Zloději dýmu

Zloději dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406291/bmid_zlodeji-dymu-JLq-406291.png 4 457 121

Zloději dýmu série

Princezna, zrádce, lovkyně a zloděj. Čtyři hrdinové mají v rukou osud světa. Čtyři národy stojí na pokraji konfliktu. V Brigantsku se princezna Catherine připravuje na politické manželství bez kapky lásky, které pro ni chystá její krutý a ambiciózní otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade přitom jednu cetku za druhou, jen pro ten závratný pocit. A na pusté Severní planině při lovu démonů utíká třináctiletá Tash o holý život. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší. Všechno se mění. Spojenectví se přelévají a rozpadají, staré jistoty tříští a životy našich hrdinů i všech kolem nich se obrací naruby. Jejich budoucnost je neoddělitelně propojena nepředvídatelnými vlivy magie a války. Kdo povstane a kdo padne? Komu se podaří vybojovat si své místo v životě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Smoke Thieves , 2018

roso.mak
04.03.2021 4 z 5

Super a odpočinková. Autorka dokázala svým hrdinům dát propracované charaktery a nechat je se v průběhu knihy vyvíjet, což je věc, která YA fantasy knihám velmi často chybí. (Občas mám pocit, že autoři/rky dělají ze čtenářů trochu blbce, protože to neva, vždyť to jsou přeci děcka), ale to se u této knihy nestane. Ne všichni z hrdinů jsou poctiví a ne všichni z hrdinů jsou Hrdinové a tak to má být.

Svět je přehledný a zajímavý, děj ubíhá přiměřeně rychle, aniž by byl zmatený, akčních scén je přiměřené množství a přiměřené délky. Za mě moc pěkné počtení.

P.S. knihy jsou tři.

DreamerX9
03.03.2021 2 z 5

Některé dějové linky mě bavily víc jiné míň. Někdy jsem až přeskakovala. Hrozně se to táhlo a dej nebyl ani tak převratný je to spíš taková dětská četba a stejně tak dětské bylo i vystupování postav. Nic moc originalního kromě prostředí

tomas9591
03.03.2021 3 z 5

3 - 3,5★
Skoro dva roky. Tak dlouho s touhle knihou, a přesto jsem to nevzdal! :D Jakmile vyšla, hned jsem se do ní pustil a bylo to pro mě strašně pomalé, zachránily to krátké kapitoly. Víc postav mi vůbec nevadilo, některé ke mně poměrně přirostly, jiné zase tak ne. A myslím si, že postavy v tomhle příběhu hrají dost velkou roli. Vlastně obálka a anotace tomu napovídají, přímo to křičí. Pokud se nesžijete s postavami, je to v pytli. :D Takhle je to s touhle knihou. Jak se píše v anotaci, postavy mají své osudy, ani jedna s nimi není spokojená, a bojuje, aby jej změnila. Pokud se tedy do postav nedostanete, je podle mě jasné, že Vás kniha nebude zajímat, nebude vás bavit je sledovat, jak se s tím perou, a co jim padá pod nohy. Ze začátku mi to nešlo ani zhola. Některé mi přirostly k srdci více, některé méně, a některé až po roce a půl. (Je docela masakr a šílené tohle moct napsat :D) Jak příběh (a měsíce) šly, postupně jsem se příběhem prokousával. Každá je fakt jiná a tahle parta je docela silné kafe,
Za první časový úsek jsem se dostal do poloviny, pak knihu odložil, pak několik měsíců otvíral a četl vždy pár stran. Pak přišel rok 2021 a já dal asi 160 stran na posezení. Určitě tomu pomohlo to, že, dle mého, kolem strany 300, začal děj eskalovat, a to pořádně. Jaksi jsem se za ty měsíce vytvořil větší citový vztah, než by se při normálním souvislejším čtení, stalo. Pokud byly postavy v ohrožení (a že byly), tak jsem se o ně poměrně dost bál. A že se hned v prvním díle ze tří umíralo! Až mě to trochu dostalo, v dobrém slova smyslu. Svět je vytvořený hezky, nicméně jsem spoustu detailů, které byly řečeny na začátku, nevěděl ke konci knihy, jelikož jsem si je už nepamatoval.
Konec knihy skončil tak jak skončil, já si ale spíš neplánuju přečíst další díl. Musím říct, že mě to k tomu ale docela dost táhnou ty postavy…Ten citový vztah tam bude, ale jednoduše se bojím, aby to nebylo to samé, až pak opět za půlkou knihy nějaká akce. Zase si nemyslím, že by mi postavy vynahradily akci. To už musí být u mě něco. Nápad s dýmem démonů mi…(asi) kupodivu nepřišel zase tak vyčerpaný, ale samozřejmě, tohle je jen první díl série, ale myslím si, že už název druhého dílu (Svět démonů) – a díl samotný, by to vynahradily.

adelazelenkova
01.03.2021 3 z 5

Knížka se čte dobře, jen začátek je takový táhlejší. Pro mě taková oddychovka. Žádný zapeklitý děj zde nehledejte. Žádná velká zápletka, konec hodně předvídatelný. Ale i tak mohu doporučit. Četlo se to dobře. Ke konci mě začínal štvát March s Edyonem, jinak jsou postavy super. Přirovnala bych to k Rudé královně, ta mě ale bavila mnohem více.

