Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

kiraa
05.07.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že na přečtení mi bude stačit pár dní. Ani jsem nečekala, že beznaděj, utrpení, bezmoc i strach bude popsán způsobem, který bude až fyzicky bolet. Je úplně jedno, že osoby byly smyšlené. Jsem přesvědčena, že tahle doba, a tisíce lidských osudů byly ještě stokrát šílenější, a my se z pohodlí našich domovů můžeme jen a jen domnívat. I přes všechny smutné osudy, dokonalé čtení a hluboký zážitek.

DasaN
30.06.2018 4 z 5

Příběh o osudech tří lidí, kteří jsou každý z jiného prostředí, ale přesto se jejich osudy prolínají. Kniha uměla vtáhnout do děje, velmi dobře se četla, obzvlášť příběh Willema byl velmi zajímavý, ale zároveň tak děsivý, protože připomíná zvěrstva 2. světové války.

katerina.l.
29.06.2018 2 z 5

Přidávám se k hodnocení uživatelky wendulka0502 - kniha je až moc na efekt. Ani jedna z postav mi nepřišla uvěřitelná. Nejméně však Matilda. S tím mám ale problém dost často - dospělí autoři obvykle při psaní vnucují dětem svůj dospělý způsob myšlení. Neeee, opravdu to nebyla kniha, která by mě nutila číst dál a nepřestat - přestat jde a to klidně na čtrnáct dní. Je mi líto.. nejvíc vyhozených peněz.

denisakopecka
27.06.2018 4 z 5

Přibližně od třetiny knížky je už zřejmé, jak tento přiběh dopadne. Celkově knížka velmi poutavě napsaná a hltala jsem ji od začátku dokonce. Příběh Willema mě zaujal nejvíc, jelikož o tom se tak často nemluví a nebývá to tématem knih. Rozhodně je to knížka která stojí za přečtení a hlavně k zamyšlení, obzvlášť v dnešní době.

Hanin
26.06.2018 3 z 5

Čtivé, ale pro mě bohužel stěží uvěřitelné.
Možná je to tím, že knih s tématem 2.světové války jsem přečetla víc, a velká spousta přečtených mě chytla za srdce. Zlomení andělé se k nim ale nezařadí.

Lennji
21.06.2018 5 z 5

Krásně smutná kniha..mám k tomuto tématu blízko, i moje babička něco podobného zažila a když jsem byla malá holka, vyprávěla příběhy z války a pracovního tábora..v tu dobu jsem tomu ale moc nevěřila, nebo spíš nechápala, nevěděla..škoda, že už nežije..asi bych jí teď (právě po přečtení této knížky nebo knihy Hana) dokázala víc pochopit, víc se do ní vcítit, víc všechno..

knihomolka227
20.06.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem za 2 dny. Krásný a poutavý příběh. Dodnes občas uvažuji nad jednotlivými okamžiky. Rozhodně stojí zato si ji přečíst.

archandelka
15.06.2018 5 z 5

Tak nějak nemám slov - neuvěřitelná hloubka lidského utrpení. Tři příběhy, každý jiný a každý jinak šílený. Velmi jsem ocenila především příběh Willema,protože i tohle je rozměr,který si možná neuvědomujeme,že i na straně nacistů mohli být lidé,kteří s tím,co se dělo,nesouhlasili.
Nemohla jsem se odtrhnout - krásná a hluboká kniha. Doporučuju.

okeey
14.06.2018 5 z 5

Citát z knihy, který zahrnuje největší emoci, kterou si lidé, jež prošli válkou, nesou stále s sebou a to je STRACH, strach o život svůj a svých blízkých. Velice silný příběh. Nemělo by se zapomínat na to, co se tu před pár desítkami let dělo. Tyto příběhy mě vždycky přimějí zamyslet se nad tím, jaké mám vlastně štěstí a co všechno v dnešní době bereme za samozřejmost. S čistým svědomím mohu říct, že se tato kniha s přehledem vyrovná Vypravěčce od Jodi Picoult. Vřele doporučuji!

Pomko
14.06.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, krásný příběh, slzy jsou dovoleny. Po přečtení musíte konstatovat, že něco takového (Lebensborn) se už nesmí nikdy opakovat. Některé knihy by měla být "povinná četba" a tato rozhodně patří na seznam. Nákup nových knih pečlivě zvažuji, tuto si jdu koupit!

alexis818
13.06.2018 5 z 5

Krásná kniha,splnila mé očekávání.Četlo se krásně,příběh plný emocí,utrpení,ztrát ale i lidskosti a lásky.Doporučuji.

