Tajemství hradu Klamorná

Tajemství hradu Klamorná https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522935/bmid_tajemstvi-hradu-klamorna-CgW-522935.jpg 4 9 5

Vojslav z Újezdu požádá ujkovického pána Vícka o pomoc v případě vraždy svého bratra, ale netuší, jak těžké bude dobrat se pravdy. Vyšetřováním je pověřen Martin, jenž má na starosti bezpečnost, a jeho panoš Bohdan. Hlavními podezřelými jsou sice místní lapkové, ale stopy záhy vedou na daleké panství plné podivných tajemství, která případ velice zkomplikují.... celý text

alnahu
17.01.2024 4 z 5

S knihou se vydáme již na druhý zapomenutý hrad této série.
Tentokrát je to starý skalní hrad Klamorná v okrese Mladá Boleslav. Tam zasadila autorka tento detektivní příběh.Vyšetřování vraždy místního šlechtice bylo sice trochu zdlouhavé, ale i tak byl děj zajímavý a dočteme se ,jak se tenkrát žilo na skalních hradech.

Kanimůra2
29.12.2023 4 z 5

Já bych řekla, že je to standardní kniha od této autorky. Kdo ji má rád, tak se mu líbila, kdo ne tak ne.
Ani to téma mě nenaštvalo nebo dokonce pohoršilo. Takoví lidé byli vždycky a v historických detektivkách se neobjevují tak často.

babicka_amalka
24.11.2023 1 z 5

ne, ne a ještě jednou ne! i do historické detektivky nacpáno dnes módní LGBT - to už opravdu autoři nedokážou napsat nic bez toho, aby to všem pořád cpali?
normálně bych knihu ohodnotila výše (i když žádný zázrak to taky není), ale tohle mě dokonale znechutilo; a díky neustálé "masírce" ze všech stran to má (nejen na mě) zcela opačný efekt - namísto akceptace menšiny se z tolerantních lidí začnou stávat homofobové;

kolacky
29.10.2023 4 z 5

Dobré pokračování slibně začaté série.

hanzmb
08.10.2023 4 z 5

Konečně vyšel 2.díl autorčiny 2. série o zapomenutých hradech. Solidní detektivka s poněkud nestandardním hrdinou. Většinou to je šlechtic, ale v tomto případě jen zbrojnoš. Ti bývají v těchto románech jen pomocníci. Autorka šla ale do rizika a svěřila mu hlavní roli. Výsledek dopadl velmi dobře. Tyto knihy by navíc měli čtenáře ponoukat k návštěvě těchto skoro zapomenutých míst. Pro mě to jsou navíc srdeční záležitosti. Počínaje Ujkovicemi - malou vesničkou na pomezí boleslavského, nymburského a jičínského okresu s památným dubem. Všem doporučuji krásný výlet z Valečova přes zde uváděnou Klamornou a Drábské světničky. Oběd na Krásné vyhlídce a zpět. Šel jsem to mockrát a znovu zase vyrazím. Bohužel Drábské jsou částečně zavřené, protože je turisté "ochodili" a musí se rekonstruovat.