Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

I tenhle příběh autorky se mi moc líbil. Děj krásně plynul a Willa jsem si hned zamilovala.

mina_harker
13.05.2020 3 z 5

Tři a půl hvězdičky. Moc pěkné. Citlivě napsaný příběh o přátelství a lásce (partnerské, rodičů k dětem, sourozenecké, dětí k rodičům).

Bórborka
31.03.2020 4 z 5

Kniha byla milá a krásně napsaná, postavy mi byly sympatické, tedy až na jednu - Layken. Hlavní hrdinka prochází těžkými nástrahami života, proto by se její chování dalo omluvit, přesto si myslím, že její sobeckost byla přes míru. Nechápu, čím na lidi ve svém okolí tak působila, jelikož si jí každý zamiloval, aniž by musela vynaložit sebemenší úsilí.

MamaKnihomolka
29.03.2020 4 z 5

Krásný příběh o lásce, která nemůže být naplněna. Kniha se věnuje tématům všedního života a těžkým rozhodnutím, které se můžou stát každému z nás a to je na knihách od této autorky nejsilnější a nejzajímavější.
Moc mě nevyhovovaly delší kapitoly.
Kniha se dobře a rychle četla. Layken bylo sice 18 let, ale hrozně mě štvalo její impulzivní chování a sobeckost. Will byl hroznej sympoš už od začátku, ale chvílemi se taky uměl chovat jako blbec. Vražda sněhuláka a halloweenské kostýmy Kella a brášky Willa mě dostaly.
Nepovažovala bych to ta nejlepší knihu od Colleen, ale za přečtení rozhodně stojí.

veronika8042
28.03.2020 5 z 5

Páni! Ani nevím, proč se mi do této knihy tolik nechtělo. Prvních 30 stránek jsem si říkala, to bude ten klasický romantický příběh. Po 50 stránkách jsem začala hltat každou stránku. Autorka má neskutečný cit pro popisování emocí. Přišlo mi, že jsem přímo v jádru příběhu, prožívala jsem a nemohla jsem přestat číst, než jsem přečetla celou knihu. Takže BRAVO. Autorku si přidávám do oblíbených a rozhodně se vrhám na další její knihy.
Opět jsem si na konci i trošku pobrečela. Smekám.

Monni
19.03.2020 4 z 5

Dalš super knížka od skvělá knížka od skvělé autorky. Ačkoli byla tahle o něco sladbší, tak byla stále super. Už se těším až si přečtu další její knihy. Naprosto ji obdivuji za to, jak dokáže skvěle pracovat s emocemi a tak nádherně to popsat a podat čtenáři. Kniha mě opět rozbrečela. Stejně jako všechny jej knihy, které jsem od ní četla. 4* dávám jen ve srovnání s jejími ostatnimi knihami.

Miretti
09.03.2020 5 z 5

Vůbec nejsem cílová skupina, ale chtěla jsem zkusit autorku, kterou mi velice chválily mé dvě kamarádky. A schválně jsem si vybrala knihu , která není primárně pro dospělé. Byl to krásný a milý příběh, i když jsem mnohé, s ohledem na svůj věk předvídala, přesto mě jeho poslední dvě strany rozbrečely, ač jsem věděla, co přijde. Autorka to se slovy a emocemi opravdu umí a já jí chci vyseknout velkou poklonu. Těším se na její další knihy.

Myška43
05.03.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky.Doporučuji!!!!

Mnaui
08.02.2020 5 z 5

Colleen Hooverová opět přichází se zcela originálním nápadem a zapletkou. Její knihy mě nepřestanou fascinovat. Obdivuji s jakou lehkostí dokáže pro čtenáře poutavě podat nejrůznější společenská témata. Tentokrát se zaměřila i na téma smrti. Sice jen jako pozadí, ale vše prostupující - každé jednání, každou myšlenku a každé rozhodnutí. Texty doplněny q ozvláštněny básničkami.
Spoiler
... ty kostýmy jim ušila moje maminka. Moje maminka, která má karcinom plic ve čtvrtém stadiu. Moje maminka, která už nikdy neuvidí svého chlapečka slavit jiný Halloween. Moje maminka, která teď zřejmě zažívá všechno naposledy - poslední Vánoce, Silvestr, Velikonoce, a snad, doufejme ještě taky poslední Den matek...
Tento proslov mě naprosto dostal a rychle jsem hledala kapesník

