Zítřek ti nikdo neslíbil

Zítřek ti nikdo neslíbil https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511362/bmid_zitrek-ti-nikdo-neslibil-Kgd-511362.jpg 4 270 270

Kdosi je poblíž... Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, neví proč. Nic si nepamatují. Julie procitá na zemi v cizí koupelně. O kus dál se probouzí Viktor. Patrika ze spánku vytrhne bolest a stejně jako ostatní tápe s naprostou marností v zamlžených vzpomínkách. Nedokáže promluvit a nic nevidí. Ale jako jediný ví, že je někdo poblíž... Český thriller úspěšné blogerky a spisovatelky Kateřiny Karolové vás přesvědčí, že seveřané nejsou jediní mistři napínavé literatury.... celý text

SSTknihy
19.04.2023 4 z 5

Atraktivní námět a výborný začátek s dobře budovaným napětím. Poměrně rychle vám sice dojde, o co asi jde, ale lehká detektivní zápletka a postupné odhalování celého toho propletence mě spolehlivě udržely v pozornosti až do konce a vlastně mi bylo líto, že příběh nepokračuje. Myslím, že by si pár kapitol navíc určitě zasloužil. Fakt by mě zajímalo, jak to bylo dál s Patrikem, Sandrou, Viktorem...
Musím říct, že tahle autorčina prvotina mě bavila o dost víc než její poslední kniha. Výhodou určitě je, když máte rádi psychologické záhady. Protože jinak souhlasím, že thriller to opravdu moc není.

Karin94
15.04.2023 4 z 5

Sú traja, ale každý sám. Júlia, Viktor a Patrik sa zobudia na neznámom mieste a nič si nepamätajú. Jediné čo vedia je, že je niečo veľmi zle, ale čo? Netušia kde sú, čo sa stalo a prečo je všetko tak neznáme, no zároveň povedomé.

Veľmi zaujímavé a hlavne záhadné čítanie, kde nemáte potuchy, čo za tým všetkým môže byť. Úžasne vymyslený, neobyčajný, prepletený a prepracovaný námet, kde všetko dáva zmysel a sedí to, ako sa hovorí, "ako riť na šerbel". Už len za ten námet si autorka zaslúži obrovský bod.

Bohužiaľ ale musím knihe ubrať jednu hviezdičku, pretože s týmto sa stretávam v knihách dosť často a bolo to aj tu, že kniha začína fakt pútavo, no potom si to autor pokašle tým, že tá zaujímavá časť je až taká dlhá, že to začne byť neskôr vyslovene nudné. K tomu ešte autorka aj dosť často opisovala spomienky hlavných postáv - čo bolo podľa mňa tiež zbytočné, keďže to nijak nesúviselo s dejom.
Taktiež sa hlavné postavy často zaoberali v mysli niečím, o čom čitateľ veľakrát nevie, či sa jedná o spomienku, predstavu alebo sa to deje naozaj. Jednoducho sa autorka mohla viac venovať deju.

Inak ku koncu som si všimla, že autorka rada píše otvorené konce. Pri tejto síce otvorený koniec nie je, ale kľudne by sa dalo pokračovať ďalšou časťou. Takže aj pri tejto knihe budem dúfať, že to tak bude.

Odporúčam tým, ktorí majú radi mysteriózne thrillery. Pri tejto musíte obzvlášť zapnúť mozgové závity.

pavčape
07.04.2023 2 z 5

Druhá kniha od Kateřiny Karolové. Ve srovnání s Odbočkou v lese trochu horší. Začátek dobrý, celkem zmatená jsem z toho byla taky, ale v okamžiku, kdy se vše vysvětlilo, už mě to přestávalo bavit. Je to opět knížka na pár večerů, oceňuji krátké kapitoly a nápad. Těším se na další příběh autorky

desert.fox
31.03.2023 4 z 5

Oceňuji originální nápad! Od půlky se mi děj nijak netáhl, zajímavé vyústění.

KikaTeeBee
03.03.2023 5 z 5

Boooooožííííí! Dokonale vystavěný příběh, kdy čtete něco, a ono to třeba nemusí úplně znamenat to, co si představujete... Tyhle hry autora se čtenářem miluju a tady to frčí od první do poslední stránky. Dávejte bacha na každé slovo, každý detail, ať na konci víte, na které straně vlastně stojíte. Ale... nechcete být ve skutečnosti na té druhé....?!

LenkaMacak
04.02.2023 2 z 5

Celá kniha mi nesedla, začátek vypadal vcelku slibně, nicméně po pár kapitolách to působilo hodně repetetivně. Po “velkém odhalení” už to bylo nezajímavé tak, že jsem se do knihy musela nutit. 2,5/5 ⭐️

preciousek
07.01.2023 3 z 5

Do poloviny knihy jsem byla napnuta, co se to vlastně děje a v druhé polovině jsem se už občas i musela nutit k dočtete knihy do konce... škoda

TamaraKrejčí
11.12.2022 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Až do odhalení “co je špatně” jsem byla vedle jak ta jedle…. A protože miluji příběh posazený do známých míst, tak jsem si to užila i vizuální představou a dále když se odhalila podstata věci, tak si říkám a proč ne???
Trošku jsem nepochopila roli Viktora, ale klidně se k němu vrátím a snad mi do příběhu taky zapadne..

keri.H
04.10.2022 3 z 5

Začátek byl skvělý a do půlky knihy to bylo zajímavý, ale pak to bohužel šlo s dějem z kopce a ten konec taky nic moc.

mundim
23.06.2022 3 z 5

Začátek nebyl špatný, ale potom se děj táhne. Byla jsem zvědavá na konec, který mě trochu zklamal. Ale jinak autorka nemá špatná témata. Předtím jsem přečetla Odbočku v lesích a ta je napínavá, zajímavá. Dobré čtení na dovolenou. Doporučuji.

