Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36948/bmid_josef-bergman-zlodejka-pribehu-KJm-36948.jpg 4 1552 383

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…... celý text

lifeoptimist
11.11.2022 5 z 5

Pro mě rozhodně mnohem lepší než první díl :-) určitě se pustím i do dalších

netopýrek1985
07.11.2022 5 z 5

Ty jo další povedený příběh

Calibra
05.11.2022 4 z 5

17/22 Knihy Michaely Klevisové nejsou detektivky, jsou to prostě příběhy s velkým P. Opět chválím promyšlenost celé knihy a v nejbližší době si ráda přečtu pokračování.

Kačison
31.10.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Klasická, poctivá české detektivka. Jediné s čím mám drobný problém - polovina knihy vlastně popis lidí, situací všeho, samotný čin se stane zhruba v polovině knihy. Je to jiný styl, ale dobrý

Nofar197
14.10.2022 4 z 5

Kdo čím zachází..... Anně jsem násilnou smrt přála. Nic jiného si nezasloužila.

MiraRunaway
10.10.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Přesně takhle má česká detektivka vypadat. Moc jsem se na druhý díl s Josefem Bergmannem těšila a líbil se mi ještě víc než první díl. Vraha jsem neodhalila a motiv také ne. Jak je tam poměrně dost postav, měla jsem snad 10 teorií, ale hřebíček na hlavičku jsem tedy neuhodila :) Paní spisovatelka tohle prostě umí. Těším se na třetí díl.

Květ
28.09.2022 4 z 5

Tak jsem zase sáhla po Klevisové a zase spokojenost. Detektivka (nejen) z prostředí scenáristů nekonečného seriálu mě celkem rychle vtáhla a nepustila. Líbí se mi realisticky vykreslené prostředí, které se dá lehce představit a podrobně popsané postavy. Obsahově knížka působí uvěřitelně, krásně ubíhá a je přiměřeně napínavá. Vztahy jednotlivých postav jsou vykresleny až románově. Vraha jsem netipla, bylo to překvapení na závěr :) Líbila se mi.

Edona
21.09.2022 5 z 5

Mé druhé setkání s M. Klevisovou a opět to bylo skvělé. Nemohu říct, zda bylo pokračování lepší než první díl, ale rozhodně si udrželo laťku. Ne, vlastně to asi bylo o chlup lepší.. a vraha jsem tentokrát uhádla jen o chvíli dříve, než bylo naznačeno.
Moc doporučuji a slibuji, že s paní Klevisovou nejde šlápnout vedle. Úžasné čtení a já si jdu rovnou zarezervovat další díl.

mapet85
21.09.2022 4 z 5

V poradí druhá kniha od Klevisovej nás necháva nahliadnuť do zákulisia natáčania nekonečného seriálu. Kniha si udržuje latku prvej knihy Kroky vraha, avšak pred ďalším dielom zo série si dám trošku pauzu, lebo sa mi trošku zdalo, že sa autorka uchyľuje k šablónovitosti, vzhľadom k tomu, že mi niektoré postavy charakterovo pripomínali práve postavy zo spomínanej knihy. Nič to ale nemení na tom, že štýl písania mi vyhovuje, je vycibrený a príbeh prepracovaný, postupne sa ponárame do psychológie a vzťahov medzi jednotlivými postavami. Na vraždu si musíme trošku počkať, ale potom sa príbeh rozbehne a kvitujem, že sa v Zlodějke příběhů viac vyšetrovalo ako v prvej knihe. Napriek tomu, že aj túto knihu, podobne ako prvú, považujem skôr za román s detektívnymi prvkami, páčilo sa mi prostredie natáčania seriálu, ale aj rôzne nitky príbehu, ktoré sa postupne rozpletali do vydareného záveru. Určite si prečítajte a neoľutujete. :)

Arwen777
15.09.2022 4 z 5

Zdařilá detektivka, jak jsme již od autorky zvyklí (četla jsem jako poslední).
Opět skvěle propracovaná psychologie postav, pomalejší začátek, který nám prozradí něco ze vztahů mezi postavami a pak vražda. A rozplétání složitého zamotaného klubka vztahů, dávných křivd a tajemství, skryté nenávisti, ale i lásky. Malebné prostředí české samoty spolu s atraktivním prostředím pozadí nekonečného televizního seriálu. A vrahem může být skutečně kdokoliv.
Doporučuji

martini.ce
12.09.2022 5 z 5

Moje oblíbená autorka a můj oblíbený detektiv.

