Zítřek ti nikdo neslíbil

Zítřek ti nikdo neslíbil https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511362/bmid_zitrek-ti-nikdo-neslibil-Kgd-511362.jpg 4 269 269

Kdosi je poblíž... Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, neví proč. Nic si nepamatují. Julie procitá na zemi v cizí koupelně. O kus dál se probouzí Viktor. Patrika ze spánku vytrhne bolest a stejně jako ostatní tápe s naprostou marností v zamlžených vzpomínkách. Nedokáže promluvit a nic nevidí. Ale jako jediný ví, že je někdo poblíž... Český thriller úspěšné blogerky a spisovatelky Kateřiny Karolové vás přesvědčí, že seveřané nejsou jediní mistři napínavé literatury.... celý text

nonaim
12.12.2020 5 z 5

Kniha pro ty, kdo mají rádi science fiction. Příběh se dobře čte, jsou zde i prvky humoru, postavy jsou věrohodné. Příjemné čtení na zimní večery:)

Refadora
07.12.2020 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky Dela111. Od knihy jsem čekala něco úplně jiného a nechci ji tedy hodnotit v rámci žánru thriller, který běžně čtu, a dát jí nízké hodnocení jen proto, že mě svým tématem zklamala (hodnotila bych ji v tom případě nejlépe 2 hvězdičkami). Thrillery jsou v současné době velmi populární a tak možná chápu snahu autorky nebo vydavatele o zacílení na širší publikum, u mně to ale mělo opravdu spíš opačný efekt. Když ale pominu téma, musím uznat, že kniha je napsaná velmi poutavě, především od její první části jsem se nemohla odpoutat a dočetla jsem ji asi po třech hodinách čtení ve dvě ráno. Především v první části jsem cítila i napětí a nebylo mi hned jasné, o co jde. V druhé části mi chvílemi přišlo, že autorka chtěla své čtenáře přesně seznámit s pozadím případu a někdy až zbytečně zacházela do detailů týkajících se vedlejších postav. Úplný konec mně nezklamal a částečně překvapil, možná byl jen zbytečně stručný oproti předchozímu líčení osudů méně důležitých postav.

Dela111
06.12.2020 3 z 5

Tento příběh má originální námět, ovšem označení thriller je, mírně řečeno, nepřesné. Snad by i bylo lepší knihu žánrově zařadit jinam. Pokud čtete jen klasické thrillery a nemáte zájem o nic naprosto nereálného, nic "mezi nebem a zemí", knihu nečtěte. Já sama bych byla moc ráda, kdyby na to byl čtenář v anotaci upozorněn, protože v takovém případě bych si tuto knihu nevybrala. Podobné příběhy čtu spíše zřídka a hlavně na ně musím mít náladu.
Těšila jsem se na "současný český thriller", jak je na obalu a čekala klasický thriller z našeho prostředí, ne tuto zvláštnost. Upoutávka na obalu je vůči některým čtenářům nefér.

Ke zpracování bych řekla, že začátek byl dobrý, potom kniha ztratila tempo a druhý dech opět chytila někde za polovinou. Mezitím přišlo zklamání, když jsem pochopila, o čem že to vlastně čtu, to se dá odhalit celkem brzy.
Pro mnoho čtenářů bude příběh zajímavý a pro skutečně cílovou skupinu to může být dokonce lahůdka. Kvality tady spočívají především v neotřelém námětu.

V28
28.11.2020 4 z 5

Podle komentářů ostatních jsem čekal trochu jiné tempo vyprávění a trochu akčnější děj. Hlavně začátek se mi zdál strašně protahovaný. Od poloviny knihy to bylo lepší, čtivější a musím uznat, že hlavně díky originálnímu nápadu, je to za čtyři hvězdy.

mysterygirl
21.11.2020 5 z 5

Strasne se mi libil dej. Originalni..
Na rozdil od ctenarky Rave jsem cca od 50.strany tusila co se deje, co se asi stalo, ale nevedela jsem proc.
Ted budu premyslet nad tim kdo se kolem me pohybuje..

Rave
20.11.2020 5 z 5

Od první stránky vás příběh vtáhne a přemýšlíte, co se tady dopytle stalo? Chcete vědět víc a knížku odmítáte odložit. Běží vám hlavou různé teorie. Osobně jsem však až do poslední chvíle na tu správnou nepřišla, takže mě rozuzlení upřímně fascinovalo. Líbil se mi popis chování a prožívání hlavních hrdinů, protože přesně takhle bych se v daných situacích nejspíš chovala i já. Štval mě pouze Patrik a jeho nechápavost, kapitoly s ním byly jediné, u kterých jsem jeho myšlenkové pochody doslova popoháněla. Děj obsahuje mimo tajemné zápletky i množství odboček do minulosti hrdinů. Normálně mi omáčka kolem vadí, pojďme k věci, ale tady byly vzpomínky tak dobře propletené s dějem, s dávkou vtipu a sarkasmu, že jsem se, ač jde o postapo téma, dobře bavila! Nevěřila bych, že jde thriller zkombinovat s vtipnými momenty, ale jde, aniž knížka ztratí na mrazivosti. Styl psaní bych přirovnala k mé oblíbené S.Lapena, vtipné pasáže pak k Betty McDonaldové. Takže taková česká l(L)apená McDonaldová :-) V závěru do sebe vše zapadá a přitom se nabízí i pokračování...Jo, už teď se na něj těším!

micha-ella
15.11.2020 5 z 5

Bavilo mě to, jen mi ten příběh přišel takový bez konce, proto se těším na pokračování!