Země v troskách

Země v troskách https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480157/bmid_zeme-v-troskach-ZRH-480157.jpg 5 219 51

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – města na obrovských pilířích, chráněná před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno a nyní nastal čas vrátit se na zem. Jenže povrch je jiný než bezpečné výšiny měst v oblacích, a nejde jen o krvelačné Cizince – největším nepřítelem byl pro člověka vždycky zase člověk. Tam dole jsou však i věci, s jejichž pomocí by mohli lidé znovu ovládnout Zemi, a získat je bude to nejtěžší, co čeká výpravu slovanského města tyčícího se vysoko nad povrchem. Kristýna Sněgoňová se vrací do kulis svého nejúspěšnějšího románu a přináší příběh, který rozvíjí fascinující svět měst v oblacích.... celý text

Evazita
04.07.2022 5 z 5

Wow, dost povedené! Po dlouhé době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Céčka mě prostě baví!

LN88
24.06.2022 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Nemohu se dočkat trojky.

Kroana3
31.05.2022 5 z 5

Stejně návykové jako první díl. Přečetla jsem ji během dvou hodin a nedala se odložit.
Potěšilo setkání s Němci :)

Tamten
17.05.2022 3 z 5

Pro mě slabší než první díl. Jednak svět už není "nový", ale hlavně se jedná spíše o běžný příběh "vojenské jednotky" a je dost jedno, do jakého prostředí je zasazená. A navíc mi přišlo, že člověk, který roky přežívá střety v bojích, tak tady najednou je každá bitva překvapivá.

martina1199
05.05.2022 4 z 5

Hodně povedený druhý díl této postapo série. Nevím, co mě baví více, jestli koncept měst nebo života na povrchu. Už se těším na pokračování Svět v bouři, rozhodně jsem zvědavá, co bude dál :-)

John6900
21.04.2022 5 z 5

Luxusní postapo. První díl byl dobrý, ale tohle je prostě nářez. Od začátku do konce napínavé a akce střídá akci. Přemýšlím jestli bych v celé knize našel pasáž, kde bych se byť jen chvíli nudil, nebo tam nemusela být. Za mě dokonalost. Kristýna zraje jako víno a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.

kure91
05.04.2022 5 z 5

Jak začít jinak, než pochvalou autorky, protože co kniha, to zvýšení laťky a rovnou předešlu, že už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. No a když už jsem u těch pochval, tak i tady zopakuju, že se konečně autorce daří psát hlavní postavy tak, aby mě nesraly (což byl případ Zřídel a Krve pro rusalku) a upřímně jsem tady Kapitánovi držel palce.
Příběh knížky nás vrací zpět do světa po Nanebevzetí, do doby po pádu německého města a většina děje se odehrává na povrchu Země, protože děj sledujeme optikou průzkumného oddílu města Nový Visegrád. Jak uvádí anotace, Kapitán vede výpravu za Archou, která by měla skýtat "věci, s jejichž pomocí by mohli lidé znovu ovládnout Zemi".
Jak se této výpravě, pod označením Návrat, bude dařit, co vše bude muset na povrchu obětovat a co naopak cestou získá, to autorka čtenáři servíruje v čtivém textu, který je napěchovaný napětím a doslova svádícím k tomu, aby čtenář otočil další stránku a zjistil, jak to bude pokračovat.

renefer
04.04.2022 4 z 5

Taky hodnotím lépe než první díl, zajímavý a nepředvídatelný děj, člověk skoro cítil úplnou beznaděj z té spousty céček a nakonec idylka , těžko uvěřitelná v daném světě. Žádná z hlavních postav nemá svůj osud jistý a otevřený konec....tak snad bude brzo pokračování. Ale musím říct, že nám Kristýnka pěkně roste a určitě se od ní dočkáme ještě mnoha dalších skvělých knih.

lassse
26.03.2022 5 z 5

Hodně povedené, lepší než první díl i se sympatičtějším hlavním hrdinou. Jen tak dál ;-)

Belanna
17.03.2022 5 z 5

Kristýna pro mě začíná být těžkou závislostí. Napínavé, akční, skvělé.

21olaf
14.02.2022 5 z 5

Ještě lepší než první Město.

Birlibán
11.02.2022 5 z 5

Napínavé pokračování Města v oblacích, příjemná oddechovka. Autorka dokáže udržet čtenáře v napětí a neustále překvapovat dějovými zvraty. Jednu nevýhodu kniha má, je příliš krátká a s otevřeným koncem.

Merlin_CZ
08.02.2022 5 z 5

tak tohle fakt nebylo špatný :) už první díl mě bavil, druhý je ještě lepší :)
Chci další Kristýnu :D hned :D

digdag
06.02.2022 5 z 5

Chci další. Nejlépe hned!

Terva
06.02.2022 5 z 5

No tak!
Někde tu musela být.
Sieglinde tomu věřila.
A on věřil Sieglinde.
No tak...

