Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

lenuskav
10.06.2021 5 z 5

ja se vratila zpatky o nekolik let, kdy jsem hltala Lenku Lanczovou... pribeh me neuveritelne vtahl do deje, citila sem kazdou slzu i pocity radost.. ( a to se mi nestava )
moc krasny

Toledo
12.05.2021 3 z 5

Určitě jedno ze slabších děl od této autorky. Téma bylo opět těžké a smutné, ale samotný příběh mě nezaujal. Působilo to na mě nemastně neslaně i když postavy byly sympatické.
Co bych knize vytkla byli básně, to byl podle mě velký přešlap a vůbec se mi nelíbili.
Spisovatelku mám ráda, vím, že to umí lépe, takže se budu těšit na další počiny.

dooky
27.04.2021 5 z 5

Jednohubka. Ale moc hezká. Mrzelo mě, že není více rozvinuto počáteční sbližování mezi Willem a Lake a celkově bych knize klidně stránky přidala. Na tolik zajímavých, vážných témat je kniha až příliš slabá. Zasloužila by si víc. Nicméně i tak slza ukápla a doporučuji k přečtení. Já určitě nelituji.

Marfuška89
24.03.2021 4 z 5

Jako první knihu od Colleen jsem četla Odvrácenou tvář lásky, která se mi nelíbila :( .
Do této knihy jsem tady šla s tím, že mě to možná také zklame - neměla jsem žádná očekávaní...
A líbilo se mi to... Přiznávám, že Colleen asi nebude pro mě to pravé ořechové, ale určitě si od ní přečtu i další knihy :) .
Tady se mi líbili charaktery snad všech postav :) . I když je to příběh smutný, tak mě hřálo u srdce to jak se k celé situaci všichni staví. A scéna s kostýmy pro kluky? Tak tam jsem se i od plic smála :D ... Musím se ale přiznat, že jsem tu hlavní ''zápletku'' uhodla a taky musím uznat, že to bylo čtivé... Layken a Will byli úplně boží :) . Ano, líbilo se mi to :)

Kiuska
22.03.2021 4 z 5

To bylo tak krásný, milý, vtipný, srdcervoucí a deprimující! Jak je tohle možný? Je to prostě Colleen a u ní to tak prostě je - nával pozitivních a negativních emocí. Jako hned ze začátku je to hodně přeslazené a plné klišé, takže i tady musím něco vytknout a není to za mě nejlepší kniha od Colleen, občas je to to i trochu ploché a jednoduché, ale i tak se to četlo samo. Nevím, jak to dělá. Všechny postavy jsem si oblíbila, fandila jim (malí bratříčci byli nejvíc vtipní), plakala nad jejich osudy, protože Colleen nám jako vždy servíruje v srdci krásného příběhu vážné a smutné situace. Každopádně to bylo neskutečně čtivé, už potolikáté musím obdivovat její styl psaní a to, jak vše pluje, slova utíkají tak snadno, skvěle umí popisovat pocity, vztahy mezi lidmi a jiskření mezi nimi,i když příběh samotný má své mouchy. Je to ale plné myšlenek o životě, smrti, rodině a lásce. Musela jsem to přečíst na jeden zátah a spát jsem šla v půl 3. Kdo ještě váhá nad tím, že by se pustil do jejich knížek, tak prostě musím říct, už to nedělejte! Ty nedokonalosti se mi pak v celé knize ztrácí, protože to ostatní opravdu stojí za to. Stejně jako u Možná jednou jsou tu důležité písně a poezie, tyto texty jsou tu opravdu opět hodně k zamyšlení.

illca2
08.03.2021 4 z 5

Život je svině! I když přemýšlím co napsat, nic jiného mě nenapadá. To jak spisovatelka píše, mě dokáže úplně pohlit. Tolik emocí, které dokáže vzbudit. Zasloužené hvězdičky...

Ella161
08.03.2021 5 z 5

Příběh mám strašně ráda a moc mě mrzí, že už se kniha nedá nikde sehnat. Koukám co chvíli na bazary a různé antikvariáty, ale nic. Bohužel mi tedy ve sbírce knih od CoHo chybí, ale alespoň jí mám jako e-knihu. Dost by mě mrzelo, kdybych tenhle příběh měla nepřečtený. Protože tenhle je jeden z nejlepších, který od Colleen přeložili. Do knihy jsem se rychle vžila a byla ihned součástí jejich příběhu. Společně s nimi jsem cítila zoufalost, bezmoc, vášeň, bolest i frustraci. Všechny ty pocity tam na mě skoro furt "útočily" a mně bylo strašně moc líto, že tohle cítí. Že jim osud nepřál a museli se od sebe držet dál. Museli zpřetrhat jejich začínající vztah a i přátelství tady nebylo možné.

Willa jsem si moc oblíbila, protože byl prostě okouzlující. Nejen jeho vášeň pro poezii, ale také to, jak se ke své životní situaci postavil a všechno si obstaral. Dospěl strašně rychle a bylo to vidět. Každopádně mu nechyběl humor ani sarkasmus. Colleen prostě ty muže umí tak krásně psát, až je mi líto, že v reálném životě se tihle muži jen tak nenajdou.

Layken mi občas lezla na nervy. Dokázala jsem si představit, jak se asi musela cítit, ale dělat všechny ty naschvály Willovi (probouzet v něm žárlivost atd.) bylo fakt nedospělé a strašně mě tím štvala. Avšak vynahradila to tím, jak byla chápavá, nápomocná i hodná. Uvědomila si své chyby, ale až moc pozdě. Každopádně je důležité, že si je vůbec uvědomovala a pak svého chování litovala. Mít jí jako kamarádku by bylo nejspíš fajn.

