Zloději dýmu

Zloději dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406291/bmid_zlodeji-dymu-JLq-406291.png 4 458 458

Zloději dýmu série

Princezna, zrádce, lovkyně a zloděj. Čtyři hrdinové mají v rukou osud světa. Čtyři národy stojí na pokraji konfliktu. V Brigantsku se princezna Catherine připravuje na politické manželství bez kapky lásky, které pro ni chystá její krutý a ambiciózní otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade přitom jednu cetku za druhou, jen pro ten závratný pocit. A na pusté Severní planině při lovu démonů utíká třináctiletá Tash o holý život. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší. Všechno se mění. Spojenectví se přelévají a rozpadají, staré jistoty tříští a životy našich hrdinů i všech kolem nich se obrací naruby. Jejich budoucnost je neoddělitelně propojena nepředvídatelnými vlivy magie a války. Kdo povstane a kdo padne? Komu se podaří vybojovat si své místo v životě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Smoke Thieves , 2018

knizni.taurus
20.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala díky akci #společněčteme, kterou Knihy Dobrovský vyhlásili na každý měsíc. Ač to byla moje první kniha žánru fantasy a kniha se ze začátku četla obtížněji kvůli množstvím postav a zorientování se v knize, tak nakonec jsem se do té knihy zamilovala. Nejvíc se mi líbila dějová linka princezny Catherine, která se postupně stávala čím dál tím silnější ženou, ale postupně jsem si oblíbila všechny postavy a knížku jen nerada odkládala. Knížka byla krásně napsaná, dějové linie byly skvěle propojené, děj byl sám o sobě hodně napínavý a autorka si perfektně připravila půdu pro další díly, které si myslím budou stejně , ne-li víc napínavé. A mimochodem, ta obálka knihy je DOKONALÁ. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a knihu určitě doporučuji všem, kteří hledají nějakou skvělou YA fantasy!

MOmoMO
17.05.2019 5 z 5

Na začátku jsem se trochu ztrácela, kvůli mnoha postavám.. ale brzy jsem se do příběhu dostala a nemohla jsem přestat číst. Za mě povedená kniha.

roni24
16.05.2019 3 z 5

Knihu hodnotím jako lepší průměr. Dějová linka princezny a vojáka je svižná, čtivá, dobrodružná a o "něčem". Zbytek postav - nemastné neslané, bez charakteru. Příběhy některých postav vyloženě nudné a určité kapitoly pro příběh naprosto nepodstatné. Přesto je to hezký příběh plný lásky, zrady, dobrodružství... Jen bych do toho šla se střízlivým očekáváním.

okeey
12.05.2019 3 z 5

Z této knihy mám takové smíšené pocity. Z počátku jsem se v tom dost ztrácela, jelikož prvních pět kapitol vypráví pokaždé někdo jiný. Když už jsem se v tom trochu zorientovala, přišly postavy další. Nakonec to nebylo špatný. Nějaké to napětí, láska, oddanost, přátelství. Ale je to pro mě taková kniha, která neurazí ani nějak extra nenadchne. Ale další díl si přečtu. Je to pro mě takový lepší průměr.

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Všechny postavy jsou milé a sympatické. Bohužel na Edyona jsem si musela chvíli počkat, ale stalo to za to. Ten náznak milostného trojúhelníku jako absolutně nevím komu fandit. Edyon a March to je dvojka jeden hezčí nez druhej. Občas se tam vyskytly momenty, kdy jsem si řekla, že to jde až moc jednoduše, ale potom jsem se koukla na tu nádhernou obálku a ořízku a všechny hříchy té knihy jsem hodila za hlavu.

maja11231
06.05.2019 5 z 5

Čtivé, hlavní postavy jsem si hned za zamilovala. Prostě skvělá kniha

souc
05.05.2019 5 z 5

Strašně skvělá knížka. Ten svět a hlavně ty užasně propracovaný postavy,které si oblíbíte ❤️

annaciena
02.05.2019 odpad!

