Dobrodružný život kapitána Singletona

Koupit

Příběh anglického dobrodruha, který byl v mládí prodán do otroctví, dostal se na loď, účastnil se vzpoury, byl vysazen na pevnině, probil se pěšky přes celou Afriku a nakonec se stal pirátem a do Anglie se vrátil jako bohatý muž, nikým nepoznán.

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57127/big_dobrodruzny-zivot-kapitana-singleto-VxY-57127.jpg 4.220
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Práce

The Life, Adventures and Piracies of the Famous Captain Singleton, 1720

Kniha Dobrodružný život kapitána Singletona

Hotovson
26.01.2022

(+ SPOILER) Na svojí dobu určitě úžasný a nadčasový dílo. Dalo by se říct skoro cestopis s popisem různejch dobrodružství kap. Singletona, ale bohužel dost repetitivní, co se popisu cest po Africe v první části knihy týče. Je tu jmenováno dost zvířat (fascinuje mě ten tygr, ale nejsem odborník, tak nevim, jestli se v 18. století nemoh do afriky nějak zaběhnout, i když mi to příde nepravděpodobný), jinak je to podle šablony - potkali jsme kmen domorodců, buď byl kšeft nebo jsme je postříleli, nalovili jsme zvěř do zásoby atd...

Druhá část na moři mi sice bavila víc, ale postupně upadá do stejný šablonovitosti, kde se zase jede stylem - přepadli jsme loď, vydrancovali nebo ne, podle toho jak jsme se domluvili, zboží někde prodali a tak dál. Zde je navíc postava kvakera Williama, která vyprávění docela oživuje, jinak by to byla nebetyčná nuda.

Ale chápu, že v tehdejší době to muselo bejt docela poučný, dnes už to tak samozřejmě působit nemůže.

Marketplace
26.08.2021

Knihu jsem si stáhl do mobilu a přečetl ve volných chvílích. První 1/2 je o putování Afrikou a druhá o životě na moři. Ideální čtení pro vyplnění volných chvil v čekárnách atd.

Peter73
31.01.2021

Daniel Defoe je klasik dobrodružná literatúry. Na príbehu je trochu poznať, že bol napísaný v 18. storočí ale nič mu neuberá. Je to životný príbeh rozprávaný Robertom Singletonom, ktorý v mladom veku prešiel krížom strednú Afriku a neskôr sa stal pirátom vo všetkých vtedy známych moriach. Kniha sa dobre číta, baví a prenesie Vás do zlatých čias pirátstva.