Život válečníka

Život válečníka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500983/bmid_zivot-valecnika-sJ2-500983.jpg 4 71 21

EPICKÁ FANTASY PLNÁ DRSNÝCH MUŽŮ, NEBEZPEČNÝCH ŽEN A DĚSIVÝCH MONSTER... Byla to doba temnoty, krve a strachu. Byla to doba, kdy na trůnu z Kamene seděl Císař, možná člověk, možná prastará, nesmrtelná entita. Byla to doba meče, magie a šílených bohů vyštvaných z bezedných propastí času. Tehdy se na stezkách Císařství objevil válečník, který v sobě nesl touhu po pomstě, moudrost věků i žal po dávno ztracené lásce. Aniž by to tušil, na hřbetě koně i draka, obutý i bosý, ostřím meče i holou pěstí psal pochmurnou historii našeho světa. Historii Císařství. Ti, co nevěděli, mu říkali Sebasttyen. Ti, co věděli, mu říkali Nezrozený. Ti, co tušili, říkali, že spálí svět na popel. Tohle je jeho příběh. Tohle je jeho život. Život válečníka.... celý text

trudoš
05.09.2022 5 z 5

„Bojím se, že tenhle svět spálíte na popel.“
„Otázka je, jestli je to dobře nebo špatně.“
Tomáš Němec má obrovský talent přikovat ke čtení, zahrát na emoce a dát jednoduchým zápletkám šmrnc nového, třebaže paradoxně rád pracuje s tradičními motivy a tradičními způsoby. Přesto neustále mění koncepci zápletky a tím pádem vytváří neodhadnutelné vzorce, díky čemuž je každý příběh sám o sobě překvapením. V jeden moment tak listujete vyprávěním ve stylu Roberta E. Howarda, ve které odhodlaný muž s mečem dokáže pohnout třeba i Císařstvím, abyste hned o chvíli později hloubali nad zvrácenou morálkou obyčejných lidí u příběhu, napsaného v duchu Andrzeje Sapkowského. A to jsme teprve na začátku, na své si přijdou také milovníci spaghetti westernů či špinavých válečných románů.
Kniha Život válečníka představuje střípky z odysei prokletého hrdiny, jehož cesta napříč umírajícím světem je plná krvavý střetů, krásných žen v nesnázích a apokalyptických monster. Meč & magie podle starých dobrých pravidel.