K tejto knihe som sa dostala vďaka autorkinmu debutu. Čítala som od Sally Green trilógiu Half life. Knihy Napol zlý, divoký a stratený boli tie najúžasnejšie knihy aké sa mi kedy dostali do rúk. Po prvej knihe som žasla nad ešte lepšou druhou a ešte úžasnejšou treťou a tak som bola nesmierne sklamaná po ukončení trilógie, pretože s niečim takým sa ťažko lúči. Ale dočítala som sa na stránke sally green, že chystá nové fantasy, a tak som si poctivo počkala... načakala som sa... No ale dočkala... Hneď ako bola kniha k dispozícii kúpila som si ju. Po takej pecke som očakávala aspoň dobrú fantasy, nie takú dobrú ako polozlý, ale aspoň dobrú... Ach ako som sa splietla. Neskutočne nudné, siahodlhé rozprávanie o ničom... 5 postáv, 5 príbehov... Upútavka znela zaujímavo, autorka tiež, ale nič z toho to nezachránilo... Postavy sú neskutočne nesympatické a nudné, dej je nedynamický, stagnuje, nezáživný. Jediná dejová linka, ktorá ma ako tak oslovila bola princeznej Catherine. Aj to bol len taký slabší priemer. Zvyšok kompletná nuda... Knihu som musela v polovici odložiť, lebo už som nemala síl sa nútiť, ak sa ku knihe niekedy vrátim - o čom pochybujem - tak jedine kvôli autorke, ale vážne sa mi nechce to siliť... Dúfala som, že neutrálne komentáre a sklamané vyjadrenia ku knihe na jej oficiálnej stránke sa ma nedotknú. A žiaľ ani ma neodradili... Čo už. Nie je to prvá kniha, ktorá bola nudná, žiaľ prvá kniha, z ktorej som bola tak hrozne moc natešená a sklamala na plnej čiare. Keby to bolo aspoň obstojné fantasy na jedno prečítanie... Holt smola... Jedno veľké sklamanie :(

Lena91
28.04.2019 5 z 5

Ačkoliv jsem si ze začátku nebyla knihou jistá kvůli strašnýmu přívalu postav a celkově lehkým problémem zorientovat se, nakonec to bylo jako vyšlapat obří kopec. Čím se blížíte k cíli, tím větší mazec a konec prostě vyjímečný zážitek ❤️ a samozřejmě zase série..takže s napětím čekám na pokračování.
Upřímně mě nejvíc zajímal příběh princezny Catherine a Ambrose a hlavně to, zda princezna poslechne rozum nebo srdce při výběru nápadníka. Příběhy ostaních neměly takový spád a gradaci, ale ve výsledku se vše krásně spojilo. :)

Safienka
22.04.2019

To jsem přesně potřebovala! Takhle něco napínavého a čtivého! V něčem mi to připomíná Kroniky pozůstalých. Jsem zvědavá na další díl.

vandalindakova
21.04.2019 5 z 5

Příběh můžeme sledovat z pohledu pěti osob. Každý z nich je jedinečný a skoro každý začíná svůj příběh jinde.
Autorka ten příběh napsala tak, že se postupně všechny jejich cesty začínají splétat do sebe a jejich příběhy se začínají prolínat. A je to geniální.
Úplně nejvíc jsem si oblíbila princeznu Catherine a Tash. Catherine má úžasnou osobnost, má mozek! (až na pár záchvěvů puberty :D) a umí úžasně využít situace. Tash má taky mozek! a na to, že jí je 13 let, tak je otrlá a statečná.
Z mužských zástupců musím zmínit ZAYNA, protože to je prostě můj budoucí manžel! :D Dokonalá osobnost a jeho země, Pitorie, je skvělá.
Kniha je plná zvratů, bohužel i (párkrát i bohudík) úmrtí, je tam i spousta podrazů a s prominutím svinstev. V příběhu je narvaný neskutečný počet vtipných, božích hlášek a dobrých myšlenek. Je to napsáno neskutečně čtivě a reálně. Celý příběh jsem prožívala s nimi a úplně mě to vcuclo do jejich světa.
Líbilo se mi i to, jak démoni a jejich dým byl ze začátku jen tak v pozadí, a postupně jsem o nich zjišťovala víc a víc informací. Konec byl samozřejmě otevřený a já zůstala napnutá jak kšandy, jak to bude pokračovat dál a jaké následky se z toho všeho vyvrbí. Snad nebudeme muset čekat příliš dlouho.
Tuto fantasy YA knihu bez váhání řadím mezi nejlepší knihy roku 2019.

jeani001
16.04.2019 3 z 5

Musím přiznat, že obálka Zlodějů dýmu mě fakt dostala, je naprosto nádherná! A navíc ta růžová ořízka, prostě super. :-)
Bohužel, co se týká obsahu, už tolik nadšená nejsem. Většinou v knihách oceňuji více úhlů pohledu, ale tady mi to připadá až příliš roztříštěné. Každá postava mi sice sdělila část svého příběhu, ale v konečném důsledku jsem si připadala spíše zmatená a vlastně mě příběh Edyona, Marche ani Tash absolutně nezajímal a nedokázala jsem se do nich vcítit.
Osobně bych asi více ocenila, kdyby nám autorka vyprávěla pouze příběh z pohledu princezny Catherine a Ambrose, protože jejich příběh je více propracovaný, zajímavý a čtivější! Zvláště Catherine se mi jako hlavní hrdinka vyloženě zamlouvá, nechová se totiž jako ufňukaná chudinka, ale postaví se ke svému osudu čelem a i ve světě ovládaném muži si chce získat přízeň a své postavení přesto nebo právě proto, že je žena. Vážně je skvělá! A pokud se nemýlím, tak i sama autorka v rozhovoru uvedla, že opravdu hlavní postavou je zde Catherine.