Mikako
30.05.2018 4 z 5

Kniha se četla nádherně. Příběh o osudu tří zlomených andělů je smutný, ale narozdíl od tolikrát omílané Hany, mě neposadil na zadek ani nerozbrečel. Prostě krásná kniha, na které mi ale něco tak úplně nesedělo.
Asi to, že do dvou třetin je vše poměrně drsně a bez obalu popisováno a v poslední třetině se nějak zvolnilo a hrálo se na to, že kniha MUSÍ končit dojemně za každou cenu?

rechr
28.05.2018

právě dočteno - plné emocí, silný příběh, budu se opakovat po ostatních , ale nelze víc k tomu dodat než: přečtěte si to...Žádný tuctový příběh, nebyla jsem schopná přestat číst, stále vás to táhne dopředu a místy máte i slzy v očích, což jsem nezažila u četby
už pár let...

hajrys
28.05.2018 5 z 5

To byl tak silný příběh! Tři úplně obyčejní lidé, tři hrdinové, které semlela válka. Smekám před autorkou. Skvělým způsobem se jí podařilo vykreslit hrdiny okamžiku. Anděly, kterým se obrátil život na ruby a přesto si i v těch nejhorších životních okamžicích svého života zachovali lidskou tvář. I mně, jako mnoha ostatním nenechal příběh v klidu, stránky jsem obracela jako v transu, neschopna přestat číst. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu.

Leninkka
27.05.2018 5 z 5

No teda!! Od knihy jsem čekala dle hodnocení a recenzí hodně, ale kniha předčila mé očekávání. Totálně mě pohltila a musela jsem číst pořád dál a dál. Děj mi trošku připomněl knihu Kabinet milostných dopisů, ale nic to nemění na tom, že kniha je skvěle napsána. Kniha ve mě zanechala spoustu dojmů a smíšených pocitů. Po přečtení poslední stránky jsem jen seděla a přemýšlela nad životem. Určitě tuto knihu doporučuji a myslím že nad ní budu přemýšlet a vzpomínat dlouhou dobu.

Didi15
25.05.2018 5 z 5

Jsou knihy které jsou čtou jedna báseň, jsou napínavé a pak jsou knihy s bonusem. To že ve vás něco zanechají a také vás donutí se zamyslet. Bravo této knize, je vynikající a vehnala mi do očí slzy. Dlouho na ni nezapomenu.

Kristy_Beta
25.05.2018

Po přečtení x materiálů, napsaných článků a knih si říkám, že na toto téma už mě nemůže nic překvapit. Poslední čtené knihy Hana a Zlomení andělé mě utvrdili v tom, že může. Hrůzy, kterými si lidé museli projít, bolest, kterou zažili, je v dnešní době skoro sci - fi, něco co se prostě nemohlo stát. Jsem ráda, že se minulost a zvěrstva, která se odehrála, neustále připomínají, protože tohle je téma, které by nemělo být nikdy zapomenuto a mělo by být výstrahou pro další generace. Od Zlomených andělů jsem se nemohla odtrhnout. Nutí Vás číst pořád dál a dál.

Chytuš
24.05.2018 5 z 5

Po dočtení jsem pořád plná dojmů a emocí z tohohle skvělého příběhu, takže souvislé hodnocení bude hodně těžké napsat... Snad jen pár postřehů - předně jsem už dlouho nečetla knihu, od které se mi vůbec nechtělo odcházet (znáte to - ještě kousek, ještě kousek..), cestovala všude se mnou a já se do příběhu Elsi, Willema a Matildy chtěla nořit v každé volné chvilce... Už dlouho se mi nestalo, abych místy přes slzy neviděla na písmenka... Už dlouho jsem nečetla knihu, která by obsáhla tolik témat, o kterých se dá dlouho přemýšlet - nejen o válce a chování lidí v ní, ale i vině, rodičovství, o tom, že pomoc druhému nás někdy nutí dělat i hrozné věci, o tom, že nic není jen černé nebo bílé... Zlomení andělé se zařadili mezi moje srdcovky, na které hned tak nezapomenu.

rozarada
16.05.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, při líčení válečných hrůz jsem měla občas chuť knížku odložit, tak nesnesitelné pro mě byly představy zločinů. Konec jakoby se ale zbytečně natahoval a tolik už mě nebavil.

Šánka
13.05.2018 5 z 5

Zlomení andělé není kniha na pohodu, nečte se lehce, ale dojem z ní přetrvá dlouho. Je to silný příběh o zlomených duších, lidském utrpení a ztrátách, o zrůdnosti války.
Tři nesourodé hlavní postavy, křehké i silné, jejichž příběh sledujeme, a které svedla dohromady právě válka....., tři zlomení andělé jsou mementem, nezapomínat....
Doporučuji!!!