Země v troskách

Země v troskách https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480157/bmid_zeme-v-troskach-ZRH-480157.jpg 5 219 51

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – města na obrovských pilířích, chráněná před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno a nyní nastal čas vrátit se na zem. Jenže povrch je jiný než bezpečné výšiny měst v oblacích, a nejde jen o krvelačné Cizince – největším nepřítelem byl pro člověka vždycky zase člověk. Tam dole jsou však i věci, s jejichž pomocí by mohli lidé znovu ovládnout Zemi, a získat je bude to nejtěžší, co čeká výpravu slovanského města tyčícího se vysoko nad povrchem. Kristýna Sněgoňová se vrací do kulis svého nejúspěšnějšího románu a přináší příběh, který rozvíjí fascinující svět měst v oblacích.... celý text

mr.Zdenek
18.11.2021 5 z 5

Dobrá kniha s ještě lepším příběhem. Konec je otevřený, těším se na pokračování, autorce přeji ať se jí psaní daří.

parvitas
12.11.2021 5 z 5

Brutálne nadupané postapo, kde ľudstvo žije (prežíva) v mestách, ktoré sú vyzdvihnuté do výšin už 150 rokov. Mesto tvoria tri časti - poľská, česká a slovenská a teda moji krajania v tom nevyšli práve víťazne, ale to nevadí, je to perfektne opísané a istá schematickosť zjednodušuje pochopenie tohto sveta. Btw, maďarskej strane sa však Vyzdvihnutie nepodarilo, preto sa Visegrádu hovorí Slovanské mesto. Poľská časť sa venuje kultúre, umeniu a vládnutiu, česká sa stará o farmy a podobne a v poslednej ostalo to, čo sa inam nezmestilo. Podstatné je však to, čo sa odohráva dole, na zemi. Zaujímavosťou je, že na povrch dostávajú len trestanci odsúdení zomrieť. A občas sa vrátia, no vždy v menšom počte, než v akom odchádzali. Dúfajú, že ak budú panovníkovi dobre slúžiť, vina sa im odpustí a znovu získajú občianske práva.
Hlavnému hrdinovi sa v tom brutálnom, temnom svete darí prežívať už osem rokov a vypracoval sa na veliteľa. Zakaždým sa musí vrátiť na zem s novu várkou nováčikov, získať to, po čo ho poslali, ale jeho prieskumníkov nikto nevíta s otvorenou náručou. A to, čomu čelia, je neskutočné, ľudia nemajú šancu.
Neskutočne tuho som mu držala palce.

Autorka je skvelá, dialógy odsýpajú a ja som sa nenudila ani minútu. Potrebujem ale nutne pokračovanie, potrebujem aj prvú časť (čo som zistila až teraz, po dočítaní, že existuje aj niečo, čo tejto knihe predchádzalo). A odporúčam všetkým, čo sa im aspoň trochu páčilo Metro 2033, Silo, alebo Prvých 100.

iferdai
11.11.2021 5 z 5

Opravdu skvělá práce! Nevím co dodat - už aby vyšel Svět v bouři :)

stanislav0373
08.11.2021 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování Města v oblacích. Ačkoliv se může zdát, že se zde zas tak moc neděje, opak je pravdou. Nádherně připravená půda pro další díl...

Mimochodem, jsem zvědav, jak bude vypadat "Áčko", neboť "Béčko" je luxusní...

mallamut
02.11.2021 5 z 5

Přečteno hned po úvodním dílů a nedokáži říci, který je lepší. Už se těším na třetí a doufám že udrží vysokou laťku, kterou přinesli první dva.

