Zlatovláska

Sluha zlého krále Jiřík ujedl přes přísný zákaz ze zázračné ryby a začal stejné jako jeho král rozumět hlasům zvířat. Král mu slíbil odpustit trest smrti, jestliže mu Jiřík vyhledá krásnou zlatovlasou pannu, o níž vyprávěli dva ptáci. Ten se vydá na cestu a po mnoha útrapách Zlatovlásku najde. Její otec ji však vydá teprve tehdy, když splní tři úkoly. Klasická pohádka inspirovaná lidovou slovesností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91791/zlatovlaska-91791.jpg 4.7142
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

SSTknihy

Klasické pohádky s nádhernými ilustracemi. Víc než klasika v podobě Zlatovlásky nás bavily pohádky Dobře, že je smrt na světě nebo Rozum a štěstí. Pohádky, které může číst člověk v každém věku a vždycky ho svou krásou okouzlí.

eraserhead
24.10.2017

Kniha starší než já. Doprovází mě od dětství až do současnosti. Skvěle podané pohádky s naprosto výbornými ilustracemi. mrazivými, děsivými, veselými, živými. Stejně jako pohádkové příběhy. Kniha za těch několik desetiletí je již v trochu pocuchaném stavu, ale pořád ji opatruji a doufám, že z ní budu předčítat ještě i vnoučatům.

Lenka769
18.10.2017

Kniha mého dětství. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla schopná si dlouhé minuty prohlížet ilustrace, které mě doslova uhranuly. ... A podle ostatních komentářů nejsem sama.

emma24
10.10.2017

Tak přesně tuhle knihu pohádek jsem četla dětem, ale výběrovým řízením. Ne všechny se mně zdály pro ty moje prťata akorátní.

Jessica007
29.09.2017

Krásná knížka s moc hezkými ilustracemi. Jedna z knížek mého dětství. Předčítala mi z ní maminka nebo babička, pak jsem si četla sama. Měla jsem tu knížku moc ráda.

Hoshi
13.03.2017

Kdo by neměl rád pohádku o princezně Zlatovlásce a Jiříkovi, který rozumí řeči zvířat. Tuto knížečku jsem kdysi dostala od rodičů a za tu dobu jsem ji přečetla tolikrát, že se divím, že se ještě nerozpadla. Celý příběh doplňují nádherné ilustrace Miloslava Dismana.

Hanule77
14.02.2017

Na téhle knížce jsem milovala především kresby Artuše Scheinera pomocí kterých jsem se dostávala do světa pohádkové fantazie. Jsou tak zvláštně jiné...a přitom klasické. Krásné, ale některé docela děsivé. Dodnes je mám v paměti víc, než pohádky samotné.

globetrotter
04.02.2017

Hezká verze pro poslech online: https://youtu.be/Lot2dP2lOmo

parxel
05.01.2017

Tyto pohádky mi četli rodiče, když jsem byl malý. A nezapomenutelně se do mne zapsaly. Zřejmě i díky velmi zdařilým ilustracím. Nedávno jsem je četl svým dětem a všichni jsme si to moc užili. Co víc dodat? Zkrátka úžasné pohádky s krásnými ilustracemi.

Janet11
23.02.2016

Co dodat k Erbenovi a této nádherné sbírce pohádek. Měla jsem ji ráda už jako malá a teď ji s radostí čtu dceři před spaním. Krásné pohádky doprovázené moc povedenými ilustracemi. Milovníkům pohádek a jejich dětem určitě doporučuji.

Luccy78
08.01.2016

Klasická česká lidová pohádka o Jiříkovi a krásné princezně se zlatými vlasy byla v dětství jedna z mých nejoblíbenějších a četla jí pořád dokola.. Děkuji pane Erbene za její knižní verzi, velmi jste mi zpříjemnil dětská léta.

Damato
21.05.2015

kniha Zlatovláska byla moji první knihou půjčenou v knihovně. Do dnes ji vidím a cítím její vůni. Díky za to, pane Erbene, díky vám jsem po celý svůj další život poznala nejen vaše krásné knihy, ale naučil jste mě už hned od první třídy mít rád knihy, potažmo češtinu a literaturu.

pif69
24.02.2015

Jedna z knížek mého dětství . Fantastické spojení krásných textů a nádherných ilustrací.... Pamatujete , jak zvláštně voněla laminovaná vazba obálky ?

Katiko
08.10.2014

Oblíbená kniha mého dětství. Některé pasáže znám zpaměti díky deskám, které jsem jako malá často poslouchala. Fascinovaly mě také ilustrace a doteď pro mě kniha neztratila kouzlo.

kika 13
28.02.2013

Nádherné pohádky děkuji za ně.

Kate.S
08.02.2013

Jeden čas jsem tuto knížku četla neustále. I teď se mi pohádka líbí, je to pro mě taková pohádková klasika:)

Oter
28.09.2011

Klasické zpracování krásných pohádek K. J. Erbena ;)