Zloději dýmu

Zloději dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406291/bmid_zlodeji-dymu-JLq-406291.png 4 457 121

Zloději dýmu série

Princezna, zrádce, lovkyně a zloděj. Čtyři hrdinové mají v rukou osud světa. Čtyři národy stojí na pokraji konfliktu. V Brigantsku se princezna Catherine připravuje na politické manželství bez kapky lásky, které pro ni chystá její krutý a ambiciózní otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade přitom jednu cetku za druhou, jen pro ten závratný pocit. A na pusté Severní planině při lovu démonů utíká třináctiletá Tash o holý život. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší. Všechno se mění. Spojenectví se přelévají a rozpadají, staré jistoty tříští a životy našich hrdinů i všech kolem nich se obrací naruby. Jejich budoucnost je neoddělitelně propojena nepředvídatelnými vlivy magie a války. Kdo povstane a kdo padne? Komu se podaří vybojovat si své místo v životě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Smoke Thieves , 2018

AlyBookworm
08.07.2020 2 z 5

meh, nestojí to za to.

jana4920
12.06.2020 5 z 5

Krásný úvodní díl série. Už se těším na další

Talys
25.05.2020 2 z 5

Průměrná fantasy s předvídatelným dějem.

mrousek
21.05.2020 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale nevim nevim. Tak moc jsem se na ni těšila, až jsem měla obrovská očekávání. Kapitoly z pohledu princezny jsem zbožňovala a hltala, ale zbytek mě jednoduše tolik nebavil. Ono to bylo hezky napsané.. ale nebylo to atraktivní psaní.

Hels-is-unicorn
19.05.2020 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se vážně, vážně moc těšila. Obálka je krásná a navíc jsem na ni viděla spoustu pozitivních recenzí na sociálních sítích. Sice přímo od nakladatele, ale proč jim čas od času nevěřit.
Do první poloviny knihy jsem byla přesvědčená, že jakmile ji dočtu, pošlu ji dál. Postavy mi byly extrémně nesympatické, jejich problémy povrchní a nezáživné, navíc se podle mého názoru nikdo z nich nechoval racionálně. Jediné, co mě u knihy udrželo, byly krátké kapitoly, díky kterým měl příběh rychlý spád. Navíc mě zajímalo, co je to vlastně s těmi démony. Druhá půlka knížky to nakonec celkem zachránila a nakonec asi i zařídila, že mi zůstane v knihovně :-)
Každopádně víc jak 3* dát nemůžu. A ne kvůli tomu, že by autorka knihu špatně promyslela, a věřím, že ji ani špatně nenapsala. Dávám je kvůli překladu. Krátké věty. Minimum přívlastků. Oploštělé popisy. Úplně o ničem. I slohové práce žáků základních škol bývají rozvitější než to, co vytvořil překladatel Zlodějů dýmu. Je to hrozná škoda, když knize s velkým potenciálem přiřadí tak špatného překladatele. Navíc, jak už je pravděpodobně u CooBoo tradicí, se v knize dalo najít několik úplně zbytečných hrubek. Kolikrát si říkám, jaké je štěstí, že si to autoři sami nepřečtou, jinak by do Česka práva snad přestali prodávat úplně :-)

knihomolka11
27.04.2020 2 z 5

Obrovské zklamání!
Začneme kladnými body: prvním plusem je svět, který byl podle mě vymyšlený a popsaný dobře, k tomu se váže i mapka na začátku knihy, která se mi líbila, je sice velmi jednoduchá, ale přitom mi přijde krásná. Další plus čtivý děj, knížka se četla velmi rychle a se stylem psaní autorky jsem neměla problém.
Tak a teď zápory: první zápor jsou postavy, celá knížka je z pohledu celkem 5 postav (Catherine, Ambrose, March, Edyon a Tash), z těchto 5 postav jsem se dokázala tak nějak vžít do 2, což je pro mě hodně málo. Ostatní postavy mi byly tak nějak jedno, nezajímalo mě, co se s nimi stane. Pokud jsem tedy četla děj z jejich pohledu, tak jsem se nudila. Dalším záporem jsou zde samotní démoni, celá knížka je v podstatě postavený na démonech, kteří zde ale vlastně ani nejsou. A to myslím doslova, kde se s nimi setkáme je jen na začátku a na konci knížky, jinak jako by se po nich zem slehla. A jako poslední zmíním příběh knížky, tím myslím, že jsem celou knížku čekala na nějakou pořádnou akci, kterou bych si mohla užít a nemohla se odtrhnout. Akce jsem se nakonec tedy dočkala, ale až na konečných asi 30 stránkách? Z celkového počtu 410 stránek je pro mě 30 opravdu málo.

lumiluvi
07.04.2020 4 z 5

Poutavá kniha, moc se těším na další díl :)

CatherineBarton
05.04.2020 4 z 5

Velmi poutavý a zajímavý příběh!