Druhá kniha, druhý příběh v sérii Města je ještě lepší, než ten úvodní.
Nečekal jsem to, ale jsem za to rád. Paní spisovatelka vytvořila dílo, které rozhodně osloví milovníky postapo příběhů šmrncnuté dobrodružstvím a nebezpečnými mimozemšťany. Ano, je tu sice pár skutků a věcí, které známe z jiných příběhů, ale zde je to skloubeno perfektně a vzniklo tak příjemné, sprostými slovy nerušené, čtení. Vtáhlo mě to, sežvejkalo a vyplivlo na samém konci, a ještě mi to dalo naději na další pokračování.

Malá ochutnávka:
Zásobovači byli v německém městě vážení, lidé je obdivovali a placení byli tak, že si mohli dovolit skoro cokoliv, i když se u nich neprodávalo o moc víc než ve Visegrádu. Když o tom Sieglinde mluvila, Komorowski se smál. On byl pro zbytek Visegrádu odpad, zbytnost, kterou vláda posílala na zem s vědomím, že pokud o ni přijde, bolet ji to nebude....

Potkáme tu i nějaké postavy z příběhu „Město v oblacích“, opět se setkáme s takzvanými „céčky“, což je rasa nebezpečných mimozemšťanů, ovládající povrch zničené Země a hlavně se seznámíme s dalším sympatickým hlavním hrdinou. Budeme mu usilovně fandit, i když si budeme myslet, že nemá šanci uskutečnit své cíle. Ponurá atmosféra, všudypřítomná beznaděj, zmar, ale i láska a naděje, to jsou základní aspekty tohoto dobrodružství. Deset půlek žlutých Hetešáků si to rozhodně zaslouží.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Je jedno, kolik Cesťáků* potkáte a kolik lidí pohřbíte, nikdy si na to nezvyknete.

* Cesťák: Mimozemský tvor pavoukovitého tvaru, jednoduše řečený „C“.

cori
02.01.2022 3 z 5

Gabrysz Komorowski přišel o vše, co miloval, a nyní přežívá jako průzkumník- trestanec, který netuší, zda se ze Zdola, zamořeného nestvůrami, vrátí živý. V druhém díle autorka představuje další město - tentokrát Visegrád (kolonii Čechů, Slováků a Poláků), kde panuje zcela jiný režim, než v prvním díle představeném Německu. Nechybí akce, agresivní mimozemšťané, výčitky, zrada, přátelství a hledání naděje pro lidstvo. Zhltla jsem za dva dny.

dpxcz
31.12.2021 4 z 5

Kotletovsky čtivé, nic jiného ke knize není třeba dodávat.

hnusák
16.12.2021 5 z 5

Buhužel jsem začal číst až tuto druhou knihu, ale začátek vysvětluje proč... takže to zas až tak nevadilo, ale do jedničky se pustím co nejdříve. Celý svět je popsán velmi sofistikovaně a uvěřitelně, obludnost a pomalu nezničitelnost Céček nahání hrůzu a na konci je vysvětlen i původ těchto mrch. Super, líbilo se.

robin9739
02.12.2021 5 z 5

Série "města" má originální atmosféru, celkové universum je vlastně v tuto chvíli nekonečné a ukrývá v sobě spoustu tajemna a nezodpovězených otázek...Kolik dalších měst na nebi je? Kolik dalších přeživších se ukrývá na povrchu? Existuje něco jako Eden město, kde lidé žijí jako předtím? Mám další trilión otázek a doufám, že mi jich autorka aspoň pár zodpoví v budoucích dílech. Jak tuto knihu, tak prozatímní sérii doporučuji všemi deseti

Madla81
30.11.2021 5 z 5

Perfektně napsaný svět, který funguje i jako samostatná kniha, i když si ho samozřejmě užijete víc, když znáte jedničku, tedy Město v oblacích. I v Zemi v troskách není hlavní hrdina černobílý, ale vláčí s sebou své pocity, hříchy a viny jako těžké brnění. Postavy jsou skvěle psychologicky zpracovány, v příběhu je jich tak akorát, abychom se v nich neztráceli a aby byl román správně zabydlen. Napětí graduje už po pár stránkách, až je atmosféra takřka nedýchatelná. I v niternějších polohách, v nichž hrdinové řeší své viny, své obavy a svá selhání, je autorka naprosto pevná v kramflecích. Svět v troskách je místo plné nebezpečí, hrůzy a děsu, ale ti nejhorší z nejhorších, trestanci, nad nimiž ostatní v lepším případě jen pozdvihují obočí, hledají na povrchu Naději. A nebojí se pro ni obětovat ani vlastní život.
Země v troskách je vskutku ponuré čtení plné krve, čvachtajících vnitřností a lepkavé krvomízy skvěle popsaných mimozemských oblud, ale i vážnějších témat pracujích se strachy a obavami knižních hrdinů. Hltala jsem každé slovo, každou větu,každou stránku. Ke konci jsem už téměř nedcýhala a neskutečně se těším na pokračování!

česká fantasy postapokalyptické romány

2020  83%Město v oblacích