Zloději dýmu

Zloději dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406291/bmid_zlodeji-dymu-JLq-406291.png 4 457 121

Zloději dýmu série

Princezna, zrádce, lovkyně a zloděj. Čtyři hrdinové mají v rukou osud světa. Čtyři národy stojí na pokraji konfliktu. V Brigantsku se princezna Catherine připravuje na politické manželství bez kapky lásky, které pro ni chystá její krutý a ambiciózní otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade přitom jednu cetku za druhou, jen pro ten závratný pocit. A na pusté Severní planině při lovu démonů utíká třináctiletá Tash o holý život. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší. Všechno se mění. Spojenectví se přelévají a rozpadají, staré jistoty tříští a životy našich hrdinů i všech kolem nich se obrací naruby. Jejich budoucnost je neoddělitelně propojena nepředvídatelnými vlivy magie a války. Kdo povstane a kdo padne? Komu se podaří vybojovat si své místo v životě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Smoke Thieves , 2018

warca
07.07.2019 2 z 5

Po sto stranách jsem knihu odložila.
Nevím, jestli mě odradilo to, že byly postavy mladší než já, nebo nepatrný nádech homosexuality, který prostě v dnešní době musí být v každém příběhu -_-
Nejzajímavější mi připadala linka Catherine.
Zkoušet to znovu nebudu. Čtivost postupně vyprchala.

Fantasyknizky
07.07.2019 5 z 5

Nic lepšího (kromě paxe) jsem ještě nečetla. Nejvíce mě to bavilo z pohledu Edyona a Marche! ???? Postavy se mi nepletly a mapa mi pomáhala se vyznat v místech. A ten konec? ❤❤❤

Cometka
05.07.2019 5 z 5

Úžasná knížka! Krásná obálka, krásný a čtivý příběh, spousta různých dějů, které ve výsledku mají hodně společného. Těším se na další díl!!

betule3
04.07.2019 4 z 5

Knížka nebyla úplná pecka, ze které bych i sedla na zadek, ale i tak se mi líbila. Ze začátku jsem se trochu motala v postavách a místech, ale časem jsem si zvykla. Nejvíce mě bavilo vyprávění z pohledu Catherine a Ambrose. Tash byla taky skvělá. Pohled Marche a Edyona mě moc nenadchl (i když ke konci už to bylo lepší), Edyon mě ale často vyloženě štval. Zaujalo mě, jak se autorka nebojí povraždit polovinu vedlejších postav. :D Moc se mi líbil konec, kdy vše konečně začalo dávat smysl. Další díl si rozhodně pořídím!

7630
04.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! Každý kdo snad přemýšlí jestli by si ji měl koupit nebo přečíst.. Čtěte, kupujte, půjčujte. Rozhodně to stojí za to. Vzala jsem si ji a sebou na dovolenou i když jsem předpokládala že příběh z pohledu 5 hrdinů mě nějak nenadchne. No nakonec to dopadlo tak že jsem se z moře těšila na pláž jen proto, abych věděla jak příběh pokračuje a co bude dál. Knihu jsem si koupila hlavně protože mě zajímala dějová linka princezny Catherine, nakonec mě ale uchvátily příběhy všech pěti postav a přesto že ještě knihu nemám přečteno, snažím se šetřit si zbylé stránky protože ji prostě nechci dočíst. Doporučuji!

Veruu95
21.06.2019 5 z 5

Boží! Líbilo se mi vyprávění z pohledu několika postav. A ten konec, takto nás trápit... já chci vědět, co bude dál! :D

Alethea_k
17.06.2019 4 z 5

Do úplné dokonalosti mi tam stále něco chybělo, děj byl prvoplánový, prostý, což nakonec ani tak nevadilo, v jednoduchosti je krása. Všechny postavy si mne získaly, soucítila jsem s nimi. Nevadily mi příliš ani sáhodlouhé popisy. Oceňuji, že válka, smrt a násilí probíhalo na poměry YA fantasy dost reálně, oblíbené postavy padaly jako na porážce. Těším se na další díl a jsem zvědavá, co autorka vymyslí.