Tridenti
29.03.2020 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu ohodnotím, vyvolala totiž ve mně mnoho pocitů a já si nebyla jistá, jestli jsou kladné či záporné.
Kniha má jistě potenciál. Děj je čtivý, samotná zápletka a celý svět je zajímavý a originální... no a dostávám se k onomu velkému ALE...
Od Sally Green jsem byla zvyklá na srdcervoucí scény a hlavně na to, že jsem se do postav zamilovala a dokázala se do nich vcítit. No a tady... Na začátku knihy, kdy jsme se seznamovali s postavami to bylo super. Jenže čím rychlejší byl děj, tím méně řádků věnovala autorka emocím a také takové přirozené logice postav. Ubývalo i popisů, kterých už od začátku bylo po málu. A pak nějaká postava umře a já vím, že by to se mnou mělo nějak zacloumat... ale ono nic. A dlouho jsem přemýšlela, čím to je, že jsem si žádnou postavu neoblíbila, žádný nefandila a že kdyby všichni na konci zemřeli, nijak by mi to nevadilo... je to tím, že každá postava má hrozně málo prostoru. Vemte si, že kniha má PĚT postav hlavních a pak ještě nějaké ty vedlejší. Takže je mi líto, ale podle mě by Zloději dýmu měli mít minimálně o dvě stě stran víc, aby to stálo za to.
Jelikož mám ale autorku ráda, dám ji ještě šanci a zkusím i druhý díl. :)

Hanjimka
20.03.2020 3 z 5

Trošku mi vadil dlouhý rozjezd, Trvalo skoro polovinu knihy, než jsem se začetla, ale konec to vynahradil. Těším se až seženu druhý díl

0819
16.03.2020 5 z 5

Knížka má kromě nádherné obálky i nádherný příběh. Sice na pohled dlouhá, ale čte se rychle.

Draimi
14.03.2020 4 z 5

Příběh má celkem spád.Nenudila jsem se u žádného hrdiny, i když mě hned od začátku nejvíc bavila lovci démonů a ta malá rychlá holka. Nejvíc mě asi bavilo uvažovat nad tím, kdy a jak svede osud všech šest postav dohromady. Co mě potěšilo, že nejsou všichni silní, nebojácní, nejmoudřejší a další nej co se dost často objevuje ve fantasy (nejsem proti, ráda to čtu, ale změna potěší).
Anotace knihy není tak zajímavá jako kniha sama o sobě, nebýt doporučení kamarádky, knihu bych si asi nepřečetla, za což jsem teď opravdu ráda.
PS: Upřímně na krutosti Briganska autorka opravdu nešetřila, ale do příběhu do krásně sedí.

wotana
13.03.2020 4 z 5

Příběh Catharine a Ambrose skvělý, příběh Tash a Girllanda taky super jen Edyona a Marche mě vůbec nebavil, přišlo mi, že se tam dlouho vůbec nic neděje, až když pak prchali před zákonem, tak se to i v jejich příběhu trochu rozjelo. Navíc mi jsou oba strašně nesympatický povahově - jeden rozmazlenej fracek a druhej naivní trouba.
A ten konec - OMG jdu hned na druhý díl :-)

Kulivlad
21.02.2020 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala díky své nádherné obálce, která je prostě dokonalá. Od příběhu jsem moc nečekala a o to víc mě překvapila. Nejvíc mě bavil děj princezny a vojáka. Ale ten konec!

Lara16
17.02.2020 5 z 5

Začátek je zdlouhavý a čtenář moc neví která bije, ale pak se kniha rozjede a začne být fajn.

IYv
17.02.2020 4 z 5

překvapivě svižná a příjemná fantasy.
líbilo

uarda
12.02.2020 4 z 5

Naprosto úžasný příběh 5 lidí, který je protkaný dobrodružstvím, láskou, zradou a neskutečnou odvahou. Rozhodně doporučuji knížka se četla perfektně jedním dechem nedalo se odtrhnout. Dávám 4* jedna stržena za chyby.

roman9276
12.02.2020 4 z 5

Příjemně se to čte, celkem krátký kapitoly, což vždycky ocenim. Postavy hodně sympatický, zvlášť ta malá mrcha Tash, na druhou stranu Ambrose je taková rádoby osudem zkoušená postava, takovej ten nudnej chrabrej klaďas za každý situace, pro mně je to spíš takovej otravnej kokot (každej máme slabost pro bad boye). Kapitoly se střídaly pak už tak rychle, že se to vždycky v nějaký napínavý chvíli utnulo, a to mě pokaždý hrozně nasere a já se musim rychle prolouskat další kapitolu o dalším člověku, než se dozvim, co se stalo dál. V hlavní roli zlo, nespravedlnosti, politika. Odehrává se tady veliký množství zvratů, což vás nenechá ani na chvíli vydechnout a velice to osvěžuje děj. Žádný těžký čtení, takže i toho člověk i docela odpočine, jen mi tam něco chybí, nevim přesně, co to je, ale snad to v druhym dílu najdu.

uziRM
15.01.2020 5 z 5

Jak už to tak bývá u nových příběhů, chvíli trvá, než se člověk zorientuje a zžije s postavami. I tentokrát tomu není jinak, ale každopádně to vůbec nesnižuje za mě zajímavý námět i propracovaný příběh. Autorka moc dobře ví, co dělá. Věřím, že další díly budou ještě lepší...už teď se těším na Svět démonů (snad už zítra) a samozřejmě i na "Království v plamenech"

Yunnx
07.01.2020 2 z 5

Průměrná fantasy kniha, která mě ničím neoslovila. Nic originálního, postavy průměrné, nikoho jsem si neoblíbila. Děj se strašně vlekl, vlastně se v celé té knize skoro nic nestalo. Hvězdy snad jen za ten nápad s dýmem a démony, za vykreslení Planiny. Absolutně nechápu to marketingové přirovnání ke Hře o trůny.