Podobné typy příběhů mám moc ráda a troufla bych si říct, že tenhle od Colleen je nejlepší (alespoň za sebe tohle mohu říct). A ten kdo četl CoHo asi ví, jak příběh skončí. To se mi na jejích knihách moc líbí. Jak tam vykreslí tu beznaděj, ale konec jejích příběhů vždy směruje do jednoho společného cíle.

Arsi007
06.03.2021 3 z 5

Uf. Tady půjdu proti proudu asi celé čtenářské komunity. Nebyl to špatný příběh a je pravdou, že nejsem cílová skupina, ale i přesto mě může YA zasáhnout a zanechat ve mě víc než jen letmou vzpomínku. Za pár měsíců už totiž nebudu vůbec vědět o čem kniha je. Bylo to na můj vkus ploché, vše šlo po povrchu, bylo to plné všemožných klišé, nevymáčklo to ze mě jinou emocí než kroucení hlavy nad chováním hlavních aktérů, které prostě nebylo uvěřitelné. Bylo jim 18 a chovaly se na 15. Ze ,, šokujícího" odhalení dělali konec světa, přitom vyřešit se dalo xy způsoby. A ještě si neodpustím jednu věc. Básničky, které v knize byly.. to tedy bylo něco. Připomnělo mi to film Taková normální holka a divadelní vystoupení Laney ,, Buď tiše, buď klidný" :-D Ale je možné, že šlo jen o nepovedený překlad. Abych knihu úplně nehanila tak se četla neskutečně rychle a pro 14+ bych jí s klidem i přes mé výtky doporučila.

50% = 2.5*

IG: @hanybooks

Miška935
05.03.2021 5 z 5

Moje první kniha přečtena od této autorky a nemam slov. Nádherně napsané příběh jsem naprosto hltala. Wow.

FejKýý
04.03.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Colleen opět nezklamala. Kniha mě opět emočně vyždímala a já budu za pár dní pokračovat její knihou Námi to končí a Možná jednou. Musím říct že ten konec, mě pak dostal nejvíc samozřejmě. A ta poezie, i když na to moc nejsem, tady jsem tu hloubku viděla, opravdu krásně vymyšlený příběh.
Mrzí mě, že u nás není vydaná celá série. Bylo by fajn u nás přeložit i zbylé dva díly. Určitě bych je přečetla. A nebo víte co, bylo by fajn přeložit všechny knihy od Colleen u nás.

Monika164
02.03.2021 5 z 5

Musím napsat, že mě kniha opět dostala. Collen prostě umí psát.
Příběh je plný emocí, lásky a bolesti, které jsme si někteří prožili a na některé ještě čeká....

lihate
02.03.2021 5 z 5

Ach Colleen, co mi to děláš. Ty knížky jsou jako droga. Rozečtu ji, myslím na ní kudy chodím, musím v každé možné chvíli číst dál a nakonec ji dočítám ve tři ráno a nadávám si, že u ní zase brečím. Šílený. Krásný a emotivní. Will i Lake jsou výjimeční a zamilovala jsem si, jakým způsobem si navzájem pomáhali, i když na sebe oba byli naštvání. Neuvěřitelně povzbudivá a inspirativní kniha, která vám možná může pomoci s pocity, v podobné situaci. Což Colleen ostatně umí ve víc svých knihách. Vždycky po přečtení mám spoustu otázek a pocit, že bych se chtěla znát s postavami z knihy a poznávat je dál a dál. Miluju.

"Víte co? Nechte si oceán.
Já beru jezero."

Ketfl
26.02.2021 5 z 5

Další kniha od Colleen, kterou prostě miluju. Četla jsem jí už několikrát a pokaždé jsem z ní stejně hotová jako poprvé - je úžasná, nádherná, smutná, ale absolutně a stoprocentně lidská. Colleen je opravdu úžasná autorka. Každá její kniha člověka vezme za srdce a donutí přemýšlet nad životem.

V této knize je během básně řečena jedna věc, kterou můžu číst stokrát dokola a stejně jsem z ní pokaždé naměkko.
"Víte co? Nechte si oceán. Já beru jezero."
Lake a Willovi prostě v této knize musí každý fandit ♥

Vivetkav
25.02.2021 4 z 5

Úžasné melancholicke romantické dramatické čtivo.. jedním dechem

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha :)

hlentilka
18.02.2021 5 z 5

Krásná kniha. Nebyla tam ani jedna nudná pasáž, děj plynul přirozeně, přečteno jedním dechem. Brečela jsem jako želva.

Raislin
16.02.2021 5 z 5

Ach jo! Colleen Hoover co mi to děláte... Jako vážně? Zase sedím a přemýšlím o knize, kterou jsem právě jedním dechem dočetla. Co k ní napsat, nádherný příběh se spoustou ran osudu! Zase slza ukápla! Ale nemůžu si pomoct. Knihy této autorky jsou prostě návykové!

janyska13
14.02.2021 5 z 5

Tohle bylo opět výborné. Colleen prostě umí člověka totálně rozcupovat na nejmenší kousky. Škoda jen, že nevyšlo v Čechách pokračování..

krevetka79
04.02.2021 5 z 5

Otírám slzy a nemám slov ...
Nádherný a velmi emotivní příběh od úžasné spisovatelky.
Jen mě mrzí spousta chyb v textu, ale to není chyba autorky !

Katynka01
24.01.2021 5 z 5

Úplně první kniha od Colleen co jsem četla, a určitě se k ní zase vrátím. Moc se mi libyla a děj dokáže čtenáře úplně pohltit a vtáhnout do děje. Moc doporučuji.