Zlatovláska (a jiné české pohádky)

Zlatovláska (a jiné české pohádky) https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40605/bmid_zlatovlaska-X2y-40605.jpg 5 201 29

Výběr pohádek K. J .Erbena připravil Rudolf Lužík a ilustroval Artuš Scheiner. Rudolf Lužík přitom vycházel z vydání Českých pohádek z roku 1926, kdy tento soubor vydalo nakladatelství Českomoravské podniky. Scheiner již předtím ilustroval pohádky Boženy Němcové, a ilustrace k tomuto vydání Zlatovlásky nakreslil již v roce 1914 pro nakladatelství Dědictví Komenského. (vyšlo pod názvem Tři zlaté vlasy děda Vševěda). Poslední Scheinerovi ilustracemi k Erbenovým pohádkám byly v třicátých letech v nakladatelství Dědictví Komenského, pak nic. Co se týče pohádek, Lužík navíc vycházel i textového vydání z roku 1958.... celý text

parxel
05.01.2017 5 z 5

Tyto pohádky mi četli rodiče, když jsem byl malý. A nezapomenutelně se do mne zapsaly. Zřejmě i díky velmi zdařilým ilustracím. Nedávno jsem je četl svým dětem a všichni jsme si to moc užili. Co víc dodat? Zkrátka úžasné pohádky s krásnými ilustracemi.

Janet11
23.02.2016 5 z 5

Co dodat k Erbenovi a této nádherné sbírce pohádek. Měla jsem ji ráda už jako malá a teď ji s radostí čtu dceři před spaním. Krásné pohádky doprovázené moc povedenými ilustracemi. Milovníkům pohádek a jejich dětem určitě doporučuji.

Luccy78
08.01.2016 5 z 5

Klasická česká lidová pohádka o Jiříkovi a krásné princezně se zlatými vlasy byla v dětství jedna z mých nejoblíbenějších a četla jí pořád dokola.. Děkuji pane Erbene za její knižní verzi, velmi jste mi zpříjemnil dětská léta.

Damato
21.05.2015 5 z 5

kniha Zlatovláska byla moji první knihou půjčenou v knihovně. Do dnes ji vidím a cítím její vůni. Díky za to, pane Erbene, díky vám jsem po celý svůj další život poznala nejen vaše krásné knihy, ale naučil jste mě už hned od první třídy mít rád knihy, potažmo češtinu a literaturu.

pif69
24.02.2015 5 z 5

Jedna z knížek mého dětství . Fantastické spojení krásných textů a nádherných ilustrací.... Pamatujete , jak zvláštně voněla laminovaná vazba obálky ?

Katiko
08.10.2014 5 z 5

Oblíbená kniha mého dětství. Některé pasáže znám zpaměti díky deskám, které jsem jako malá často poslouchala. Fascinovaly mě také ilustrace a doteď pro mě kniha neztratila kouzlo.

kika 13
28.02.2013 4 z 5

Nádherné pohádky děkuji za ně.

Kate.S
08.02.2013 4 z 5

Jeden čas jsem tuto knížku četla neustále. I teď se mi pohádka líbí, je to pro mě taková pohádková klasika:)

Oter
28.09.2011 5 z 5

Klasické zpracování krásných pohádek K. J. Erbena ;)

Karel Jaromír Erben
česká, 1811 - 1870
2009  86%Kytice
2012  86%Máj / Kytice
2008  93%Pohádky
1974  93%Zlatovláska (a jiné české pohádky)
2016  91%Komiksová Kytice

Kniha Zlatovláska (a jiné české pohádky) je v