Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 759 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

orinka3
22.05.2019 5 z 5

Velmi působivý příběh. Když jsem se blíž seznámila s trojicí hlavních postav, čím dál tím víc jsem se o ně bála. O druhé světové už toho bylo napsáno mnoho. O existenci vyhlazovacích táborů v Evropě té doby a o krutých, sadistických lékařských experimentech také. Jenže něco jiného jsou fakta a něco jiného takhle živí lidé před námi. Skoro k nevíře, co všechno tenkrát patřilo k všednímu životu, pronásledování nevinných, zpupnost moci. Přesto se našly tři statečné duše, které se dokázaly vzepřít. I když mi román místy připadal malinko naivní (způsob záchrany dětí z centra), odmítla jsem ho posuzovat přísnou logikou a poddala jsem se básnické licenci autorky. Kniha se čte výborně, ale na klidu nepřidá.

SmisekIvuska
10.05.2019 5 z 5

Uf! Toto bude vždy těžké téma na čtení, ale knížka je napsaná velmi čtivě. Ke konci jsem ani nechtěla otáčet stránky, protože mi bylo jasné, že to nemůže dopadnout dobře a samotný závěr (Willem) mě překvapil. Muselo to být strašné pro všechny - jak pro ty, co trpěli, tak i pro ty, co měli moc, ale nechtěli páchat zlo...

barcc85
05.05.2019 5 z 5

Pokud bychom drželi minutu ticha za každou oběť holocaustu, mlčeli bychom prý 11 let!!!!..... Jsem však přesvědčena, že pokud bychom to samé udělali za každý "násilně zvrácený lidský osud", mlčeli bychom rovněž sakra dlouho...

Važme si toho v jaké době žijeme.
Kniha psaná velikým srdcem!!!! Takové knihy by se měly stát povinnou četbou.

snowpinkee
29.04.2019 5 z 5

Několikrát jsem knihu odložila že si ji přečtu jindy. Nikdy jsem nepřečetla ani řádek. A pak přišel víkend, kdy jsem si řekla:" No tak jo, přečtu ji."
A prosím? Tohle byla za mě opravdu s citem psaná kniha. Konečně jsem se dostala do fáze, kdy můžu říct, že znám dva případy, krom Oskara Schindlera, kdy u mě vítězí německý nacista. Elsi byla silná žena, Matilda byla dítě, které si "vyžralo" všechny zla války. A Willem? Hrdina.
Nechci spoilerovat, ale to co dělal, tomu věřil. A to co dělat musel, to ho ničilo. Jeho životní úloha byla nejtěžší.
Knížku hodnotím 5*.

Brambu
21.04.2019 4 z 5

Opět jsem si po nějaké době dopřála příběh o židech a jejich utrpení. Kniha je moc dobře propracovaná, moc se mi líbilo vzájemné propojení příběhů, které se na konci propojí v jeden velký závěr. Je fajn vidět, že i v tak zlé a náročné době se najdou hrdinové a andělé, kteří nemůžou vytrpět tu krutost a bezpráví, které se děje druhým lidem. Velmi zvláštně se mi to četlo, bylo to bolestné a smutné, ale naděje a víra v dobro mě poháněla kupředu. Konec byl krásné zakončení příběhu. Nestačím se divit, čeho všeho jsou lidé schopní a jsem ohromena, co všechno jsou lidé pro štěstí druhých a svých milovaných obětovat. Moc poučná kniha.

lištička123
14.04.2019 5 z 5

Za sebe mohu říct, že tato knížka je jedna z nejhezčích, které jsem četla. Poutavý příběh, napínavý a smutný až do konce. Osudy tří lidí, které se prolnou, to smutno, strach a beznaděj za druhé světové války. Prostě skvěle napsaná kniha. Můžu jen doporučit.

melien
08.04.2019 5 z 5

Jsem ráda,že jsem knihu přečetla, opravdu dobře zpracované. Doporučuji přečíst.

juni
30.03.2019 5 z 5

Nevím jak vyjádřit slovy, jak je tato kniha nádherná a zároveň neuvěřitelně smutná. Proto to vyjádřím citátem z knihy:,, Tiše vydechnu jeho jméno. Přesto vím, že tu už není, aby mi odpověděl. Neprojde hlavním vchodem, nevezme mě za ruku a nepoví mi, že všechno dopadne dobře. ''
Když jsem dočetla tento odstavec, rozbrečela jsem se jako ještě nikdy předtím.

florentinas
08.03.2019 4 z 5

Kniha z obodbí II. světové války, tři příběhy - tří různých lidí. Hezké čtení.

edulinecka08
03.03.2019 5 z 5

Kniha se četla skvěle. Moc se mi líbila.

Borískova
01.03.2019 5 z 5

Dlouho mě žádná kniha tak nezaujala.Četla se úplně sama,hltala jsem každé slovo a nemohla se odtrhnout od čtení

Allla9
01.03.2019 5 z 5

Četla jsem již mnoho knížek, které se zabývaly těžkým životem židů za II. světové války. Ale musím říci, že tato kniha mě svým obsahem a zpracováním zasáhla nejvíce.

Lucie430
27.02.2019 4 z 5

Krásný příběh, z mého pohledu trochu "utahaná forma".

Dandy1
24.02.2019 5 z 5

Velmi citlivě napsaná kniha, která zpracovává známé skutečnosti do příběhu. Hraje si s povahou lidí a jejich postupnou proměnou. Moc se mi libilo, že kniha nebyla v černobílém vidění stran, jak jsme u tohoto žánru zvyklí. Začlenění postavy německého nacisty s lidským srdcem tleskám. Protože lidé na obou stranách uměli být dobří i svině. Kdo by se více zajímal o lékařské pokusy na ženách popsané v knize, může si přečíst dokument Ženy z bloku 10.

marcolka
24.02.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha z období 2. světové války. Musím hodnotit plným počtem hvězdiček. I když z počátku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní. Místy jsem se musela k některých větám i několikrát vracet z důvodů pro mě něčím nezvyklého stylu psaní. K přečtení této knihy je potřeba velkého soustředění a nic nesmí rozptylovat. Postupem času jsem si na tento styl zvykla a kniha se četla sama. Mám už přečteno spoustu knih z tohoto období, námětem patří tato k těm lepším, ale styl psaní byl opravdu něčím zvláštní.

smithynka
20.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha, nemohla jsem se od ní odtrnout. Doporučuji

veverrka11
15.02.2019 4 z 5

kniha velmi čtivá s překvapivým závěrem. Postavy i příběhy skvěle stylizované.

zuzulka77
06.02.2019 5 z 5

Dobre se cetla, doporucuji. Kazda postava zvlast, i kdyz se prolinaji, za me dobre.

Len2očka
06.02.2019 5 z 5

Maximální hodnocení.

Leeonteena
03.02.2019 5 z 5

Pane bože, děkuju! Konečně opět kniha, které s klidným srdcem mohu dát 5 hvězdiček. Opravdu skvěle zpravovaný příběh plný úvah a citátů, které vám zůstanou dlouho v hlavě. Měla jsem husí kůži, slzy, vráštila čelo.. prostě jsem se sžila s každou postavou a prožívala každou stránku. Knihy s touhle tématikou čtu ráda a tahle byla velmi dobrá.