Zlatí lumíci

od:


KoupitKoupit eknihu

Napsáno pod pseudonymem Bernard Ant. * Ukázka: Události valící se kolem mne mi nedaly poznat nudu obyčejného života. Problémy začínaly už docela tradičně v noci. Tentokrát vetřelec narušující mé soukromí ani nevyčkal brzkých ranních hodin, jednoduše se dostavil už o půl dvanácté, tedy v době, kdy většina lidí ještě není v posteli, ale usilovně o tomto kusu nábytku přemýšlí. Tím, že jsem poznal pana Olafa Jensena, začal pro mne případ, který bych si mohl do archivu zařadit pod pod titulem Případ zlatých lumíků. Přiznám se, že těmi drobnými severskými savci jsem se ve své praxi příliš nezabýval. Přece jen pro zoologické zahrady nejsou tito tvorové příliš atraktivní. Tato drobná, nenápadná zvířátka, nejsou pro chov nijak zajímavá, a to z jednoho prozaického důvodu: jsou příliš obyčejná a příliš hojná na to, než aby někomu stála za to zabývat se jejich chovem. Nevím, proč právě v této chvíli, kdy z úst pana Jensena poprvé vypadlo to slovo lumík, já skoro zalitoval, že jsem se k tomuto rodu choval vždy tak macešsky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28039/zlati-lumici-28039.jpg 3.52
Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Ivo Železný
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Ladys
09.08.2015

Zajímavý nápad s přemnožením lumíků do obřích počtů, neslučujících se se soužitím s lidmi. A strhující tempo. To jsou klady této útlé knížečky.
Zajímal by mě čas vzniku příběhu, protože vše odhalující závěrečná třetina se hodí tak nějak maximálně do osmdesátých let, spíš dřív a kniha vyšla 1992.
A právě odhalení pointy je pro mě trochu zklamáním. Přesto se ale kniha dobře četla až do poslední stránky.
Za mě poctivé 3/5.

Autor a jeho další knihy

Josef Pecinovský

Bernard Ant (p)
česká, 1946

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených4x
v Knihotéce5x
v Chci si koupit1x