Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1123 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

evka.jurca
12.02.2019 4 z 5

Napínavý duchařský příběh, ale čekala jsem to trochu strašidelnější.

Summer7
10.02.2019 4 z 5

Normálně horory moc nečtu, ale ráda na ně koukám v TV, no bude to asi tím, že v té knižní podobě jsem zatím nenašla nic tak skvělého ..
Bude obsahovat nejspíš SPOILER! Kniha je dobrá. Obecně mám ráda, když se prolíná minulost a součastnost a dojde se k zajimavému propletení. Příběh Sáry je o chlup zajímavější než Ruthie, příběh Katherine je nejslabší, ale nějak tam zapadá taky.
No kniha má několik nedořešených rovin, třeba ta se Sárou, závěr jsem moc nepochopila. Co se z ní stalo nebo kde se teda celou dobu skrývala ? Proc se chtěla tetička tak moc pomstít zrovna Sáře, když ji vychovala, vše ji naučila a měla ji ráda. Sára přece byla dítě a za činy svého otce nemohla.
No a ve finále k samotné Gertie, trošku mi přijde úsměvné, že je i tak trochu “hodná” a chce aby se o ni někdo staral...
No na závěr, kniha je i tak velmi čtivá a napínavá, nutí číst dál a dál, ale nepřišla mi jako horor. Je tajemná, prostředí je vykresleno velmi dobře a strašidelně, ale že by se člověk měl po přečtení pár stránek bát zhasnout světlo a spát to asi ne. Knihu doporučuji číst spíše v zimě a v podvečer pro navození atmosféry. V létě u moře by to na mě mělo asi nulový efekt. I tak je kniha dobrá, čekala jsem víc, ale zároveň jsem nebyla zklamána :-)

Andynka
09.02.2019 4 z 5

Velmi pomalý rozjezd příběhu, za to jsem tu hvězdičku strhnout mohla, i když samozřejmě chápu, že se musíme se vším seznámit.
Moc se mi líbilo vyprávění příběhu z více pohledů postav. Chvílemi mě až mrazilo z děje! Kniha byla velmi napínavá, ten děj byl super. Vše bylo dobře vysvětlené. Ale jsem trošku zklamaná, že jsem čekala víc duchařiny.

Alena1234
06.02.2019 3 z 5

Nalákala mě krásná obálka a anotace.Knižka neni špatná,ale bohužel čekala jsem více.Chtěla jsem se bát a mít husí kůži,ale na mě slabé.

Termina
05.02.2019 3 z 5

Vlastně se mi líbil styl psaní této knihy a to že z toho bude ponurá pohádka mi názor na knihu nezkazilo :) Jsem překvapená reakcemi strachu na knihu.

JarmilaNovotna
04.02.2019 5 z 5

Krásně jsem se bála, moc povedená kniha.

radka8970
03.02.2019 4 z 5

Zimní lidé je naprosto skvělá kniha s prvky dokonalého hororu a thrilleru. Zpočátku jsem sice měla problém s přeskakováním kapitol, ale po chvíli jsem si už na to zvykla. Líbilo se mi střídání časových rovin, jednou o událostech z roku 1908, a poté ze současnosti. Kniha je velice originální, skvěle vymyšlený příběh, který postupně propojuje osudy každé z postav a vytváří skvěle spletitou síť událostí. Rozuzlení je nečekané, dokonalé a také trochu děsivé.

7sara
29.01.2019 3 z 5

Špatná nebyla, ale čekala jsem více napětí a strachu.

ludek.n
28.01.2019 4 z 5

Jakmile mi někdo nabídne duchařský příběh a recenzuje ho coby bestseller, začnu být navýsost opatrným ve svých očekáváních, protože těch opravdu dobrých knih na toto téma je skutečně pomálu. Nejinak tomu bylo i u Zimních lidí Jennifer McMahonové, ale ukázalo se, že opatrnosti netřeba. Kniha už od prvních řádků navozuje svébytně mrazivou atmosféru, přičemž k tomu používá zcela obyčejných výrazových prostředků, takže i ty nejexpresivnější scény nepůsobí hrubě nebo přehnaně. I když dějová linka kombinuje dvě časové roviny, není problém se v příběhu orientovat a nechat se jím vtáhnout do víru událostí, křižujících ospalé americké městečko West Hall. Postupně a s přirozenou gradací se nám odkrývá tajemství Ďáblova pařátu a náměsíčníků. Čím jsme záhadě blíž, tím hůř se dá od knihy odejít a nechat si něco na další den. Závěr pak hýří napětím, má styl i nápad. Přestože se nedočkáme nějakého šokujícího finálního zvratu, považuji tento konec za velice povedený. Dobře se to četlo a lechtání hada bosou nohou také fungovalo.

annasglamour034
27.01.2019 5 z 5

Velmi napínavá kniha s tajuplným příběhem. Knihu jsem zhltla během pár večerů, kdy jsem měla následně problém i usnout. Opravdu velmi děsivý příběh se zajímavým dějem. Doporučuji ostatním, kteří milují duchařské příbehy.

