Zlodějíček Bubla

Tlouštík Bubla je pěkně prohnaný zlodějíček. Jednoho dne si v tramvaji vyhlédne hnědou aktovku, protože je pevně přesvědčený, že je plná cenných cenností a vzácných klenotů. Netuší však, že dáma, které aktovku ukradl, je spisovatelka Astrid Lindgrenová. A že se v tašce nachází pouhý blok se samými „klikyhákouny“. Tím podivným písmem byl ovšem právě napsaný příběh, který se později stal jedním z nejslavnějších. Přečtěte si, jak málo stačilo, a nikdy byste nepoznali báječnou Pipi Dlouhou punčochu. Český překlad - Jarka Vrbová. Vadal Albatros - Druhé čtení, r. 2010....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32891/zlodejicek-bubla-32891.jpg 4.122

Assar Bubbla (1964)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

kní
28.05.2017

V příštím životě bych chtěla být buďto vlaštovkou - nebo Astrid Lindgrenovou ...
Teď tam seděl, před sebou mou aktovku. Nejspíš si myslel, že v ní nosím spořitelní knížky a spoustu peněz nebo jiné "vzácné klenoty". Neříkal totiž prostě jen "klenoty" jako ostatní lidé, říkal "vzácné klenoty". A nyní samozřejmě doufal, že aktovka bude plná "cenných cenností" a "vzácných klenotů", nebo přinejmenším aspoň dobrých svačin.

reader.007
21.08.2016

Přiznávám, že nemám ráda Pipi Dlouhou punčochu ani podobně praštěné příběhy a tak mne to jednoduše nechytilo. To, že je kniha jednou z nejkratších co jsem kdy četla, vidím jen jako devizu.

zuzi1162
23.03.2016

Mě se to líbilo, klasická AL. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že to bylo krátké. Mělo to docela potenciál.

radus
19.03.2016

Tuhle knížku jsem předčítala dceři a ani jednu z nás moc nechytila - známe od Astrid Lindgren lepší :-)