Terula018
01.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Ze začátku jsem se teda musela vyloženě nutit ke čtení, ale po chvíli už to začalo pěkně odsejpat. Postavy jsem si zamilovala, rozhodně doporučuju.

biskupova
29.12.2020 4 z 5

Ze začátku nic moc, ale ke konci super. Přišlo mi to zbytečně zmatené a dlouho jsem čekala než se příběhy navzájem propletou. Nicméně kniha se skvěle četla už od začátku, i když mi tam prostě něco chybělo. Na konci už to bylo skvělé. Občas mi přišlo, že některé scény by se daly popsat lépe a na to co se tam odehrávalo byly nějak málo dramatické. Kdyby to šlo, tak 3.5 hvězdičky.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak ze Zlodějů dýmu jsem byla ze začátku dost rozpačitá, protože se přiznám, že začátek mě moc nebavil. Nebo ne nebavil, ale nemohla jsem se začíst, respektive, když jsem se ke čtení dostala, tak mě to celkem bavilo, ale že bych furt sahala nedočkavě po knížce, jen abych věděla, jak to bude dál, to bohužel ne.
Nicméně, jakmile jsem překonala stránku 100, tak mě to fakt chytlo.
Samozřejmě byly části, které mě bavily a které ne. Konkrétně mě bavily kapitoly Catherine a Tash. Za to March mě moc neoslovil.
Nápad knihy je podle mě ale skvělý. Lovení démonů a získávání jejich dýmu a tak, jako námět prostě super. Má to určitě potenciál, takže jsem zvědavá na další díl.
V těch pletichách jsem se trošku ztrácela, ale nevadí.
Takže za mě doporučuju a nenechte se odradit delším rozjezdem, zbytek knihy a hlavně konec stojí vážně za to!

gabca5316
13.11.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, dost krvavý.. Většinou nemám moc ráda měnící se vypravěče, ale tady mi to tolik nevadilo. Jsem velmi zvědavá na pokračování.

Marbla2004
01.11.2020 5 z 5

Od Zlodějů dýmu jsem si toho moc neslibovala a čekala něco průměrného, ale velmi mě to překvapilo. Že začátku jsem měla trochu problém se stylem psaní autorky a první třetina byla taková horší, ale pak jsem si na styl zvykla a postavy...Miluju úplně všechny. Nejvíc se mi líbila postava Edyona a hned v závěsu Ambrose, ale další byly skutečně jen o chlup horší. Hrozně jsem si oblíbila i svět. Trochu jsem se obávala, že to přítomnost světa démonů hrozně zkomplikuje a že to nebude dávat smysl, ale autorka to zatím vymyslela velmi dobře. Konec byl pro mě velmi emočně silný, ale všechno tam hezky zapadlo, i když jsem z událostí neskákala nadšením. Určitě doporučuji všem milovníkům fantasy. Je to fakt jedna z nejlepší knih, co jsem kdy četla.

lokonla
29.10.2020 5 z 5

Kniha mě moc bavila, je napínavá a chytlavá. Nevadí mi více pohledů - i když tady jich bylo opravdu hodně a občas jsem se v tom ztratila, ale nijak zvlášť mě to nerušilo.
Autorka vymyslela skvělý svět a umí si s ním vyhrát.

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Super čtivý příběh, ve kterém se dokonale proplétají osudy mnoha postav. Těším se na další díly série.

Verunka926
25.10.2020 4 z 5

Velmi zajímavá knížka, která mě vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem nebyla na konci. V průběhu čtení mi některé věci vůbec nedávaly smysl, ale jakmile jsem se dostala k posledním kapitolám, pochopila jsem. Kromě úžasného příběhu má tato kniha i úžasnou obálku.

Luccinda
19.10.2020 5 z 5

Knížka Zloději dýmu je často označována jako Hra o trůny pro young adult a já s tímto přirovnáním naprosto souhlasím. Fantasticky vytvořený svět se svou velkolepostí možná nevyrovná tomu od George R. R. Martina, je ale neméně krutý a surový a ani naši hrdinové si v něm nemůžou být ničím jistí, dokonce ani svým vlastním životem.

Příběhem nás provází celkem pět hlavních postav, jejichž kapitoly se v průběhu knížky střídají, a já vám garantuju, že si zamilujete každou z nich. Charaktery postav jsou úžasně propracované a mnohé z nich si v průběhu knížky projdou značným vývojem. Vztahy mezi hrdiny jsou dobře a hlavně logicky vystavěné, nenajdeme tu žádné umělé propojování jejich osudů či násilné romantické linky, všechno do sebe nádherně zapadá.

