Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

niknikita
12.05.2018 5 z 5

Sáhnete po krásné obálce a pak vás už samotný název knihy vyvede z omylu. Matilda, Willem a Elsi s vámi roztočí krutý kolotoč naší minulosti a na křídlech těchto zlomených andělů poznáte všechno. Zvěrstva fašismu, lidské hrdinství a nekonečnou touhu po svobodě. A lásku - tu především.
Čtěte a nebraňte se dojetí.
A děkujte nebesům, že jste to nezažili na vlastní kůži.

Vera92
09.05.2018 5 z 5

Pro me zatim jedna z nejlepsich knih! Nevim ani co k ni napsat. Naprosto mi vyrazila dech a stale se k ni v myslenkach vracim.. pro me lepsi i nez Hana.

st18321
08.05.2018 5 z 5

Tato kniha je něco opravdu mimořádného. Skvěle napsané postavy a jejich detailně popsané pohnuté osudy. Jak Elsi, Matildu i Willema jsem si velmi oblíbil.
Příběh je prostě vynikající skvěle graduje a udržuje si tempo. Kniha nemá žádné nudné pasáže. O druhou světovou se zajímám a tato kniha nabízí trochu jiný pohled na tyto události. Rozhodně každému kdo se o WWII zajímá vřele doporučuji. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, jakou jsem ve svém životě četl. Nestává se mi často, aby mě něco v mých 32 letech takto hluboce zasáhlo jako tento příběh.

Hellsbells
08.05.2018 5 z 5

Úžasná knížka, která vás pohltí hned od prvních stran a pustí až na konci :-)

zuzana5702
06.05.2018 5 z 5

Neskutečně silný příběh.....

Manyna
30.04.2018 5 z 5

Ačkoliv vypadá nenápadně, nese v sobě velký příběh, o kterém budete hodně přemýšlet. Propletení osudu tří zdánlivě nesourodých postav.

broskev28
29.04.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, která nabízí trochu jiný pohled na lidské osudy v průběhu 2.světové války. Nedostudovaný nacistický lékař, který jako by ani nebyl synem svého otce - významného důstojníka. Dívenka, kterou její rodina předala (prodala?) k adopci árijskými rodiči. Židovská dívka, která živoří s matkou a sestrou v lodžském getu.
Jejich osudy během války i po ní popsala autorka velmi přesvědčivě a čtivě. Ukazuje především na skutečnost, že věci, lidé a jejich skutky jsou málokdy JEN černé a bílé. Jenže právě v době války se kompromis neuznává.
Mě osobně velmi zaujaly kapitoly poválečné. V kapitole 46 se náhle objeví nové jméno a do děje zásadním způsobem vstupuje nová osoba. Její přístup k dosavadním postavám, profesní i lidské hledisko, její argumenty, to vše mi připadalo velice zajímavé. Takže knihu určitě doporučuju!!!

Kekik
28.04.2018 5 z 5

Tři zlomení andělé, tři lidé, kteří zažívají hrůzy války každý ze svého pohledu, až se nakonec jejich osudy střetnou.
Matilda- bystrá, chytrá, odvážná dívka, která i v devíti letech má už celkem dost jasný názor na chování dospělých. Ohromně jsem jí fandila, a trpěla s ní, když...
Elsi- odvážná slečna, která za branami ghetta prožívá těžká období. Nacisté Else mnoho vezmou, ale možná i něco dají. Hrůzy války v ní přetrvají dlouho. Jak dlouho to bude, se dozvíte po přečtení.
Willem- oběť něco zrůda??? Já v tom mám jasno, jeho činy mluví za něj. Činy, za které si zaslouží medaili, činy, za které si zaslouží oprátku. Tak co mu nakonec dají na krk ??? To se dozvíte po přečtení.
I když je příběh smyšlený, za holokaustu se lidé jako Matilda, Elsa a Willem skutečně vyskytovali. Bohužel jich bylo dost.
Sice se může zdát, že se zde až moc často vyskytuje "náhodné a včasné setkání a štěstí", ale právě tyto situace zachránily několik lidských životů. Jejich skutečné výpovědi jsou tomu důkazem. (Kupříkladu z pravdivých vyprávění: Při apelu se dozorci chtěli pobavit. Každého desátého v řadě střelili do hlavy. Ještě předtím, než to oznámili, dívka vedle mě poprosila, abych si s ní vyměnila místo, chtěla nepozorovaně podpírat svou matku. Svalila se k zemi s prostřelenou lebkou. Tou výměnou z ní byla desátá v pořadí...Tou na zemi jsem ten den měla být já!!!)
*Shovívavost mívala za branami ghetta odlišný význam. Kdysi znamenala, že se na mě otec nezlobil, když jsem přišla domů pozdě,... Teď to znamenalo, že nás stráže nezastřelí ani neuvězní.*
DOPORUČUJI !!!

