Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku

Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119728/bmid_zivot-a-zvlastni-podivna-dobrodruzs-7F1-119728.jpg 4 2074 212

Na přebalu titul: Robinson Crusoe. Proslulé dílo světové literatury, poprvé vydané r. 1719 a od té doby vydávané i překládané v různých úpravách, vychází nyní v nově přehlédnutém překladu pořízeném r. 1919 podle originálního vydání. Doslov napsal Aloys Skoumal.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Robinson Crusoe , 1719

SabinaV.
14.12.2013 5 z 5

Dobrodružná kniha,od které se nedá odtrhnout,dokud jí nepřečtete,a i potom máte
silné nutkání začít ji číst podruhé:-)

KattyV.
13.12.2013 5 z 5

Knihu jsem milovala, přečetla jí opravdu mockrát. :-)

LucyMi
28.11.2013

Tato knížka je velmi pěkná. Vlastně se vypráví o trosečníkovi, který žil na neznámém ostrově a vytvořil si tam přítele. Vždy se mi bude líbit, protože má zajímavý příběh a také příjemně poutově napsané. :-)

TinaBookBlog
24.11.2013 3 z 5

Člověk, který musel překonat spoustu nástrah. Zajímava kniha, ale mě bohužel moc nezaujala.

Poutnice
22.10.2013 4 z 5

tohle je taková klasika, že jsem se na škole strašně těšila, až se do ní začtu :) jaký bylo moje překvapení, když jsem se jí poměrně dlouho prokousávala! Ale příběh je skvěle napsanej, myslím, že jsem četla právě tu původní neupravenou verzi a i tak jsem ji nezahodila jako nepřečtitelnou (ani jsem neměla nutkání)

Manifest blech
14.08.2013 5 z 5

Co k této knize říct: " Na to, že žil v civilizaci, tak dokázal přežít i na pustém ostrově." Kdo by to dokázal aspoň jako on nebo ještě lépe?

Gyl
07.08.2013

četl jsme nějakou verzi vydanou pod tvrdou rukou komunistické strany a tak mě místy zarážely některé věci ohledně víry a socialistického smýšlení. Bohužel nemám sil abych si to přečetl ještě jednou v jiném překladu a zjistil, co je originální příběh a které pasáže tam přidal stranický demagog.

Yanna0
06.08.2013 4 z 5

Když jsem byla malá, nutila nás paní učitelka ve čtvrté třídě, abychom nahlas předčítali v hodinách českého jazyka tuto knihu. Ačkoli mě děj docela bavil a četla jsem pěkně, můj dojem z knihy zkazilo koktání mých spolužáků. Modlila jsem se, abychom knihu dočetli a vrátili se zpět k čítance. Později jsem měla možnost vrátit se ke knize, když mi bylo asi 15 let. Našla jsem Robinsona u svého pradědečka v knihovně a napravila mu reputaci. Zaplať pán bůh, že jsem tu možnost dostala, neboť kniha se mi stala oblíbenou a vřele jí doporučuji.

Gooverka
14.06.2013 5 z 5

Notoricky známý příběh, o kterém jsem si myslela, že ho znám nazpaměť. Kniha mě ale moc překvapila, zdála se mi až na nějaké náboženské pasáže čtivá a celý příběh byl úžasně zajímavý. :))

kolacky
05.03.2013 4 z 5

Klasická klasika... Na rozdíl od kolegyně Hortenzie mi Plevovo převyprávění znělo jako pusa plná nestravitelného jídla... bohužel. Pleva mě neoslovil ani ve svých vlastních pracech. Moc mluvil a nedalo se to poslouchat.

h.mose
17.09.2012 4 z 5

To byla moje první nejrychleji přečtená kniha. Přesně si na to pamatuju. Bylo mi asi 12 let, byla jsem nemocná a za den a něco málo z noci, jsem jí přelouskala. Nešlo se prostě od ní odtrhnout.

lazarus
16.01.2012 5 z 5

Nádherně ilustrovaná knížka. Když jsem byl děcko, zdála se mě moc tlustá, ale ilustrace Adolfa Borna mě ji donutili dočíst.
Dneska už ji čtou moje děti a baví je velice.

boj o přežití trosečníci anglická literatura ztroskotání, potopení lodě klasická literatura

Kniha Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku je v

Přečtených3 793x