veverkaVv
09.09.2022 4 z 5

Svižná kniha psaná srozumitelně, v prostředí, které je snadno představitelné i pro nás obyčejné české obyvatele. Já s touto knihou strávila pár dní dovolené a přispěla k mé dobré relaxaci. Současných českých čtivých i vtipných detektivek není na trhu moc. Až budu chtít opět relaxovat, ráda sáhnu po této autorce znovu.

witko
08.09.2022 4 z 5

Již druhá kniha od této autorky v rámci knižní výzvy a opět spokojenost. Vypadá to, že jsem si našel domácího autora slušné detektivky.

markulina711
01.09.2022 3 z 5

Soubor ženských kreatur, to by mohl být podtitul této krimi. Kdo potřebuje přilnout a ztotožnit se s kladnou hrdinkou má problém. Prostředí je atraktivní a zabíjet mohl kdokoliv. Jedna z lepších autorčiných knih.

otesánek
28.08.2022 5 z 5

Bylo to hezké počtení. Napínavé až dokonce.

Andrea81
21.08.2022 5 z 5

Takovéto detektivky se mi líbí, náhled do spletitých lidských vztahů a k tomu detektivní zápletka. Za mě něco, jako Agatha Christie po česku. Paráda.

EliskaD
16.08.2022 5 z 5

Napínavý příběh s detektivní zápletkou. Autorka vám nejdříve představí všechny hrdiny, jejich charaktery, vztahy, tajemství i slabiny... A pak dojde k vraždě. To pak můžete podezřívat snad úplně každého, protože motiv má mnoho lidí. Ale kdo z nich jej mohl opravdu naplnit?

Lena78537
13.08.2022 5 z 5

No tak to jsem vážně nadšená… Mám teda Zlodějku příběhů rozečtenou, ale už teď se musím vyjádřit… A už z první věty je vlastně patrné, že kladně :) Po těch všech severských šílenostech nacházím zalíbení v českých detektivkách? Haleluja!
Tak nějak se obecně na začátku příběhu stane něco špatného a pak se to rozebírá, vyšetřuje, odhalí… Zkrátka úplně běžný model detektivky.
Tady je to jinak! Autorka třetinu knihy věnuje vyprávění životních příběhů postav a popisu jejich charakterů, než se něco stane… Takže už je vlastně tak nějak znáte a teď vůbec nevíte… Kdo to udělal? A podezřelí jsou úplně všichni! Opakuji první větu: “no tak to jsem vážně nadšená!”
Nic. Jdu udělat dětem večeři a hádejte co s načatým sobotním večerem… :)
PS: ještě se ozvu…
——————————
Takže, přátelé.. Napínavé do poslední stránky a podezřívala jsem všechny, kromě vraha :)
Jednoznačně doporučuji!

Sansli
05.08.2022 5 z 5

I když tohle je v pořadí druhý případ inspektora Bergmana, tak pro mě to byl vlastně poslední příběh. Všechny jsem četla nebo převážně poslouchala na přeskáčku a všechny byly skvělé. Je jedno, kde se příběhy odehrávají, jestli u nás nebo v cizině, vždycky mě autorka dokázala zaujmout a tuhle sérii detektivních příběhů považuji za jednu z nejlepších:)
Kdybych si měla vybrat, který případ byl ten nej, tak bych řekla, že právě tento. Přece jen to prostředí nekonečného seriálu, zákulisní intriky a složitě propletené vztahy... všichni jsou podezřelí a vyšetřovatelé se opravdu zapotí, než vše správně rozluští. Tohle si určitě přečtěte, zklamaní rozhodně nebudete:)

Kami33
05.08.2022 5 z 5

Druhá přečtená knížka autorky a opět milé počtení. Částečně společenský román, částečně detektivka v takovém poměru, který je tak akorát, aby vás to bavilo.