HNEDOOCKA
17.10.2021 5 z 5

Líbilo se mi to, těším se na další díl

Dukát
17.10.2021 4 z 5

Oproti Městu v oblacích výrazné zlepšení v oblasti popisu akčních scén, ale pořád trvám na tom že síla autorky je v budování světa a jeho postupném odkrývání a ne v jeho rozstřílení na hadry pomocí blíže neurčeného množství pistolí a granátů. A moc mě baví jak se tenhle svět rozrůstá a co se o něm nového dozvídám.

tonysojka
16.10.2021 5 z 5

Přímočaré, akční, bez zbytečných "kudrlinek" a odboček. Na tohle pokračování jsem byl moc zvědav a nebyl jsem zklamán. Autorka udržela vysoce nastavenou laťku z prvního dílu, u některých částí se mi vybavovaly vzpomínky na nejlepší scény z filmu "Vetřelci" nebo "Válka zítřka".
Tahle holka opravdu převyšuje dílka "Kotleto _Kyši a mám pocit, že nejen jeho v našem malém českém fantasy" rybníčku ".
V jejich příbězích je podle mne" něco navíc "
To, jak má chlapy a jejich touhu po dobrodružství" přečtené " a umí to ztvárnit tak, aby z toho nebyla jen další fantasy hloupost.

FraGyver
15.10.2021 5 z 5

Jednou z hlavních devíz prvního dílu byla takřka horrorová atmosféra při jakémkoliv ze sporadických setkání s monstry z povrchu, tudíž jsem se kvůli zasazení druhého článku a hrozícímu se zvrhnutí v obyčejnou akci teď již (stále zřejmě nepojmenované) série, na povrch trochu obával. Naštěstí zbytečně. Akce je sice opravdu násobně více, ale monstra nepřišla o svojí sílu a v každém setkání s nimi je až bolestně patrné, že člověk tomuto novému potravnímu řetězci navzdory všem svým vymoženostem opravdu nevévodí. Cena za pozornost byť jednoho jediného může být - a často i bývá - velká. Nutno dodat, že i přes zvýšené množství akce tvoří většinu knihy opět v jádru sice poměrně jednoduchý příběh, který je ale naplněn solidně napsanými, dobře rozpoznatelnými a lehce zapamatovatelnými charaktery. Hlavní hrdina knihy je myslím mnohem sympatičtější, než byl Lewenhart a i vedlejší postavy mají hloubku, takže vám v pozdější fázi vzniknuvší družina snadno přiroste k srdci.
Suma sumárum světu přerod z mysteriozní postapo detektivky s prvky horroru v akční postapo survival vůbec neublížil. Až mi to asociovalo první řady seriálu The 100, kde každá řada měla své nosné, diametrálně odlišné téma, což dalo vniknout vysoce zábavnému celku. Dokonce i naznačený směr ohlášeného pokračování mi tento seriál v něčem připomnělo. :) Snad se tedy příště opět dočkám přehozené vyhybky, bylo by to zajímavé poznávací znamení série.

vipera
13.10.2021 5 z 5

Kniha plná nedokončených vět, zopakovaných posledních slov a třech teček. To mně trochu zlobilo. Ale co se příběhu týče, tak ten má grády. Další město, jiná společnost, nové osudy. Ale na povrchu všechno jedno. Tam je jen zmar, rozklad a smrt. A možná i vůle žít a svoboda a naděje… Možná…

JerryDexter
10.10.2021 5 z 5

Přiznám se, že jsem Kristýně dlouho nemohl přijít na chuť. Tím největším důvodem bylo její protežování ze strany Františka Kotlety, který ji cpal kudy mohl. Že vyhrávala jednu soutěž za druhou, mě nijak zvlášť nedojímá, takových autorů jsou u nás hromady, a nemají slavnějšího autora, který je ukáže světu. Nutno však dodat, že Kristýna si to zaslouží. Tahle holka do nás valí jednu pecku za druhou, a její díly série Legie, Františka Kotletu dle mého názoru o třídu převyšují. Série o městech v oblacích, je asi to nejlepší, co jsem za dlouhé roky na domácí scéně četl. Děsivě temný, a především uvěřitelný svět mě naprosto pohltil. Přistihl jsem se, že po dočtení Země v troskách jsem pocítil, jakoby ve mně něco umřelo. Potřebuji další díl, a to dost nutně.

česká fantasy postapokalyptické romány

2020  83%Město v oblacích