Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474310/bmid_zloba-0Hf-474310.png 5 2391 610

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

Airelle
19.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Tentokrát Carter uchopil knihu úplně jiným způsobem než jsem zvyklá. Chci tím říct, že vlastně téměř od začátku víte, kdo je vrah. Byla to nejrychleji poslechnutá audiokniha od Cartera za celou dobu, nemohla jsem se odtrhnout a fakt jsem potřebovala vědět, jak to dopadne.

Jsou tam samozřejmě i nudnější části, ale jak já říkám, kdybychom měli sledovat opravdovou policejní práci, tak se unudíme k smrti, čili budiž mu odpuštěno.

Co se týče psychologie vraha, měla jsem na něj takový vztek. Neskutečně dobře napsaná postava, kdy ho chcete fakt zabít od začátku až do konce. Nejsem násilný člověk, ale on ve mně neustále hromadil nenávist.

Nestává se často, aby na mě měla kniha podobný vliv, takže musela být skvělá. Nemůžu tedy nic jiného, než Vám knihu opět doporučit. Nechápu, proč jsem knihy tak dlouho odkládala.

Rihatama
17.08.2023 5 z 5

Neodolatelné nutkání, nebo obsese. Možná tento titul bych použila pro tento případ detektiva Roberta Huntera, tentokrát ve službách FBI. Člověk má neodolatelné nutkání zapálit si, vrátit se a ověřit si, jestli zamčel auto, ulomit si další kus čokolády, vrtat do lidí kolem sebe... nebo vraždit. Zloba totiž nebude asi tentokrát ani tak souviset s vrahem, jako s Hunterem. A že má dost dobrý důvod ke zlobě, už víc jak 20 let. Ano, měla jsem chvílemi pocit, že čtu divadelní scénář k napínavému psychologickému dramatu vzhledem k neustálým repeticím řečeného k umocnění dopadu obsahu slov. Ale ano, tohle je taky zatím nejlepší případ detektiva Huntera, a to se přitom zcela obešel bez svého obvyklého parťáka Garcii. Carter tentokrát použil snad všechna možná esa, co měl v rukávu... Kdysi to začalo hlubokým přátelstvím dvou mimořádně nadaných studentů, Huntera a Luciena, budoucího policajta a budoucího monstra. Jakou máme ve skutečnosti možnost volby? Chris Carter to zdá se ví docela přesně. Ital narozený v Brazílii, vystudovaný psycholog specializovaný na zločinecké chování v USA, usazený v Londýně. Světoběžník, rockový zpěvák a psycholog. Evidentně ideální základ pro psaní působivých, komplexních a do detailu promyšlených detektivek. Závěr případu tohoto masového vraha je vskutku brilantní.

alzbeta2843
12.08.2023 5 z 5

Tento komentár píšem bezprostredne hneď po dočítaní a musím povedať, že za mňa teda jednoznačne NAJLEPŠIA KNIHA od Chrisa Cartera. Možno zo mňa hovoria ešte čerstvé emócie, ale ja si nemôžem pomôcť.

Ja si jeho knihy dávkujem postupne, nakoľko viem, že autor nestíha písať tak rýchlo ako by som chcela a už ho dosť rýchlo dobieham. Ale ako som si prečítala anotáciu tejto knihy, tak som si povedala, že sa musím do nej pustit skôr než som plánovala. Ďalšie napnutie nastalo hneď pred prvou kapitolou, kde samotný autor upozorňuje, že ide o knihu, ktorá je iná i tým, že ide skôr o triler a že postavy sú inšpirované skutočnosťou. Po tých slovách som nemohla knihu len tak odložiť a čím viac som čítala, tým ma viacej mrazilo.

Ja som i veľká obľúbenkyňa Keplera a vidím veľa podôb a v tejto viac než predtým. I tak a práve preto som si knihu náramne užila a teraz ľutujem, že som si ju nenechala na neskôr, pretože prvý dojem už neprekryje nič.