Navzdory tomu, že se příběh po celou dobu nese v relativně poklidném tempu, ani chviličku se u knížky nenudíte. Svůj podíl na tom mají především boží dialogy, které autorka psát zkrátka umí! Nejednou jsem se u knížky zasmála, nejednou jsem se rozplývala nad epickou hláškou některé z postav. Sally Green navíc píše takovým stylem, že nejste absolutně schopni odhadnout, co se v knížce bude dít dál, takže jen s těžkým srdcem vstřebáváte jeden šokující zvrat za druhým.

Ellis03
26.09.2020 5 z 5

Kniha byla každopádně super. Moc se mi líbila a moc Dobre se cetla. Vážně mě to bavilo a do čtení jsem se vůbec nemusela nutit, ač mě v první chvíli vyděsilo jak je tlustá.
Nemam moc v oblibě rozdělené kapitoly na jednotlivé postavy, ale musím říci, ze tady mi to vůbec nevadilo. Byla jsem uprime rada když Holywell vypadl ze hry. Vůbec jsem ho neměla rada! Pořad akorát lanaril Marche do svoji pomsty a potěšilo mě když konečně na konci March začal myslet sám za sebe a ne jak Holywell piska. Edyon na mě působil jako hrozne natvrdly a snadno zmanipulovatelny trouba. Což na konci také začalo být lepší. A každopádně fandím Zaynovi. Ambrose je sice hrozne hezky, hrozne věrný, Hodný a ochranitelsky, ale stejně mi nějak leze na nervy. :D těším se, co přinese další díl. Některé postavy mám radši, jiné méně, ale jako celek se mi to moc libi a obdivuji autorku, jak dokázala dat dohromady tolik rozdílných postav a každé vymyslet vlastní úlohu.

6591
28.08.2020 5 z 5

Během čtení jsem si na ní vybudovala závislost a asi si ji za nějakou dobu přečtu i znovu

MystoganW
19.08.2020 5 z 5

Super kniha, přirovnala bych k Everless. Stane se toho tam plno, nakonec to do sebe zapadne a začne se udávat směr pro pokračování. ( + úžasné obaly knih)

veru_nedvedova
17.08.2020 2 z 5

Neurazila, ale nezařadila bych ji do své top pětky fantasy.
Nejvíce mě bavila linka princezny a lovkyně. Ostatní postavy jsem měla chuť přeskakovat.
Jsem ráda, že už to mám za sebou a do druhého dílu se určitě nepustím. :)

Sali88
11.08.2020

Prvních cca 100-150 stran pro mě bylo průměrných, nenudila jsem se, ale ani jsem necítila žádné velké nadšení. Postupně jsem se ale začítala, a příběh mě bavil pořád víc, a po dočtení jsem moc chtěla další díl.

Tash, Catherine, Edyon, March, Ambrose. Každý je jiný a žije v různých částech země, přesto se jejich životy propletou. Catherine byla jediná, kterou jsem si oblíbila hned od začátku, pro její odhodlání splnit povinnost, která se od ní očekává, ale zároveň si nenechat diktovat, jak se svým životem naložit. Tash mě zprvu štvala svým neustálým řečněním o botách, ale později mě kapitoly s ní začaly bavit. Ta holka si jen tak něco líbit nenechá. March se choval jako malé dítě, které se nechá ovlivnit jiným, i když to tak ve skutečnosti necítí, místo aby jednal, jak on sám chce. Naštěstí postupně pochopil a své chování změnil. Na Edyona a Ambrose si větší názor snad udělám v dalším díle.

Velkou část knihy mi příliš nedávalo smysl, proč se jmenuje právě Zloději dýmu, protože děj se točil hodně mimo dým, nakonec jsem však pochopila. Začátek je klidný, ale děj nabírá stále víc na obrátkách, a náznaky, které se zdály nepochopitelné, nevyřešené, do sebe postupně krásně zapadají, a vy si tak uvědomujete, že každá informace je důležitá.

Pokud se zezačátku nedokážete do knihy začíst, vydržte, protože za to rozhodně stojí. Nebudete se moci odtrhnout, stejně jako ve druhé polovině knihy já.

kayu
19.07.2020 3 z 5

Při čtení Zlodějů dýmu jsem se nemohla ubránit srovnání s podobnými knihami stejného žánru, a proto dávám jen tři hvězdičky. Celý námět se mi sice líbí, ale přijde mi, že místy postrádá hloubku a já tak neustále čekala něco víc. Taky mi chyběl rozsáhlejší popis hlavních postav, ačkoliv i tak mi přišla většina sympatická. Určitě si ale přečtu druhý díl, protože mě zajímá další vývoj děje.

kate9326
18.07.2020 5 z 5

+++krásná obálka, pohled každé z hlavních postav- (Catherine, Ambrose, March, Edyon a Tash) ..které jsou mi-až na jmenovkyni-sympatické, neotřelý námět /démoni s návykovým, ale i léčivým dýmem/..
---u těch démonů by to chtělo více rozvést/popsat.../další díly?/.....
některé kapitoly krátké a tím pádem poněkud "odbyté".....