Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8277 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

jeníček
12.10.2012 5 z 5

prostě nejelepší, není potřeba dalších slov.

Renava
11.10.2012 3 z 5

Aj keď nerada, ale tentokrát pôjdem proti prúdu. Z môjho pohľadu je celá kniha postavená na originalite štýlu a príbehu, ktorý samozrejme pôsobí veľmi ľudsky. Originalitu mu dodáva predovšetkým zosobnenie Smrti, ako účastníka deja a rozprávača, zvláštne členenie deja,poetické podanie a taktiež zaujímavé ilustrácie... Napriek všetkému, nemohla som sa ubrániť pocitu, že celá táto kompozícia pôsobí tak trochu umelo a prvoplánovo, s cieľom za každú cenu chytiť čitateľa za srdce a stať sa bestsellerom (čo sa aj podarilo). Mňa osobne to však zďaleka nedostalo tak, ako desiatky iných kníh s podobnou tematikou (ku ktorej inak značne inklinujem), ktoré možno neboli podané takto poeticky, ale zato vo mne vyvolali hlboký pocit autenticity a zanechali nezmazateľnú, trvalú stopu, a určite i citovú väzbu - sú to klenoty, ku ktorým prechovávam akúsi posvätnú úctu. A toto všetko mi z akéhosi dôvodu u Zlodejky kníh chýbalo.

Alma-Nacida
09.10.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Strhující příběh, čtivý styl, zkrátka samá chvála :).

asterixka
06.10.2012 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, jedna z nejlepších. Celkem dlouho jsem ji odkládala, odrazovalo mě na první pohled zvláštní členění knihy a "zvláštní malůvky" v ní, ale po přečtení prvých stran mě zlodějka knih naprosto pohltila....a nepamatuji se, u které knihy jsem tolik brečela......DOPORUČUJI!

dalimoni
20.09.2012 5 z 5

Opravdový čtenářský bonbonek, působivá kniha, která nemůže nechat chladným žádného čtenáře. Smutný příběh, který ukazuje sílu lásky, přátelství, "člověčenství" a hrdinství v kruté době fašistického Německa. Velmi netradiční a neotřelý styl vypravování, který mě po pár stránkách chytil a nepustil až do konce příběhu. Kniha na mě udělala velmi silný dojem a určitě všem doporučuji přečíst.

Kájula
14.09.2012 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Tahle kniha byla úplně dokonalá, chvilkami úsměvná jindy mě doháněla k slzám. Úžasný příběh. Nemůžu dodat nic krom jediného slova DOKONALÁ... je to dojemné a musím říct, že jsem si hezky pobrečela...hlavně na konci.Můžu jedině doporučit. :))

Monnyska
31.08.2012 5 z 5

Kdybych mohla dala bych ještě dvě hvězdičky navíc. Kniha je opravdu působivá a asi jsem správně prožívala děj, protože jsem se neubránila slzám. Smrt jako vypravěčka mi byla sympatická. Byla posluhovačkou lidí a tak to prostě bylo, člověk se se smrtí musel smířit ať chtěl nebo ne. Je to v několika ohledech krutý příběh, ale dostane se to do rovnováhy s přátelstvím a láskou (ať k lidem nebo ke knihám). Nemohu litovat, že jsem si ji koupila. A doporučila bych ji opravdu všem....

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Liesel jako představitelka dětské naivity v době 2. světové války mě naprosto uchvátila. Její příběh a její touha po knihách (i po životě) je naprosto strhující. Při čtení posledních stran jsem pro slzy skoro neviděla..

makke
16.08.2012 5 z 5

Tahle knížka mě dostala, absolutně, prvních pár kapitol jsem myslela, že to nebude ono, ale jen jsem vstřebala autorův styl, tak jsem si knihu zamilovala. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Lamanai
16.08.2012 5 z 5

Po úžasné The Fault In Our Stars od Johna Greena, která vyjde snad na jaře 2013 v Odeonu (a tady ještě není, protože teprve čeká na české vydání) jsem měl znovu šťastnou ruku. Neobyčejná kniha, poutavě vyprávěný a silný příběh. A přesto, že nás jím provází sama Smrt, je především o nezdolné lásce k životu.

Barbastelle
06.07.2012 5 z 5

Autor má zvláštní způsob vypravování, který činí knihu jedinečnou, neotřelou. Válečných románů bylo mnoho, tento má dostatek zvláštností k tomu, aby zaujal širší okruh čtenářů.
Nemám ráda knihy, ve kterých je hodně smrti, ale v této knize je smrt podaná citlivě, dokonce i na konci - příběhu, nejspíš dětství a jedné etapy života.