Efeméra
16.06.2019 4 z 5

Pět hrdinů, jeden román. Upřímně, tento typ příběhů mám moc ráda. Když se protagonisté vyprávějící příběh potkají, jsem z toho většinou až nepřirozeně nadšená. V případě Zlodějů dýmu ten pocit nebyl moc silný, ale i tak jsem po dočtení byla z knížky spokojená. Škoda jen, že je zápletka poměrně jednoduchá, přímočará a méně promyšlená než třeba v takových Šesti vranách. Propracovanost minulosti postav a jejich motivací snad raději ani nebudu srovnávat. Přesto si ale autorka na správných místech pomáhá skvělými nenadálými zvraty. Postavy mi k srdci zase tolik nepřirostly, nejméně jsem si určitě oblíbila Edyona. Za mě po notném zvažování 3.5 hvězdičky.

polaris
16.06.2019 5 z 5

Byla jsem hrozně zvědavá na tuto knihu, přeci jen pět osob, každý dostane v knize svůj prostor a každý má svůj příběh. Trochu jsem se obávala, že se do toho autorka příliš zamotá, tím pádem by celá kniha skončila v niveč.
Ale opak je pravdou, protože Sally Green se z toho dokázala bravůrně vymotat a celý příběh nakonec dopadl skvěle (ikdyž mě štve že musím čekat na další díl).
Ze začátku mi dlouho trvalo pamatovat si jména postav a orientovat se v místech, která jsou v knize. Právě na to jsem využila mapku, která je na začátku knihu a děj jsem si tím více obohatila.
Kniha je velmi čtivá, než jsem si stihla uvědomit kde jsem, přišla autorka s poděkováním, zatímco já hledala další kapitoly, které byly psané z pohledu každé postavy
Ale mrzelo mě, že autorka spojila všech pět hrdinů až na konci knihy, společný čas který byl s nima napsaný byl až moc krátký. Chvilkama jsem se bála, že jejich osudy nespojí vůbec.
Kniha celkově je velice povedená fantasy, kterou si užijete. Z pohledu pěti postav vám děj přijde zajímavý a napínavý. Akčních scén kniha taky nabízí a finální zápletka dávala smysl a hodně jsem si ji užila. Nutně potřebuji další díl.

Konfu97
14.06.2019 5 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila a těším se na její pokračování :) Pár pasáží bylo slabších, ale rozhodně převyšovali ty kvalitní :) příběh je svým způsobem originální, konec jen pobízí k větší natěšenosti a nejistotě jak to bude celé dál. :)

markulka
13.06.2019 3 z 5

Na knížku jsem se hodně moc těšila. Ano, budu se opakovat, ale i já se musím přiznat, že jsem očekávala něco podobného jako Šest vran. Některé kapitoly se mi četly lépe (Catherine, Tash), jiné hůře (Edyon, March). Taky je doopravdy rozčilující, když se nějaké postavě děje něco fakt zajímavého, jenže BUM...konec kapitoly a v té další na mě čeká Edyon, který se snaží zasáhnout harpunou strom (což nějak extra zajímavé není)... Celkově se mi ale příběh líbil, na konci se stočil opravdu zajímavým směrem, takže nenápadně začínám vyhlížet další díl.

Človíček678
11.06.2019 3 z 5

No Šest vran to není prostě. Příběh mě vůbec nechtnul.

cloudyyy
08.06.2019 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila a strašně se mi líbila. Moc se mi líbilo, jak nejdříve měla každá postava svou vlastní "storyline" a pak se všechny hlavní postavy setkaly. Nejvíce z hlavních postav jsem si zamilovala Edyona, ale všichni jsou fakt úžasní.
Spoilery: Ze začátku jsem Gravella neměla ráda, ale jeho smrt mě potom zamrzela. Zajímá mě, jak to dopadne mezi Edyonem a Marchem, stejně jako mě zajímá, koho si Catherine vybere. Původně jsem si o Zaynovi myslela, že to bude takový ten namyšlený princ, a překvapilo mě, když jí dal na výběr. Už se těším až přeloží další díl do češkého jazyka :)!

