Žena filmového kritika

Žena filmového kritika https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423790/bmid_zena-filmoveho-kritika-TIv-423790.jpg 3 133 46

Žena filmového kritika série

Facebookové příspěvky Ženy filmového kritika, jejichž autorka za ně byla nominovaná na prestižní literární cenu Magnesia Litera (a přesto si přeje zůstat v anonymitě), jsou vtipným, ironickým i nekompromisně sebeironickým – a nezdráháme se napsat až allenovským – nahlédnutím do rodinného soužití ženy a muže. Což většina lidí nad 30 let nejspíš důvěrně zná. Co však už nezná, jsou specifika soužití ženy se zvláštním druhem muže: filmovým kritikem. Texty svými ilustracemi doprovodila umělkyně s pseudonymem Toy_Box, pozoruhodná, neuhýbající a mimořádně talentovaná ilustrátorka, malířka a komiksová autorka.... celý text

Madla81
01.01.2021 5 z 5

Blogové zápisky reállné ženy reálného nejmenovaného filmového kritka jsou rozhodně bomba a já je určitě doporučuji všema deseti. Kniha je sžíravě vtipná, inteligentní, nepostrádá šarm a důvtip, není to jen bezmyšlenkovitá řachanda, ale má i nadhled a nezabředává do rádobyhumorných klišé. Všední realitu manželského života popisuje s ironiíí připomínající humor Woodyho Allena. Já se u čtení smála tak moc, až jsem byla svým vlastním mužem vyhnána, protože jsem ho rušila od čtení prvního díle Legie (recenze bude, druhý den jsem se na ni taky vrhla :-)), ale v roubence, ve které jsme trávili povánoční volno, se můj bujarý smích odrážel prostě všude.
Moje hodnocení: 100 %

iceVS
13.11.2020 5 z 5

Netušila jsem, že celý život praktikuji poševní věšení :-D
Kniha mě velmi bavila a pobavila. Autorka má veškeré mé sympatie.

Verpax
18.10.2020 3 z 5

Lehčí kniha, třeba na dovolenou :) jako blog na internetu je to určitě lepší než kniha. Ale autorka ma smysl pro humor, takovy příjemný, celkem inteligentni.

callahanh
10.10.2020 4 z 5

Oddechové čtení, které v tištěné podobě funguje o trochu méně než ve virtuálním prostoru, to ale neznamená, že je špatné. Ten, kdo je autorem, se ve filmu nepochybně vyzná, protože většinu z těch, o kterých se mluví, běžný divák nezná, takže tato skutečnost přidává každému filmovému fanouškovi body navíc. Jakožto zarytý milovník filmů a jejich analýz hodnotím kladně přesný popis toho, co se "kritikovi" honí hlavou, nicméně ta nepraktičnost a zacílení jen na jeho obor byla místy ubíjející. Knize ale hodně pomáhá sarkastický a ironický humor, na němž je znát, že se kniha a ani autor/ka moc vážně nebere a také skutečnost, že denní zápisky jsou krátké. Navíc vše doprovází skvělé a nápadité ilustrace. Je pravda, že na víc přečtení tahle kniha asi úplně není, jako jednorázová oddechovka ale funguje více než dobře, což byl asi stejně její hlavní účel. 70 %

Eva-K
11.08.2020 3 z 5

Oddechovka k odpolední kávě, kterou je potřeba dávkovat a nesnažit se číst na jeden zátah. Tu tři odstavce, tam pár stránek a příjemně se pobavíte. Poslední třetina knížky mi nicméně přišla o něco slabší a víc na sílu. Jinak knížka splnila očekávání a narozdíl od ostatních mi i ten kritik byl sympatický :)

lencin
10.08.2020 3 z 5

Na fb jako statusy lepší než v podobě knihy, ale i tak jsem se několikrát pěkně zasmála. Jako oddech pro deštivé odpoledne to není špatné.

Isew
03.08.2020 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Chtěla jsem odpočinkový a nenáročný obsah. A toho se mi dostalo. Protože mám doma také filmového kritika (naštěstí amatérského s normálním povoláním), tak trochu chápu, co autorka prožívá. Sama fanoušek filmů nejsem, a tak si dovedu představit to utrpení, rozebírat s manželem filmy. Naštěstí ten můj nejezdí po filmových festivalech a jeho ambice se zhustily maximálně na návštěvu kina, intenzivního sledování všech možných vizuálních výtvorů a následně vypsání se z dojmů na ČSFD. Celou dobu, co jsem poslouchala tuto knihu, jsem si říkala, že nám autorka musela zamlčet nějaké kladné stránky kritikovy osobnosti, protože není možné, že by s takovým člověkem, kterého zajímají jen filmy a rodina je mu šumák, měla tři děti a spokojený život. Třeba k rodinné spokojenosti stačí tašky na jedno použití z filmových festivalů, kdo ví.

AnnaBolavá
11.07.2020 5 z 5

Kniha je strašně vtipná! Na nic si nehraje, nadhled autorky je nekorektní a peprný a proto ho ocení lidi s nadhledem. Za mě top.

essidaven
30.03.2020 3 z 5

Hodnotím jako lepší průměr, protože to byla příjemná oddechovka na jedno odpoledne. Facebook autorky jsem před knihou neznala, ale ani nemám příliš velkou chuť začít ho pravidelně číst. Kniha měla vtipné momenty a je vidět, že je psaná s velkou nadsázkou a Žena si umí udělat legraci sama ze sebe. Teda doufám, že s nadsázkou, protože pokud je její manžel opravdu takový ignorant, jak se jeví v knize, tak bych s ním žít nechtěla:) Ale pro pobavení dobré. Mám s podobnou knihou zkušenost ve formě Kafe a cigárka a Život, na který metr nestačí. Ty mě bavily a rozesmály o trochu více. Knihu jsem "četla" podání Ivy Pazderkové, jejíž podání se ke knize hodilo.

