Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

Vlcice72
31.01.2019 5 z 5

Za uplynulý půlrok jsem přečetla několik knih z tohoto období - přes Hanu, Nebe, na němž nesvítily hvězdy a Jsou světla, která nevidíme až po Zlomené anděly. Všechny zpracovávají stejné téma, ale přesto každá přináší jiný příběh, jiný úhel pohledu. Všechny knihy mohu doporučit, stejně jako Zlomené anděly.

loudomar
30.01.2019 3 z 5

Po Vypravěčce a "Světlech.." mě prostě už jen tak kdejaký válečný román nepohltí. Kniha měla spád i zajímavý děj. Rozhodně doporučuji ale mezi top válečné romány bych jich neřadila.

Květ
28.01.2019 5 z 5

Krásná kniha se smutným obsahem z doby válečné. Románů na toto téma je už mnoho, ale Zlomení andělé by mezi nimi neměli zapadnout, doporučuji k přečtení. Mladá dívka Elsi, poloviční Židovka v polském ghettu, rumunská holčička Matilda odebrána z rodiny v rámci programu Lebensborn a nacistický lékař Willem... každý jednotlivý příběh předává svědectví o krutostech té doby, o smutku, naději a především o síle a vůli žít. Dojemné, smutné, reálné... nádherné čtení!

lenik284
17.01.2019 5 z 5

Četla jsem už cca před půl rokem,přesto se mi kniha velmi líbila, těšila jsem se až si večer lehnu a zase budu číst. Můžu jen doporučit, čtivé, krásné, velmi silný příběh.

Paja85
14.01.2019 5 z 5

Řadím mezi top 10 knih v mém životě. Přečteno během pár dnů, každý večer jsem se těšila, kdy zase budu číst...taková ta kniha, na kterou člověk pak ještě nějakou tu dobu myslí.

Veronique6677
11.01.2019

Krásná kniha! Opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout a i když jsem ji četla zhruba před měsícem, často na hrdiny knihy myslím i teď. Úžasně propojené příběhy tří smutných osudů.

Makii
30.12.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Jednoduché čtení, předvídatelné a mnoho situací dost nepravděpodobných.

angelak
24.12.2018 5 z 5

Užasný příběh z druhé světové války - osudy hrdinu se později propojí. Kniha se moc pěkně četla a já mohu všem doporučit ...

Evikj
11.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha, výborně se četla! Mám přečteno už hodně knih o druhé světové válce a málo co mě rozbrečí, ale u této knihy jsem měla několikrát slzy v očích.. hlavně při pasážích, které se týkaly dětí. Doporučuji k přečtení!

marketa3635
04.12.2018 2 z 5

Povrchní, emočně vyprázdněné vyprávění, které využívá momentální popularity knih s válečnou tématikou, aniž by do problematiky hlouběji proniklo nebo ji nějakým způsobem obohatilo.

Odetta889
01.12.2018 5 z 5

Kniha mě úplně dostala. Ponořila jsem se do té strašlivé doby která totálně zasáhla do životů lidi a celých rodin. Nedovedu si ty hrůzy vůbec představit. Na tuto knihu urcite dlouho nezapomenu.

Audrina
28.11.2018 3 z 5

Bohužel musím říct, že mě příběh moc nezaujal. Možná to bylo aktuálním rozpoložením, možná něčím jiným, ale dočítala jsem spíš ze setrvačnosti. Příběhu chybí jakási hloubka, která by mě nutila číst dál. Zároveň se v knížce vyskytuje spoustu smutných věcí, které se mnou ale vůbec nic neudělali, nedokázala jsem se zkrátka do situace hrdinů vžít.
Závěr byl plný očekávaného klišé

Ester59
28.11.2018 4 z 5

Příběh nic noveho, moc mi nesedel styl autorky popisovat zvlast pribeh kazde postavy, nicmene v druhe polovině zacal mit pribeh vetsi spád a nakonec mne upoutal.

Ivka14
26.11.2018 5 z 5

Krásná knizka u které jsem i pár slz uronila. Velice hezky propracovaný a určitě stojí za přečtení

bábuška
26.11.2018 5 z 5

Příběh začíná rokem 1942, mladinká Elsi žije v židovském ghettu v Polsku, ještě nedostudovaný medik Willem provozuje praxi tamtéž a to je jejich první setkání. Všechny hrůzy tohoto prosředí, kde lidé denně mizí a přicházejí další, špína, hlad a zima. Vysoce postavený nacistický důstojník nutí svého syna Willema ke kariérnímu postupu, přestože ten se brání, je odvelen do tábora Auschwitzu, kde se provádí pokusy na Židovkách Cikánkách a dalších vězněných ženách. Willem odmítá tuto práci vykonávat a otec mu zajistí práci vedoucího tábora pro poněmčování dětí. Jsou tam sváženy prakticky "ukradené" děti z různých zemí a nyní se setkáváme s desetiletou Rumunkou Matyldou. Tak se začínají osudy těch tří proplétat, Elsi je určena pro trasport, zlatovlasá Matylda, násilně odvezena od matky a bratrů a Willem, zoufalý ze svého postavení. Je to kniha o krutostech té doby, otřesná i smutná, zanechává v nás hluboký zážitek.

Stani95
26.11.2018 4 z 5

Velmi silny pribeh. Libilo se mi, ze se osudy 3 hlavnich hrdinu pozdeji propojily a kniha je vypravena z ruznych pohledu. Jednu hvezdicku dolu davam za to, ze se dej v prvni polovine odehrava pomaleji a od druhe pulky mam pocit, ze zaverecna cast pusobi trochu uspechane, coz je skoda.

Misha224
23.11.2018 5 z 5

Krásný příběh odehrávající se za války. Nečekala jsem, že bude tak smutný,ale mohu říct, že ve mne kniha zanechala nesmazatelnou stopu!

Opatov
23.11.2018 5 z 5

O 2. svetove valce bylo napsano mnoho knih. Tenhle pribeh patri k tem zdarilym. Prolinani postav a zmeny uhlu pohledu. Pomyslna cara mezi dobrem a zlem se stira postavou lekare. Opravdu stoji za precteni.

Peslik
21.11.2018 5 z 5

Jak sám název napovídá, jsou to zlomení Andělé s velkým A. Příběhy z 2.sv.války má každý svým způsobem načtené. Toto je úplně jiný příběh, pohledy tří různých lidí, různé národnosti, různého věku, ale se stejnou myšlenkou - ŽÍT. Už dlouho mě žádná kniha takto nezasáhla a stále i po víc jak dvou týdnech o této knize přemýšlím.
Kdo se nebojí uronit slzu, tak si knihu přečtěte, třeba se šálkem dobré kávy.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 5 z 5

Čtivé, krásně napsané. Druhá světová válka optikou tří rozdílných lidí. Strhující příběh se závěrem, v němž se čtenář neubrání zamyšlení nad tím, jak tenká je hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, legalitou a ilegalitou... A jak zásadně tuto hranici určuje doba, ve které žijeme.