Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 819 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

kajusjoch
12.09.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od Mary E. Pearson. Kdo miluje Kroniky pozůstalých, musí číst i toto pokračování, jelikož to skvěle navazuje na předchozí díly. Některé postavy z předešlé série jsou i v této knize. Upřímně, Zlodějský tanec mě bavil o trochu víc, než předešlé knihy..nevím proč. Kniha je opravdu skvěle napsaná, plná napětí, romantiky, zvratů...lží...prostě všechno do sebe krásně zapadá a autorka to umí tak skvěle podat, že jsem opravdu hltala každé slovo. Všem doporučuji!

Barča 008
12.09.2019 5 z 5

Famózní! Všechny důležité ingredience v tom nejpřesnějším poměru - napětí, romantika, humor. Prostě vše, jak má být!

Knihomolka97
09.09.2019 5 z 5

Jsem opravdu příjemně překvapená! Nečekala jsem, že se mi Zlodějský tanec bude líbit víc než Falešný polibek, ale stalo se. Hlavně díky hlavním hrdinům, které jsem si oblíbila víc než Liu a Rafea. Moc se mi líbil začátek, kdy se Kazi s Jasem poznávají a sbližují. Všechno bylo přirozené, nenucené a chemii mezi nimi nešlo přehlédnout. :-)
Rozvíjí se několik zajímavých zápletek a dozvídáme se něco z historie Ballengerů, vážně super čtení. Těším se na pokračování, bude to ještě hodně zajímavé... :-)

koala
04.09.2019 5 z 5

Opět nádherná kniha oblíbené autorky. Jsem ráda, že navazuje na předchozí trilogii, i když z příběhu který známe odbočila úplně jiným směrem a přesto nakonec do sebe vše zapadlo. Moc se těším na další díl. Posledních pár řádek naznačuje, že nedopadlo vše jak už se zdálo a před hlavními hrdiny vyvstanou nečekané okolnosti...

Nelly
26.08.2019 4 z 5

Příjemný návrat do země Kronik pozůstalých. Jak už jsem u autorky zvyklá, první díl nebývá zcela akční, takže to bylo spíše odpočinkové, romantické čtení se sympatickými hrdiny, konec ale naznačuje, že se ještě dočkáme nejednoho překvapení. A moc se mi líbí, že stále není odhalena vzdálená minulost, což čtenáře nutí plavat oceánem fantazie...

izfnp
23.08.2019 4 z 5

Príjemný návrat do sveta Kroník. Opäť veľmi prepracovaný, pomerne hĺbavý, hovoriaci mnohé, so sympatickými postavami a zaujímavým prostredím. Viac romantiky mi nevadilo, vzťah hlavných hrdinov bol kľúčovým prvkom príbehu a organicky zapadol do rozprávania tak, že nebol rušivý. Kvality prvej trilógie však toto rozprávanie nedosiahlo. Na druhý diel sa každopádne náležite teším :) 75 %

Barik05
22.08.2019 5 z 5

Super, nezklamalo mě to i když si musím stát za tím ze Kroniky Pozůstalých byly lepší.

ElenRiannon
21.08.2019 2 z 5

Úplně zlé to nebylo, ale přečetla jsem to a po dvou měsících pořádně nevím o čem to bylo a další díl mě neláká. Samozřejmě se jednalo o jednoduché oddechové čtení. Takže proč ne jednou za čas. Ale nic převratného, nebylo bráno do hloubky, nápad celkem fajn, ale nerozvedený do nějaké zajímavé linky. Začátek knihy (v řetězech) měl tolik potenciálu...

Perry
21.08.2019 5 z 5

Musím říct, že mi v této knize přišla silnější romantická linka, ale vůbec to nebylo na škodu. Právě naopak... romantiky není nikdy dost :D
Děj se rozjede hned po přečtení prvních pár stránek a rozhodně to není žádná zívačka. Nejvíce mě ale bavil charakter postav a to zejména u Kazi, Synové a Wren ... tvoří naprosto unikátní trojici a musím říct, že mi budou chybět. Jejich loajálnost, odhodlanost, vypočítavost a humor vás doslova odzbrojí.
U dvojice Jase a Kazi je zajímavé sledovat jak si k sobě pomalu (ale jistě) hledají cestu. I když je povětšinou pěkně hrbolatá a plná tajemství.
No a abych to uzavřela ... kniha se povedla na 110%, nic jiného jsem ani od Mary E. Pearson nečekala. Pokud vás bavil Falešný polibek, tak si troufnu říct, že toto nebude krok vedle ;)

Lea
15.08.2019 3 z 5

Po Kronikách pozůstalých jsem měla moc velká očekávání. Knížka se četla dobře, příběh se mi líbil, jen byl příliš předvídatelný. Hlavním postavám nemám co vytknout, bavily mě. Stejně tak zápletka. Trochu mě ale mrzela zvláštní odtažitost, s jakou se hovořilo o královně. Ani jednou jsem neměla pocit, že je to ta stará dobrá Lia. Jasně, utekly roky od chvíle, co jsme se s ní rozloučili, přesto je zatím její role v této sérii (ať už zprostředkovaně přes pohled někoho jiného, nebo osobně) na můj vkus chladná až cizí. No nic. Budu fandit Jasovi a Kazi, ti nám mají ještě do budoucna co nabídnout :)

julythreemosen
15.08.2019 5 z 5

Tohle bylo zase skvělééé! Kroniky pozůstalých je jedna z mých nej sérií, na tento sequel jsem se tak těšila a jsem absolutně spokojená, ta kniha mi dala úplně všechno, co jsem chtěla! Skvělé postavy, chytlavý příběh, dočkala jsem se také svých milovaných pověstí/bájí a v tomto sequelu i mnohých básniček, které mě dost bavily. Neskutečně se mi líbí ta lyričnost, která na mě z knihy dýchá. Kniha byla dlouhá, ale na konci jsem si stejně řekla, že chci víc! Děj byl do poslední kapitoly z mého pohledu nádherně odvyprávěný a dal by se považovat za uzavřený... Ta poslední kapitola ale?! Musela jsem si ji přečíst dvakrát... No uau....