Bess.h
03.06.2019 3 z 5

Když jsem narazila na tuhle knihu, kde je víc postav, řekla jsem si JUPÍÍÍ !!! konečně něco, jako Šest Vran od Leigh Bardugo, no... šest vran to opravdu není. Ale nakonec to bylo fajn a hlavně, a to musím FAKT vypíchnout, byla zajímavá princezna Catherine. Tahle holčina se chovala normálně a měla normální rozhodování. V knihách YA fakt nesnáším hlavní hrdinky, které děsně dlouho rozmýšlí nad věcmi, pak nakonec nic neudělají a ono se jim to pak neskonale po... vymstí (nechtěla jsem být sprostá). Další rozumná holka je Tash, je to takový ten typ hrdinky jako třeba Ilan z Naslouchače. I Tash se mi strašně zalíbila. No a pak ti „kluci“, mě přijdou tak trochu jako komparz, podrž-tašky, zatím mi nijak neučarovali. No třeba se ještě trochu zlepší. Závěrem: kniha byla fajn oddychovka, nic náročného, ale i tak zaujala natolik, že si určitě koupím další díl.

MíšaS.
03.06.2019 3 z 5

Cca do půlky mě kniha celkem bavila, ale pak se začala ztrácet moje chuť číst. Nebavilo mě to a pořád jsem čekala, že se tam bude konečně něco dít, ale ono nic a když už tak je konec a počkejte si na příště. Osobně nevím, jestli nějaké příště bude...

Randackova.l
25.05.2019 4 z 5

Od knihy jsem očekávala více, ale to asi jen proto, že to bylo velké boom a pak to takto dopadá.
Nejvíce jsem si oblíbila pohled princezny.
Dost mi vadí ten otevřený konec. Proto si také budu kupovat druhý díl. Až tedy vyjde. ????????‍♀️????

any37
25.05.2019 5 z 5

Hodně lidí tu knihu po pár stránkách odloží, protože se tam nic moc neděje - ale to je chyba! Děj se pořádně rozjede tak po 200 stránce, a že je to pořádná jízda. Vůbec mi nevadilo vyprávění z pohledu tolika postav, rychle jsem si na něj přivykla a všechny postavy, kromě Edyona, si zamilovala.

Adel703
24.05.2019 3 z 5

Tak si říkám, četla jsem to samé co ostatní?
Knihu jsem si pořídila kvůli autorčině předešlé (a úžasné) sérii Half Bad. A také, musím se přiznat, kvůli reklamě, kterou tato kniha kniha měla - YA Hra o trůny, čtivá, napínavá, úžasný fantasy svět, úžasné postavy - to vše jsem si od toho slibovala.
Bohužel, příběh mě neoslovil. Průměrné, obyčejné, ničím moc nezajímavé a vcelku nesympatické postavy, spousta omáčky a nic moc akce (až na cca 100 se něco začíná dít). Škoda.

Roscata
21.05.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. Některé postavy jsem si oblíbila víc a některé míň, ale celkově to je moc zdařilý příběh. Nejvíc jsem si užívala příběhovou linku Catherine a Tash.
Celý příběh plynul svižně a hlavně konec nebyl zbytečně natahovaný jako v jiných knihach. Určitě doporučuju a těším se na pokračování.

anishta
20.05.2019 5 z 5

Knihu jsem kupovala během největšího propagačního boomu, ale dočetla jsem to až teď... Cca 2 měsíce po, kdy už se začaly ozývat i názory, že ten boom byl nepochopitelný atd. Chápu i tu propagační taktiku nazývat to Hrou o trůny pro mladé.
Za mě musím říct, že se mi kniha líbila. Mám ráda pohledy více postav. Nejvíce mě bavila určitě Tash, ale i ostatní postavy byly fajn. Postupně vše začalo zapadat do sebe a já se těším na další díl.