Termina
23.01.2019 3 z 5

Krásný přebal .. avšak pro mě jedna z pohádkových knih .. ona jako duchařina není špatná ale všechno má svoje meze ..

Googies
23.01.2019 5 z 5

Tak tahle kniha me vazne bavila. Prvni kniha, u ktere jsem mela divny pocit ze tmy u me doma :D

Digi28
20.01.2019 5 z 5

trochu z jineho soudku, ale kniha me bavila od zacatku do konce. fajna ducharina. napeti nechybelo.

Knižní střípky
19.01.2019 5 z 5

Tak toto byla výborná duchařina. Byla jsem moc ráda, že jsem při čtení nebyla sama doma, číst tuto knihu někde na samotě u lesa, asi bych se zbláznila strachy. Když jsem na chvilku propustila uzdu fantazii a představila si, že by to bylo možné, naskakovala mi husí kůže úplně všude, brrr.... Existují určitě i mnohem děsivější knihy, ale tady u této jsem měla permanentní pocit něčeho divného za zády a za toto dávám autorce plný počet bodů.

oolinkaa
14.01.2019 5 z 5

Kdybych mohla, dala bych 10*..po dlouhé době opravdu kniha, kterou bych četla znova a znova.. myslím, že tuto knihu jen tak něco nepřebije a bude pro mě top pro rok 2018 a 2019

holcickajanicka
12.01.2019 3 z 5

Slátanina,i když místy vcelku napínavá

annettka1098
12.01.2019 4 z 5

Začátek nebyl úplně to, na co jsem měla chuť. Připomínalo mi to ságu o uhranuté rodině, navíc mi vadilo přeskakování v čase i vypravěčích. Postupně ale stoupalo napětí, vypravěči se prolínali, záhad bylo čím dál víc a vtáhlo mě to. Zajímavý a celkem děsivý příběh.

Alex.rrr
11.01.2019 5 z 5

Málo kdy ohodnotím pěti hvězdami, ale toto bylo něco. Nprosto skvělé duchařské čtení. Přenesete se na maloměsto, a prolíná se zde příběh z počátku 20. století a současnosti. Postupem knihy rozpletete záhadu Sáry a její rodiny a co číhá u místa zvaném Ďáblův pařát. Bála jsem se komického zakončení,ale vůbec nic takového. Kniha končí nádherně, a jak jinak, i trochu strašidelně :)

Obuvník
06.01.2019 5 z 5

Ježíšek nezklamal, ale to byla pouze polovina úspěchu. Druhý dílek do skládačky s názvem "spokojenost" musela přidat samotná autorka. A světe, div se... nezklamala :-)
Zimní lidé mě paradoxně zahřáli na duši. Minulost se pěkně snoubí se současností a stránky příjemně ubíhají. Parádní čtení ke krbu, kdy je člověk zakutaný pod dekou a naslouchá praskání polínek. Škoda, že žádný krb nemám :-)
Jedná se o duchařinu, která netlačí na pilu. Je krásně tajemná a obejde se bez větších nechutností. Hlavní devízou je atmosféra - zejména linka z počátku dvacátého století se vskutku upekla dozlatova.
Hororovému žánru se věnují zejména muži. O to více byl v tomto případě ženský rukopis osvěžující. Je cítit z každé kapitoly a já si to skutečně užíval.
Pár mušek by se našlo, ale nemám náladu po nich pátrat. Strašidelné příběhy se stejně velkou porci času odehrávají ve tmě a v ní žádné mušky vidět nejsou :-)
No nic... jdu prozkoumat skříň v ložnici.

knihomolkadorfa
03.01.2019 5 z 5

Super příběh ! Mysteriozní, mrazivé, napínavé a velmi čtivé. A skoro jako vždy se mi více líbila linka z minulosti.