Čtenářka73
21.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Napínavý psychologický thriller, který jsem přečtla jedním dechem a v první polovině mi opravdu běhal mráz po zádech. Trochu mě zklamalo nadpřirozené rozuzlení, ale na druhou stranu, kdo ví…? Autorčin styl mě baví, doufám, že brzy napíše další knížku.

martineden
17.06.2022 4 z 5

Mně se kniha líbila moc, anotace jsem nečetla, možná i proto mě námět přišel fakt dobrý. Co se děje, jsem ani v nejmenším neuhodla. A ty chladné popisy vztahů mezi těmi limi, to je tedy síla. Konec mi přišel useklý, klidně bych četla dál.

vivula
31.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Stejně jako někteří přede mnou jsem v půlce uvažovala, že knížku odložím. Pak se ale daly věci do pohybu a tak jsem pokračovala. Bohužel, i přes zajímavý námět mě knížka zklamala. Složité popisování a zdlouhavé vysvětlování fungování ,,nového světa” několika postavami, které si mezi sebou neustále braly slovo, aby si ho následně vracely, ale na druhé straně jen lehké náznaky tam, kde dle mého spočívala hlavní zápletka a pro mě tak zůstala nedotažená.. Chvílemi jsem měla pocit, ze jde o dva různé příběhy - Julie, Patrik, Viktor, Sandra a pak Adam a spol., ale nějak se nepovedlo je spojit.

polmari
26.05.2022 3 z 5

Moc pěkné - do poloviny knihy. Nutnost zdlouhavého vysvětlování bohužel celý zážitek dost zabilo.

veronika9761
18.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Asi jsem spatne pochopila anotaci, jinak bych po knize s timto tematem nikdy nesahla. Navic vetsinu knizky se nic nedeje a az na poslednich strankach je nahnacana takova spousta deje, ze by vydal na druhej dil. Za me nic moc. PS: a o "thrilleru" se teda vubec neda mluvit.

Blasth
06.04.2022 3 z 5

Zajímavý náměť, zajímavé zasazení s neskrývanými odkazy na inspirační díla, byť inspirace byla někdy povrchní, případně šlo o fanouškovské poplácání Kariky po zádech nebo tahání nitek Matrixu. Věřím, že se autorka v dalších knihách rozepíše. Hvězdu nahoru bych přidal, kdyby autorka zkrátila rozsah o třetinu. Rychleji by to odsýpalo - hlavní hrdinka byla díky pomalému drivu až natvrdlá a skupinka společníků zbytečně vláčná. Na druhou stranu jsem si užíval atmosféru prázdného města a úvahy o tom, co bude. Doporučuji tedy číst v poklidu, bez očekávání rychlého vývoje a surrealistickou náladou -- tak si to užijete nejvíc.

Martiiiik
12.12.2021 2 z 5

Tak za mě hodně velká slabota.. po půlce knihy jsem přemýšlela, že ji odložím.. pak se konečně začalo trochu něco vysvětlovat, tak jsem si říkala, že sice půlknihový rozjezd, ale dobře.. ale už ke konci to bylo zvláštní a konec to ještě zazdil úplně, jako kdyby to prostě muselo po dvou stranách skončit a spousta věcí zůstala s otazníkem.. tohle se za mě nepovedlo.. tak snad příště :-)

orinka3
23.11.2021 1 z 5

Je mi líto autorky, že se vydala na tenký led, který se pod ní bořil kam jenom šlápla. Myslila to určitě dobře. Jenomže je to spíš slohová práce žáka základní školy. Plná klišé, malé slovní zásoby i fantazie a přecpaná zbytečnou vatou ve formě vzpomínek. Přitom je to vleklá nuda, o napětí se mluvit už vůbec nedá. Divím se, že to nakladatel přijal. Že by ze zlomyslnosti? Nebo tolik podceňuje čtenáře? Jedním slovem - brak. Jednu hvězdičku dávám za odvahu s tím přijít.

Bronzie
17.09.2021 4 z 5

Ticiana, zrovna ji čtu, jsem asi v půlce a myslím, že ten začátek se může zdát zdlouhavý, ale patří tam kvůli těm myšlenkovým pochodům a pocitům těch postav, které se v takové situaci ocitnou. Přišlo mi to tam namístě. Přemýšlela jsem, jak bych se cítila já a co by se mi asi tak honilo hlavou... ;-)

katynka78
01.09.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v novinách a reklama na mě zabrala a v knihovně ji měli, tak už ji mám přečtenou.
Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, neví proč. Nic si nepamatují. A něco je špatně.
Je to popisováno jako současný český thriller. Dala bych 4 z 5 a to jen proto, že paní spisovatelka nedopsala poslední kapitolu, kde měla dopsat zřejmé věci.
Jinak je to napínavé, překvapivé a zlom nesmím naznačit, připravila bych vás o napětí a zvrat, jaký jsem nečekala.
Pro mě byla kniha báječná i tím, že se odehrává ve Zlíně a místa mi byla blízká. Představivost tím pádem měla skoro odpočinek a já se mohla soustředit na jiné věci.

Paní spisovatelka napsala 2 knihy a toto je první thriller. Pokud napíše další, jdu do toho.