Red-haired
14.08.2019 5 z 5

Za mě je Zlodějský tanec ještě lepší než Kroniky pozůstalým, a to hlavně díky postavám Kazi a Jace, které jsem si zamilovala, a jejich nedůvěřivý vztah mě bavil po dobu celé knihy.
Knížka je plná akce a svět Kronik zbožňuju, takže ve výsledku to bylo dokonalé! ♥

Svica
14.08.2019 5 z 5

Výborná kniha, stejně jako ostatní knihy autorky. Propracovaný příběh, sympatické postavy a rychlý spád, žádné dlouhé nepodstatné pasáže - to vše zaručuje, že u čtení se nenudíte, usmíváte se a prožíváte všechny emoce, které prožívají hlavní postavy. Určitě se ke knize vrátím a nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

kneslova
13.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky, jsem překvapení a nadšená, skvělá fantasy, sympaťáci hrdinové bezvadný příběh, moc mě to bavilo i přes objem knížky bych nic nevynechala, ba naopak, četla bych stále dál. A podívám se po dalších knihách této autorky. Výborná fantasy

josef5899
13.08.2019

To jsem si teda naběh, fantasy pro holky.

Emoce sem, emoce tam, zlodějka ukradne za celou knížku čtyři věci a dvě z toho jsou jablka. Autorka píše hezky, jen to není můj šálek kávy.

MOmoMO
08.08.2019 5 z 5

Tahle knížka mě okouzlila. Hned jsem se do příběhu dostala a nemohla jsem ji odložit. Poslední polovinu knížky jsem dala na jeden zátah a budu netrpělivě vyhlížet pokračování.

Horselen
07.08.2019 5 z 5

Autorka se zde prezentovala stejným stylem psaní jako u Kronik pozůstalých, dokonce jsme se znovu okrajově setkali s Liou, Rafem a ostatními.
Příběh nebyl až zas tak nepředvídatelný, ale bavil mě a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Obálka je taktéž jednoduchá, ale krásná.
Nejvíc jsem si užila scénu, kdy se Kazi na Jase utrhla a konečně si to s ním všechno vyříkala. Jejich vztah se sice vyvinul až moc rychle, na to abych tomu plně uvěřila, nicméně to už je detail.
Závěr mě donutil hned prahnout po dalším díle!

okeey
05.08.2019 4 z 5

Pěkné young adoult fantasy. Kazi nemá svůj dosavadní život vůbec jednoduchý, proto je nedůvéřivá a velmi ostražitá, tato postava mi sedla. Jase mě teda občas vytáčel, ale to k příběhu prostě patří. Příběh se mi líbil, ale nevtáhnul mě do děje natolik jako to jiné knihy tohoto žánru dokáží.

rycccy
17.07.2019 5 z 5

Obashuje spoiler...
Obálka krásná a je to opět ten případ, kdy mě přilákala právě ta obálka k sobě, neměl jsem tušení co za knihu držím poprvé v ruce... No musím tedy říct, že co se týká pojmenování postav v knize tak z toho jsem byl zoufalý. Přijde mi, že poslední dobou autoři vymýšlejí tak hrozný jména snad i schválně Ы... ale po nějaké té stránce se na to dá zvyknout, asi nejhorší bylo prvně jméno Synové - stále jsem se vracel k tomu kde a kolik a jak se jmunejí ty synové ... no pár vteřin trvalo než jsem to pochopil...další věcí je, že v textu je chyba za chybou, hned na právních dvaceti stránkách jich je několik- velmi to ruší při čtení ... Na to, že to mělo skoro 450 stran, tak jsem to měl druhý den přečtený ... mělo to super děj, akce, napětí, postavy byli propracované a dobře popsané ... první co mě napadlo a spojilo se mi dohromady ohledně postavy Kazi byla Inej z dvou dílné série Šest Vran ... velmi podobná charakteristika ... ale musím přiznat, že tady ta postava mě celkem trochu štvala s tím jak lhala, oproti Jaceovi to bylo nebe a dudy ... byl jsem přesvědčený, že nedám plný počet, ale teď když nad uvažuji tak přeci jenom dám ... Kniha se mi líbila ... od této autorky je to pro mě prvotina... ale podle hodnocení dalších jejích knih, tu budou taky super příběhy, jen doufám, že ta jména tam budou trochu bez toho, aby si člověk zlámal jazyk ...

Človíček678
06.07.2019 5 z 5

Knihu hodnotím vždycky podle celkového dojmu a tahle kniha byla příjemně nepredvidatelná. Ne přímo překvapivá jen se děj neodvijel podle žádného vzorce. 4,5 * protože i když ta kniha byla dobra četla jsem i lepší