Žhavé léto: Hříšné povídky

Žhavé léto: Hříšné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471838/bmid_horke-leto-Z0l-471838.jpg 3 100 24

Hříšné povídky. Žhavé léto, rozehřáté pláže, šumění vln, chladivé kapky mořské vody, opálená těla, atmosféra relaxace… Zpočátku kradmé, ale pak čím dál smělejší pohledy, úsměvy… Zrychlený dech, letmé pohlazení, doteky rukou, polibky… Prázdninový románek, prázdninové dobrodružství, prázdninová vášeň. Příběhy plné touhy, které se odehrát mohly, mohou, anebo se dokonce opravdu odehrály! Nejpopulárnější a nejvíce oceňované polské autorky románů plných erotiky společně vytvořily provokativní knihu letních povídek. Zábavných, leckdy i romantických, ale vždycky naprosto odvázaných! Tyhle příběhy nepopisují pouze tělesné rozkoše, ale také hledání spřízněných duší a zápas o naplnění snů. Vždyť kdo z nás by nesnil o pravé a vášnivé lásce? Autoři povídek: Anna Szafrańska, Paulina Świst, Agata Suchocka, Alicja Sinicka, Anna Langner, Agnieszka Siepielska, Anna Wolf, J.B. Grajda, Marta W. Staniszewska, Agnieszka Lingas-Łoniewska.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Red

Gorące lato: Grzeszne opowieści , 2020

Pedruska01
13.09.2021 4 z 5

Turistka - jedná se o první povídku a za mě se teda nepovedla, vůbec! Hlavní hrdinka mi místy byla nesympatická, neměla jsem nijak pořádně šanci se do ní vcítit. Byla jedna nebo dvě věci, které jsem jí přála a u jedné věci jsem jí i rozuměla, protože na to měla nárok vzhledem k tomu, jaký život vedla, ale jinak si mě absolutně nezískala, respektive mě nezajímala. Měla si ten život nějak uspořádat. Ukázka zoufalého a nešťastného člověka, co se smířil se špatně rozdanými kartami. Celkově to podání/vyprávění bylo těžkopádné, krkolomné a nešťastné. Vadil mi ten styl, podání a popisy, dokázala jsem se v tom i ztratit. Dost informací zbytečných. Zkazilo mi to chuť jít na další příběhy. Závěr byl pro mě překvapením, bohužel však nemilým. Hodnocení: 1*
Moje velké řecké dobrodružství - druhá povídka byla naprosto báječná, úplně mě pozitivně nakopla vůči té knize, po prvotním zklamání. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila, byla skvělá, kapku střelená a držka, ale super. Neměla jsem výhradu. Druhého hlavního hrdinu Damiana jsem si zamilovala, prostě romantický chlap snů, kterého chce fakt každá. Příběh měl už od samého začátku pěkný švih a tempo, snad až unáhlené díky délce, a to je škoda. Byla to taková slaďoučká pohádka pro větší holky se super koncem, ale moc jsem si ji užila. Mou romantickou duši to dostalo a náramně zahřálo, musela jsem se stále usmívat. Celkem škoda, že to nebylo delší, protože mě to nehorázně chytlo. Skvělá práce. Hodnocení: 5*
Neúplní - třetí povídka byla opět nádherná. Bylo to takové nevinné až kouzelné, romantická pohádka, která se oproti předchozím neodehrávala u moře v čase dovolené. Četlo se to samo a rychle, musím říct, že mi to v mnohém připomnělo Monu Kasten, chytlo mě to a bavilo. Znovu lituju, že tenhle příběh nebyl delší, protože by si to zasloužil. Hlavní hrdinka mi padla do oka, oblíbila jsem si ji a neměla s ní problém, naopak jsem se s ní dokázala sžít, a to hned. Hlavního hrdinu Tymona jsem si zamilovala, od pohledu trochu bad boy, ale uvnitř měl srdce na správném místě - takový, kterou si získá srdce každé ženy. Vážně byl zlatý. Mrzelo mě, že to trvalo šest let! - co proboha dělal?, a byla jsem překvapená až šokovaná a pak šťastná, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Jsem naprosto spokojená, perfektní a originální příběh. Hodnocení: 5*
Jenom ty - čtvrtá povídka byl zase pád dolů. Ten styl je dost neobvyklý a zvláštní, ale dalo se na to zvyknout a kupodivu i číst. Musím říct, že mě nijak neoslovila a už vůbec nechytla za srdce. Bylo to takové vyprávění, které smrdělo jistou posedlostí a zoufalstvím. Bylo to krátké a sešité horkou jehlou, sice možná lehce realistické, ale tak nějak o ničem. Snad až depresivní, i vůči tomu konci. K hlavním hrdinům jsem si nevytvořila žádný vztah, byla jsem jen pozorovatel. Rozhodně nic moc, tohle by v tom souboru (knize) nemělo co dělat. Není to letní ani žhavé a už vůbec ne romantické. Hodnoceni: 2*
Stanice touha - pátá povídka byla na takovém tom středu všeho. Dobrý styl i čtivost. Prvky, které pomalu přerůstají v téma byly to, co už jsme milionkrát viděli a četli. Takové ty Odstíny, co to všechno propustily ven a taky už i to, co jsem jednou četla v téhle knize. Vážně nic nového. Hodná a "tuctová" hlavní hrdinka zjišťuje, že uvnitř touží po něčem odvážném a sprostém. Krásný a bohatý hlavní hrdina zatouží právě po ní. S hrdiny jsem neměla problém. Čekala jsem, že to dopadne - klasicky a to hned, ale byla jsem kapku překvapena. Dostali jsme tam možnost a pak taky i to, aby si čtenářova fantazie domyslela, co potřebuje - palec nahoru, přesto, že závěr je každému jasný. Hodnocení: 3*

havrmoni
03.09.2021 4 z 5

Tak nějak jsem nevěděla jak hodnotit. Některé povídky byly sladké až naivní. Jiné romantické a jen málo z nich jakože fakt žhavých jak název napovídal. Takže hodnocení je na 4* jen kvůli povídkám od J. B. Graida, Anna Wolf, A. Siepielska a samozřejmě P. S'wist.

LenRan
21.08.2021 3 z 5

Příběhy jsou si dost podobné. Za mě nejlepší Neúplní a Oceán vzpomínek, nejhorší hned ten první, tak se nenechte odradit :)

sofie92
02.07.2021 2 z 5

Za mě bohužel ke čtení pouze povídka od Pauliny Swist. Ostatní všechny podobné.