ritz
24.04.2018 5 z 5

Krásná knížka, zajímavě napsaný příběh z pohledu tří naprosto odlišných lidiček.

snoopylady
15.04.2018 5 z 5

O válce už bylo napsáno tolik knih, že člověk ani nečeká, že se dozví něco nového. V případě této knihy je však opak pravdou. Pohlédnout na dění v ghettu, koncentračním táboře a v domě pro převýchovu sirotků pro mě byl ohromující zážitek.
Když člověk čte, jak události prožívá nacista, nutí ho to zamyslet se, že ne všichni Němci, dokonce ani ne všichni nacisté souhlasili s ideí Hitlera. O to víc klobouk dolů před lidmi, kteří se jakkoli pokusili obětem pomoci, i za cenu prozrazení, i za cenu vlastního života...

Danago
15.04.2018 4 z 5

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Evropě. Rumunská holčička, poloviční Němka po otci, židovská slečna a nacistický lékař. Příběh kdy se jejich tři životy spojí v jeden. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději....
Knížka je napsaná z jiného pohledu než je běžné. Zpočátku má knížka trochu pomalejší rozjezd, ale jak čtete dál příběh vás víc a víc pohltí.

evasamankova
14.04.2018 5 z 5

Smutná kniha, ale napsaná výborným stylem. Těžko jsem se od ní odtrhávala.
Osudy všech tří postav byly zajímavé a bolestné. Nic není jen černé nebo bílé...
Výborná kniha.

wendulka321
10.04.2018 2 z 5

Byla to moje první kniha s tímto tématem, moc jsem se těšila,příběhy postav byly opravdu smutné. Ale bohužel pro mě tato kniha byla až příliš na efekt, nemohu se tohoto dojmu zbavit. Je mi líto příběh má jistě potenciál, ale ne v této knize. :(

jittik
09.04.2018 5 z 5

Úžasná kniha, životy zlomených andělů byly velmi odvážné, zraněné i křehké..
Lituji jen toho, že neměla více stran, nějak jsem se nemohla rozloučit s osudy andělů.

knihovnička007
08.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha, určitě doporučuji přečíst.
Bohužel smutná doba a smutné příběhy všech :( Je strašné, co museli lidé, zvlášť děti zažít... :( Toto je kniha, která vtáhne a nepustí, ač člověk musí občas knihu odložit a vydýchat.
Fandila jsem Willemovi, aby se mu povedlo změnit alespoň něco málo...

Určitě si ráda přečtu ještě jednou! Doporučuji k přečtení.

Michaela91
07.04.2018 5 z 5

Příběhy z této doby jsou všechny smutné. Bohužel minulost nezmění a hrůzy, které se páchaly nikdo zpátky nevrátí. Je mi všech líto, co museli tou dobou projít o to víc se snažím číst tyto knihy a uvědomit si kolik bolesti prožívali lidé a jak mi se teď máme dobře a nemáme si vlastně na co ztěžovat. Určitě bych doporučila, je to velmi čtivá kniha s krásným dějem.

vsechnonebonic
04.04.2018 5 z 5

Knihu jsem otevřela dnes odpoledne. Přečtena již polovina knihy. Přes slzy občas nevidím, ale něco mě nutí číst stále dál a dál. Souhlasím s předešlými komentáři - pro mne je to také jedna z těch "nejsilnějších" knih, které jsem četla, která vás vtáhne do děje, nutí vás přemýšlet a zůstane s vámi ještě dlouhé poté, co ji dočtete.

jaspis
02.04.2018 5 z 5

Příběh Elsi, Matyldy a Willema mě chytil za srdce. Nutil mě se zamyslet, jak bych reagovala já a jak bych se rozhodla. Knihu jsem zhltla jak malinu. I když autorka potvrdila, že ve válce se na jedno "ahoj" počítají tři "sbohem." Byla to jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla.

Anahk1
02.04.2018 5 z 5

Za mě je pět hvězdiček málo.. velmi silné čtení.. další příběh z hrůzostrašné doby, co se mi vryl pod kůži...

Dadula118
29.03.2018 5 z 5