Bára_
11.08.2023 5 z 5

(SPOILER) dočetla sem, je to skvělá knížka, zhltla sem jí skoro na jeden zátah, nejnapínavější chvíle byla pro mne v ten moment kdy Lucien řekl že jí zabil on..těšila sem se na Huntrovo reakci ale zároveň sem věděla že Hunter neztratí hlavu jen tak. Jako každá kniha od Cartera byla skvělá, pokaždé přijde s něčím novým a dechberoucí.

Alisa1980
06.08.2023 5 z 5

Četla jsem nejdřív nenávist a pak teprve zlobu. Mám přečtené všechny Cartrovky, ovšem na přeskáčku. Ale nevadí. Jako vždycky vrah magor, kniha perfektní. Chyběla mi Huntrova soukromá linie. Tak příště. Všechny palce nahoru

KadetJaina
06.08.2023 5 z 5

Chris Carter se zlepšuje s každým dílem. Sice mě pořád ještě rozčiluje tím, že věci, které by mohly být v jedné kapitole, rozsekává do pěti, aby vytvářel falešné napětí, ale postavy už aspoň nejsou úplně mimo a Hunter není jediný, kdo má mozek v hlavě. Zloba je navíc největší thriller a Hunter čelí své minulosti. Je to drsný, je to čtivý a moc baví.

katynka78
06.08.2023 3 z 5

Rozumím tomu, v čem je tato kniha výborná. A to je hlavně v tom, že se dozvíme ze soukromí Huntera konečně něco víc než jen to, že mu maminka zemřela tak brzy.
Ale ač je tato linka důležitá, nutná a vám je Huntera strašně líto a rozumíte víc a víc jeho osobnosti, která kupodivu přes to všechno, co prožila, nepotřebuje chlastat, tak za mě díl Zloba je nejslabší. Pachatel tady byl takový divný, za mne slizký ale takovým prázdným způsobem.
Uvítala bych, kdyby to vysvětlení Hunterovi minulosti bylo v jiném díle než v tomto a kdyby po něm šel jiný pachatel než tento. Prostě mi to nesedlo, drhlo to a vadilo mi to.

Ale o to víc Huntera kvůli jeho životním bolestem miluju a obdivuju. Takže jdu na další díly.

katasukivasukim
22.07.2023 5 z 5

Noooo,tak tuto byl mazec.
To bylo tak osobní ,na kůži,zase nové informace o životě Huntera.
Za mě paráda.Zase jsem dostala víc.Co kniha to pecka.Carter je božan.

fis.rena
22.07.2023 5 z 5

"Stála na molu v Santa Monice,usmívala se do objektivu a oči se jí leskly nepřekonatelným štěstím..."

Mám husinu i ve vlasech a jsem moc ráda,že díky tomuto dílu se dostávám do života a duše Roberta. Nikdy mi nikterak nevadilo,že se o Hunterovi dozvídáme jen to,že hodně čte,že top pití je single malt,a že je samotář. Brala jsem ho takového a nehledala na stránkách knih řádky "konečně o něm". ZLOBA je jiná,ano. Pro mě je jiná hlavně v tom,že se mi Robert dostal ještě víc pod kůži než doposud. Kdybych nevěděla, že série pokračuje,brala bych tento díl jako vyvrcholení,poslední peprný kousek. Teď si už říkám jen jediné...ať to nikdy neskončí :D protože až sérii dočtu,nebudu vědět co se životem :D

Lka
21.07.2023 5 z 5

Audiokniha :
Nemůžu si pomoc, ale každý díl je lepší a lepší. Tak si říkám co bude v dalším díle. Co může být ještě horšího, zvrhlejšího. Ale jdu na další díl...

pastelkaX
17.07.2023 5 z 5

Kdybych nevěděla, že tahle série je teprve asi v půlce, považovala bych Zlobu za zlatý hřeb. Jen si teda po každé Carterově knize říkám, že ujetější, zlejší a krvavější už to být ani nemůže. A on mě pokaždé přesvědčí, že může. Jediný, co bych vytkla je, že chyběl Carlos García.