Tereza.Fait
07.02.2020 4 z 5

Ani nevim, proc se mi do tehle moc nechtelo.. pekny pribeh!

milisek21
28.01.2020 5 z 5

Když jsem knihu začala číst po pár stránkách jsem si říkala, že na červenou knihovnu nemám náladu. Nedalo mi to a nelituji toho. Krásná, ale zároveň smutná kniha. Dlouho jsem si u knihy tak nepoplakala.

Lenadre
27.01.2020 5 z 5

Pro mě krásná kniha. Donutí vás zastavit se a přemýšlet o bolesti, ztrátách ,hněvu,popření a hlavně o životě.Oba hlavní hrdinové museli předčasně dospět .Nemůžeme si vybrat co se nám v životě stane a co bychom si přáli ale můžeme se rozhodnout , jak jít dál s plným srdcem. Co je opravdu důležité , přátelství , láska , víra a naděje.A samozřejmě básně , slova , která vám tryskají z duše a osvobozující pocit ,když se o ně s ostatními podělíte. takže díky Collen , pro mě opravdu krásná kniha.

jana4084
23.01.2020 5 z 5

Colleen mě nikdy nezklame! Má skvělé knihy se skvělým příběhem a mé srdce radostí plesá! :-) A tato kniha není výjimkou.

Pája699
20.01.2020 5 z 5

Skvělé! Colleen mě ani v této knize nezklamala a vtáhla mě do děje...smutné...emotivní...krásně propracovaný příběh. Přečteno za jediné odpoledně ( jak jinak :-). kniha opravdu nemusí mít 500 stran, aby vás bavila. Méně je někdy opravdu více. Miluju knihy od této autorky :-)

Andynka
30.12.2019 4 z 5

I když jsem to nečekala, tak mi ukápla slza. Je to zase trochu jiný příběh. A určitě ne špatný. Naopak je velmi dojemny a milý. Jednoduchý, oddechový, ale nenechá vás knihu odložit. Protože to prostě Colleen umí! Umí vás vtáhnout do příběhu a už nepustit.

Leniii
23.12.2019 5 z 5

No sakra..tolik slz..to jsem nečekala...krásný dojemný příběh :) prostě Colleen vážně umí psát knížky na jedničku!

Aristea
15.12.2019 5 z 5

Hodně jsme se bála, protože ono číst o žačce a učiteli je v dnešni době... (myslím wattpadu - určitě jsme každý minmálně jeden četli) docela těžké...Ale tohle byla taková milá, jednoduchá knížka.

pavlikova9332
01.11.2019 5 z 5

Nádhera. U této knihy , jsem brečela nejméně 3x. Dokonale napsáno. Děj úžasný smutný a krásný zároveň

eliskaho21
10.10.2019 5 z 5

Krásná srdcervoucí knížka.

Amitiel76
24.09.2019 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou, tak že nemohu říct, zda kniha byla lepší nebo horší, než její jiné knihy. Ale jedno je jisté. Podle zařazení do žánrové škatulky "Pro děti a mládež ", jsem měla naprosto jiné očekávání....Čekala jsem nějakou lehkou romanťárnu pro náctileté, plnou běžného klišé. Ale sotva jsem začala číst, mé očekávání se rozplynulo.... Tohle bych asi nenazvala četbou pro děti. Protože tahle kniha, má skutečnou hloubku. A zabývá se opravdu vážnými tématy. Že i dospělého posadí na zadek.... Na konci knihy, při posledním dopisu od maminky, jsem už měla vážně slzy v očích. A to je co říct, protože já obyčejně u knížek nebrečím. Ale tohle, to mě vážně dostalo.
Jen nad jednou věcí, jsem se tu pozastavila. Občas jsem totiž nepobírala to poněkud bezohledné chování Lake, k její mámě. Nechápala jsem ho... a štvalo mě. No, každý jsme holt jiný, a každý na věci reagujeme jinak. A bylo jí přece jen osmnáct....
Určitě se brzy pohlédnu po další autorčině knize.