Dandulka
11.06.2012 5 z 5

Moc hezká , ale moc smutná kniha. Ten konec jsem obrečela.

smetyl
10.06.2012 5 z 5

Hodně netradiční pohled na život z druhé světové války. Ze strany malého děvčete a prezentované samou smrtí, která si v tomhle příběhu najde spoustu uplatnění. Strašně čtivě napsané. Čte se jakoby sama a děj plyne krásně rychle a vzrušivě. Hodně se toho stane. Zajímavé jsou též poznámky smrti, která doplňuje svoje poznatky o životu lidí. Je to krásný a zároveň strašně smutný příběh. Ale možná, kdyby nebyl tak smutný tak by nebyl tak krásný. To nutno podotknout. Ten závěr mě tak trochu rozhodil. Bylo to hodně smutné. Ale jakýmsi způsobem to prostě zapadalo do toho smrtí protkaného příběhu. Skvělá kniha!

gabim
29.05.2012 5 z 5

Poslouchám v angličtině a zároveň čtu. Nemá to konec. Téma není můj šálek kávy a ani se mi kniha nezdá nějak poutavá či výjimečně dobrá (a to už mě pár knížek, které také nepatřily tematicky mezi mé potencionální favority, dostalo). Zřejmě pěkné čtení pro někoho, kdo rád druhou světovou z pohledu obyčejných lidí, ale není to příběh, kterému bych dokázala věřit. Možná mě zklamalo i to, že Liesl krade knihy (aspoň zatím) s tak mizivou frekvencí ;-)

Budly
19.05.2012 5 z 5

Nádherná kniha, rozprávaná úplne iným štýlom, než akým je človek zvyknutý, no aj to je jedna z tých veľa príťažlivých pozitív, ktoré sa k tejto knihe viažu. Prítomný čas, jeden z rozprávačov smrť, pochmúrna atmosféra, ale písaná tak krásne a optimisticky! Tieto dva kontrasty ma fascinovali celú dobu čítania. Viackrát mi vyhŕkli slzy, a poviem vám, že aj vás to čaká. Nech sa tomu akokoľvek budete snažiť vyhnúť, ak ste aspoň trocha človek - kniha sa vám hlboko zažerie do srdca a bude pre vás predstavovať nezabudnuteľný literárny zážitok.

Hancza
14.05.2012 5 z 5

Prostě BOMBA! Prvních stránek mě vyděsilo a měla jsem pocit, že knihu nedočtu, ale pak mě to naprosto pohltilo a nemohla jsem přestat číst. Výborně napsané, netradičně vyprávěné...

Vendiii1
13.05.2012 5 z 5

nemůžu říct nic jiného než .. the best book EVER

Randyz1986
02.05.2012 5 z 5

Smutná, ale krásná knížka, která je vyprávěna netradičním způsobem, na který když si po chvíli zvyknete, tak vás naprosto vtáhne do děje a získá si vás. Všem doporučuji!

bend-ik
18.04.2012 5 z 5

Prekrásna, atmosferická, nezabudnuteľná, dokonalá, a zároveň krásne smutná, jednoducho kniha, ktorá Vás zasiahne tak, ako by ste to možno ani nečakali.. Stotožňujem sa s väčšinou komentárov tu, odkedy som prečítala jej poslednú stránku, je v mojich myšlienkach/srdci, ako ešte žiadna kniha. Všeobecne milujem vojnové romány (najmä Remarquove), no príbeh malej Liesel, ktorá sa narodila na nesprávnom mieste a v nesprávnom čase, je očarujúci. Obohatením bol najmä autorov netradičný spôsob vyrozprávania príbehu, prostredníctvom smrti, ktorá má v čase vojny vždy, bohužiaľ, "najväčšie slovo" - a to akoby dodalo knihe netypickú autentickosť..
Ospevy na Zlodejku by sa dali písať donekonečna, no tu (viac ako inokedy) platí, že nestačí tisíckrát počuť, treba ju prečítať!!
P.S.: Autor svojim spôsobom vedel, čo robí, keď dovolil, aby sa Liesel v krutej realite utiekala práve ku krádeži kníh - pre mňa to bola čerešnička na torte :)

Luca287
14.04.2012 4 z 5

Abych řekla pravdu, moc se mi do této knihy jít nechtělo... ale jakmile jsem začla číst a zvykla si na vypravování, tak už jsem nemohla přestat...kniha a Liesel mne úplně pohltila...i když knihy z války nemusím... tato se mi však líbila... zvlášť příběh...smutný... no i slzička ukápla...ale to se dalo čekat, když je to kniha z války...