Majuš333
16.07.2023 5 z 5

Taylorová se se zájmem zadívala na Huntera.
"Hodně čtu," pronesl Hunter dřív, než se stihla zeptat.

Súhlasím s ostatnými komentármi nižšie, že 'Zloba' bola určite z iného súdka, ale rovnako strhujúca ako predchádzajúce časti série!
No mne všetci tí nesympatickí agenti z FBI liezli na nervy a už sa teším na svoju obľúbenú trojku: Robčo, Carli a Barbi, takže šup na 'Já jsem smrt' :)

"Nadávání je pro slabochy. Pro lidi, kteří nemají dostatečný intelekt na to, aby inteligentně diskutovali."

Shaxx
12.07.2023 4 z 5

Zloba byla super, ale zatím pro mě vede předchozí díl, Jeden za druhým. Nicméně Zloba vnáší do hry nový prvek v podobě jedné postavy, která slibuje svou přítomností poctít Huntera i v budoucnu a rozbíjí tak šablonu, podle které většinou příběh jede. Stejně tak je to prý první díl, kde je většina zápletky a postav inspirovaná skutečnými fakty a lidmi. Vzhledem k tomu, že je to klasicky brutus, tak to probouzí čtenářovu zvědavost - minimálně tu moji ano :)

Srytr_Eli
12.07.2023 5 z 5

Od prvního písmenka na stránce jsem celou knihu zhltala na posezení... Opravdu poutavé čtení. Úplně jiné,než předchozí knihy.

Dasa1313
12.07.2023 5 z 5

Tak toto bylo neuvěřitelné, škoda, že člověk musí spát, nebo chodit do práce a nemůže jen číst.
Naprosto skvělá kniha. Napínavá. Čtivá. Co víc si přát.

Šestý díl byl poněkud jiný než předcházejících pět, chyběl zde Garcia, ale o to víc jsme se dozvěděli o Robertovi a jeho minulosti. A i když kniha není o chytání vraha, ale o jeho příběhu, není o to méně napínavější.
Nechci se opakovat, ale musím, jelikož je kniha opět naprostá pecka.

Jdu rovnou na sedmý díl!

vladimir5170
29.06.2023 3 z 5

Nástup knihy výborný. Druhá část nudně pomalá, akční závěr hodně přitažený za vlasy. Četlo se to dobře, ve smyslu, že kniha měla spád, ale vzhledem k tomu, že morbidních věcí, ve kterých se autor vyžívá, nejsem příznivcem, jsou 3* ažaž. V podstatě mi nejde na rozum, že takováto kniha může mít (nyní) 94%. Jsem na databázi knih nebo databázi rádobypsychologů, patologů či agentů adeptů efbíaj? ;-)

technik1965
27.06.2023 5 z 5

Super napínavé čítanie, nevedel som sa od toho odtrhnúť.

Anor505
22.06.2023 4 z 5

Knížka byla rozhodně jiná než všechny předchozí. První polovina se mi líbila moc a svým způsobem mi připomínala Mlčení jehňátek, jak už někdo přede mnou zmiňoval. Jenže ve druhé polovině pro mě příběh začal ztrácet dech, i když autor hodně tlačil na pilu a Roberta ani trochu nešetřil. Většinu zvratů na konci knihy jsem tak nějak tušila a navíc mi chyběl Garcia. Ale pořád je to napínavý thriller, takže dávám pěkné 4 hvězdičky.

kiki11
03.06.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil o maličko méně než ty předešlé. Začátek byl zdlouhavější než obvykle a taky mi tam chyběl Carlos Garcia. Později se ale příběh rozjel a druhou polovinu jsem zvládla na jeden zátah. Sice opět napínavé a zajímavé, ale pro mě zatím nejslabší díl série. Mám raději tu klasiku, na kterou jsem zvyklá z předešlých knih.

KnihoSny
31.05.2023 5 z 5

zloba je úplně něco jiného za mě to bylo úplně hustý vžila jsem se do kůže unesené co mě štve byla smrt Teylorove tento díl mě překvapil i dej co se týkalo Robertachyběl mi tam Karlos doporučuji