Usignolo
11.03.2020 5 z 5

Dostala jsem knihu od kamarádky se slovy Místo kritika si dosaď zvukaře. Manžel je zvukař a když jsem mu vykládala hlášky z knihy, říkal mi, že je některé scénky jsou jako u nás..ale ne ty zásadní. Hrozně jsem se nasmála, je to skvěle a vtipně napsané, ale nemůžu se ubránit pocitu, že Kritik je úplný blb :D Rozhodně doporučuji, obrázek si uděláte sami. Nebo spíš samy :-)

martineden
09.03.2020 5 z 5

Já se tedy smála hodně. Autorka je ironická, vtipná, nebojí se smát sama sobě, to oceňuju.

VendulaB
01.03.2020 2 z 5

Knížka mě absolutně neoslovila. Přesto že bych zřejmě měla být její cílovou skupinou, úplně mne minula. Nepřišla mi vtipná, ani zajímavá - od půlky jsem už zoufale vyhlížela konec. Jako blog to možná fungovalo, jako knížka je to však omyl.

Alena_S
01.03.2020 3 z 5

Nebudu potvora, hvězdičky dostane úprava knihy, která je skladná a vážně krásná, ale i autorka. Za statečnost v životě. Jejímu psaní coby formě nemůžu nic vytknout. Ale říkat tomu humor? Jde o líčení života, který vypadá v kostce takto: Přijde manžel, ženu chvíli kritizuje a shazuje, načež si vyčerpán pustí film, nebo rovnou uteče na další filmovou událost, aby nemusel se svou rodinou sdílet stejné univerzum déle, než je nezbytné pro správné fungování jeho bytné/pračky. Autorka se opravdu snaží, aby to působilo aspoň úsměvně, ale v tom se prostě míjíme. Být rozvodový právník, užila bych si to víc.

DominaCZ
26.02.2020 odpad!

Další námět ML, který navrhuje na ocenění věc úplného ho*na?---panejo.
Asi vyhrabu starý statusíky od roku 2009 a taky to vydám.
To by byla sbírka!
Aspoň ta obálka ujde, ale vzhledem k prázdnému obsahu nemohu jináč.

barbora3888
23.02.2020 1 z 5

Něco takového by mělo existovat když už, jen v internetovém světě. Proč vydávat něco takového knižně? Dávám jednu hvězdu za hezkou obálku.

Hvězdička8
20.02.2020

Přemýšlím již třetí den, co sem mám napsat. Přiznávám, že ač sama píšu knihy pro děti (11 napsaných knih), nikdy jsem neměla potřebu někomu nějaké dílo zkritizovat. U Ženy filmového kritika udělám ale výjimku. Nekoupila jsem si knihu, ale dostala CD namluvené skvělou Ivou Pazderkovou od Neoluxoru. Na audioknihu jsem se opravdu těšila. Ale to zklamání! Byla jsem schopna si poslechnout pouze první dvě kapitoly. Celou dobu jsem si v duchu říkala: "Sakra, kde je ten slibovaný humor?" Pravda, náznaky tam byly. Já se ale vůbec nebavila. Došlo to tak daleko, že je pro mě ztrátou času poslechnout si další kapitoly, i když je čte Iva Pazderková. Celou dobu si kladu otázku, proč někdo vůbec něco takového vydal? Může to někoho bavit? Autorce se tímto omlouvám, ale asi mělo zůstat pouze u fb sdílených komentářů. Následně jsem si našla komentáře zde a při jejich čtení jsem si oddychla. Nejsem v tom sama, koho čtení či poslech neupoutal, ale naprosto nudil. Humoristické knihy miluji, ale zde jsem se prostě nesmála, bohužel ani nebavila.

Bája89
16.02.2020 4 z 5

Žena filmového kritika mě hned několikrát nahlas rozesmála. Zároveň jsem se občas dostala do fáze, kdy jsem kritika litovala a pak zase zatracovala. Nicméně stále zůstává obdiv nad ženou, která dokáže žít s tvorem tak specifickým jako je právě filmový kritik. Díky knize jsem si autorku - anonyma našla i na FB a prošla si příspěvky, které už v knize nejsou a díky tomu si zajistila další příděl smíchu. Jestli to bude takto pokračovat dál, tak omládnu až do embryonálního stavu. Zkrátka krásné oddechové čtení.

Humle
03.02.2020 5 z 5

Teprve druhá kniha v životě, u které sem se nahlas smál! Doufám, že Žena bude ve své činnosti pokračovat a za pár let se dočkáme pokračování. Určitě pomůže vyznat se ve filmech, ale řekl bych, že s budete bavit i bez toho. 100%

Ditules
27.01.2020 2 z 5

Jako FB blog prima, ale jako kniha asi zbytečné... Co má žena s Filou? :D

katushah
22.01.2020 3 z 5

Je to originální odpočinková knížka. Ale po přečtení, které vám nebude trvat dlouho, zjistíte, že to za tu cenu nestojí.