Takže za mě jsou to 4 hvězdičky, za Catherine a za obálku. Každopádně za přečtení kniha určitě stojí a pokud Vás zaujmou i další postavy, tak se pro vás můžou Zloději dýmu stát i pětihvězdičkovou knihou :-)

julythreemosen
14.04.2019 5 z 5

Skvělé fantasy! Dlouho, předlouho jsem nečetla žádné, které by mě takto chytlo - dějem, postavami, psaním, detaily. Všechno bylo dokonalé. Dokonce mi po dlouhé době nelezla na nervy romance, ta tam sice byla, ale nebylo jí tam moc a rozhodně nevládla celému příběhu, vlastně se tam děla jakoby náhodou a to bylo super. Všechny postavy jsem si svým způsobem oblíbila (některé přímo zamilovala) a rychle jsem si zvykla na střídání postav, do světa jsem se taky dostala docela rychle a zkrátka mě to celé strašně bavilo. Děj jsem téměř nedokázala předvídat a to jsem hodně ocenila. Plus ten konec? No uau, za mě tisíckrát ano, když se konečně všechny linky propojily ve velkém finále, velká paráda...
*SPOILERY!*
Opravdu jsem byla (mile) překvapená, že se autorka nebojí dokonce postavy zabíjet (naštěstí se zatím? vyhnula mým oblíbeným). Ale Hollywell mě tedy strašně překvapil! Vždyť aspiroval na skvělého záporáka, a myslela jsem si, že tam bude nějaká super linka, nakonec se to ale Marchovi docela ulehčilo, že. No jo, tak mi Boris musí stačit, pfff. Jo a Zayn je miláček, rozhodně mi sedí víc, než Ambrose. A Tash je boží a smrt Gravella jsem fakt obrečela...

viola5163
08.04.2019 4 z 5

Bylo to úžasné.Moc se mi líbila,ale začala mě bavit až od poloviny.Bylo to hodně promyšlené a postavy také.Těším se na další díl.

petuzla5591
08.04.2019 5 z 5

Tohle mě chytlo hned na prvních stranách a bavilo mě až do konce. Páni. Skvělá kniha a úžasné postavy. Zamilovala jsem si je.

Andynka
07.04.2019 3 z 5

Velmi chvalena kniha, ale za mě je prechvalena. Zdlouhavý děj... téměř nic se tam neděje. Žádné překvapení... Kniha je krásně zpracovaná, ale děj průměrný. Líbili se mi ty intriky v příběhu a charakteristiky postav. A docela se těším i na další díl. Ale taková pecka, jak všichni tvrdí... to určitě není.

kikikrat
04.04.2019 5 z 5

Právě dočteno a jsem nadšená! Musím se o to hned podělit. Většinou nemusím to střídáni postav, ale tady mě to bavilo. Bavil mě každý z nich. I když Edyon a March mi byli ze začátku protivní i je jsem si nakonec oblíbila. Nejvíce jsem byla nadšená z princezny. Věřím že v každé ženě je tolik síly jako má právě ona. Příběh je poutavý, zajímavý, jiný. Člověk má kolikrát vztek, strach a i radost. A vše dává smysl, vše navazuje. Je úžasné sledovat jak se jejich osudy střetávají. Láska je tam nenásilná a to je také velké plus. Po dlouhé době skvělé fantasy a to nemluvím o té obálce! Takže všem doporučuji.

Arianne
03.04.2019 4 z 5

Za mě super. Skvělá kombinace epické fantasy a YA. Vzhledem k dalším dílům byl úvod poněkud delší, ale nemohu říct, že nudný. Samozřejmě některé postavy mě bavily více některé méně, ale to k tomu tak nějak patří. Trochu mě mrzí, že celý ten koncept démonů byl jen načrtnutý a vlastně jsme se o nich moc nedozvěděli. Snad příště.
A teď mám svoje dilema, jak bych fakt chtěla, aby to nedopadlo a těším se na další :-)

yuria7037
30.03.2019 3 z 5

Fakt hezká ilustrace, na které jsem se nachytala a prostě jsem si to tkz. "musela koupit".
Příběh ok, originální ale časem nudné. Některé postavy mi připadaly víc rozvité a některé míň, jakoby spisovatelka měla víc radši třeba Catherine než ostatní atd...
Jinak podle mě to není příběh na to aby si ho člověk musel koupit hned jak vyjde, stačí počkat pár měsíců a s troškou většího štěstí na to narazíte v nějaké knihovně a o to líp zdarma :D

Ela2020
29.03.2019 5 z 5

Tato knížka byla snad nejlepší co sem kdy četla. Byla napínavá od začátku až do konce. Moc se mi líbí jak autorka do knihy vložila několik hlavních hrdinů, jejichž životy se mezi sebou prolínají a tvoří tak velmi napínavý děj. Už se moc těším na pokračování a knížku všem doporučuji.