle knihy přišla o něco méně záživná a v některých pasážích jsem měla problém se začíst.

Dardos
01.11.2018 5 z 5

Smutna kniha o smutnych vecech... asi jako vsechny knihy s valecnou tematikou. Parkrat jsem bojovala s tim knihu odlozit, jak mi z pribehu nekterych postav bylo uzko, ale jsem rada, ze jsem docetla do konce.
Pro me opravdu silny pribeh nad kterym musim porad premyslet... urcite doporucuji.

ladyka
01.11.2018 4 z 5

Těžko lze k této knize dodat něco dalšího, než napsali předchozí čtenáři...příběh o utrpení jednotlivců i jejich rodin během 2.SV, o pro nás nepředstavitelném utrpení, o krutosti i lidskosti, o naději a lásce,vyprávěný třemi hrdiny, které osud svede dohromady. Pro mě další z mnoha dojemných knih o této strašné době (zatím u mě vedou Světla, Slavík či romány Ruty Sepetys), je mi z nich vždy nesmírně smutno a úzko, čím lidé museli procházet... I tak, nebo právě proto je třeba tyto příběhy číst, aby se ty hrůzy už nikdy nikde neopakovaly.

Lil30
23.10.2018 5 z 5

Jako jiné válečné knihy je smutná, drásající a chytne za srdce při pomyšlení na to, co si prožili. Libilo se mi střídání pohledů postav Matyldy, Elsi a Willema, jak se lišil dětský a dospělý pohled na vše a nakonec jejich prolnutí. Navíc byly kapitoly krátké.
Ale je výjimečná tím, že jednou z hlavních postav je německý vysoce postavený muž. U něj se musím zastavit, protože jsem o jeho činech dost přemýšlela. Nebyl tak krutý, jak by se dalo předpokládat a snažil se ženám v ghettu, dětem a dívkám v domově pomoci, ale měl právo udělat ty další věci? Co je ještě ku prospěchu a co ne? Jak daleko může člověk zajít a vše si obhájit?
Konec byl velmi zajímavě vymyšlený. Nad knihou budu ještě dlouho přemýšlet a jen tak na ni nezapomenu. Doporučuji si ji přečíst.

prochajda
22.10.2018 4 z 5

Zajímavý a velmi smutný a krutý příběh z období 2.světové války, ale kniha byla tak zvláštně napsaná, jakoby hodně z výšky, nevím. Více mě z tohoto období zasáhly knihy Hana, Vypravěčka, Slavík, Narodily se, aby přežily,....

LadyCotton
11.10.2018 5 z 5

Brilantně napsaná kniha o těžkých a krutých časech, zpracovaná do nejmenšího detailu a přesto psaná čtivým stylem. I když to není odpočinkové či zábavné čtení, věřím, že jsem knihu nečetla naposledy.

helenah
08.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha o hrozné době a lidech,kteří se v ní ocitli. Až to bolí když ji člověk čte a přesto ... přesto vím,že se k ní budu vracet. Upřímně doporučuji.

Renatecka
07.10.2018 5 z 5

Velmi povedená kniha, příběh mě nesmírně bavil.

petula22
26.09.2018 5 z 5

Kniha je krásná, i když smutná...ale realita v té době taková byla...místy až běhá mráz po zádech, když si člověk uvědomí, co vše se za války odehrávalo. Psáno pohledem tří lidí...prostě 5 hvězd

lupo
26.09.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla jednu z krásných knih se zajímavým dějem.

Bobina74
24.09.2018 5 z 5

Tak tohle byl opravdu hezky napsaný příběh. Sice trochu smutný, ale napsaný skvostně. Bez zbytečných dlouhých popisů, přeskakování z jednotlivých postav vůbec nevadilo, hned jste byly v obraze, prostě povedené dílo.
P.s.: Tohle se čte prostě samo....

Jane100
24.09.2018 5 z 5

Ke knihám s touto tematikou, ovšem z edice Světový bestseller jsem trochu skeptická, neboť to nemá tu správnou šťávu, ale tady to bylo příjemné překvapení. Příběhy byly velmi smutné a jednotlivé postavy se v příbehu hezky prolínaly. Určitě doporučuji k přečtení.

Eleanor-ka
17.09.2018 4 z 5

Další srdceryvný příběh lidí za 2. světové války...

kasavubu
17.09.2018 4 z 5

Pěkný příběh s dobře provedeným prolnutím osudů jednotlivých hrdinů. Jen mi trochu připadá, že se knížka nese na vlně stále tolik oblíbených námětů z období druhé světové války a holocaustu. Podobně jako u jiných románů, které v poslední době vycházejí, mi bohužel i zde chybí takový ten pocit autenticity, který umocňuje celkovou atmosféru knihy. Tento nedostatek je daný především tím, že autorka sama neprožila dobu, o které píše. Bohužel je z knihy hodně cítit takové to umělé zasazení do doby, a to knize zbytečně ubližuje. Kdo četl knížky od Remarqua, Hemingwaye a jiných, mi asi dá za pravdu. Rozhodně ale nechci knihu hanit, byla moc pěkná a skvěle se četla, na plný počet hodnocení to však není.

alabra
10.09.2018 4 z 5

Smutná doba, silný příběh. Nic není jen černé nebo bílé.

anetka.repova
08.09.2018 4 z 5

Nádherný příběh tří hlavních hrdinů během 2. světové války.
Prožívala jsem s hlavními hrdiny každičkou větu. Neskutečně mě přirostli k srdci.

Příběh byl natolik silný, že jsem v některých pasážích ani nedýchala.

Moc pěkné a smutné zároveň.

Makyny
06.09.2018 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh, který se chytil mého srdce a dlouho se ho nepustí. Ještě se mi nestalo, abych s hrdiny prožívala jejich bolest přímo fyzicky. Všechny tři příběhy jsou velmi silné, kruté, bolestivé, přesto jsem stále doufala v dobrý konec. Konec přišel přesně takový, jaký měl, aby kniha byla dokonalá, i když nebyl tak zalitý sluncem. Pro mě jednoznačně zatím nejlepší kniha s tímto tématem. Dlouho ve mě zůstane příběh Matildy, Elsi a Willema. Děkuji za tuto knihu.

Martinkaa28
04.09.2018 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a upoutá snad každého! Málokdy mi kniha sedne na 100%. U této knihy mi sedla a ještě dlouho budu rozdýchávat děj celé knihy. Při čtení knihy jsem měla smíšené pocity, vžila jsem se do děje knihy, jako bych ho prožívala já. Při čtení jsem si uvědomila spoustu věcí, například jaké máme štěstí, že jsme nemuseli zažít to, co se v dané době odehrávalo..K postavám v knize jsem si při čtení vytvořila blízký vztah a před spaním jsem nad postavami a celou knížkou musela dlouho přemýšlet. Těším se na další knihy autorky a doufám, že tato kniha bude jednou zfilmovaná.