Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175980/zapomenute-dite-175980.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

pajaroh
13.09.2016 4 z 5

Mistrné popisy šedivé Anglie v propojení s vnitřním světem postav, válečná minulost a rychle plynoucí děj dělají i z tohoto díla Charlotte Linkové více než obyčejný thriller či "ženský román". U této knihy se nelze nudit.

MonikaKK
13.09.2016 4 z 5

Moc zajímavý detektivní příběh. Líbí se mi propojení současnosti s minulostí.

kulatina
16.08.2016 5 z 5

Napínavý příběh, zajímavá psychologická detektivka z prostředí osamělé farmy na anglickém venkově ze současnosti, ale částečně i z období 2.světové války. Příběh se mi líbil, autorka nás nenechá na chvíli odpočinout, a po jeho přečtení máte pocit, že dva příběhy, které se knihou prolínají by vydaly na dvě plnohodnotné knihy. Dík autorce, obohatila nejen mě, ale i mou kamarádku, se kterou jsem byla zrovna na dovolené u moře a děj jsem jí po částech vyprávěla. Za mě i za ní 5 hvězdiček.:-)

KackaSedlackova
15.08.2016 4 z 5

Napínavě napsaná kniha. Líbilo se mi především tajemné propojení s minulostí. Musím ale uznat že mě konec poměrně zklamal na to, jak se děj zajímavě vyvíjel .... Čekala bych, že za vraždou Fiony je právě někdo spojený s onou temnou minulostí... Jednoduše jsem čekala nějaký větší wow efekt na konci, který by mi sebral dech...

Ivana255
13.08.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Od začátku až do konce napínavé. Doporučuji!

Alienn
21.07.2016 5 z 5

Výborná kniha! Čekala jsem detektivku a dočkala jsem se čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. A ač to byla detektivka, někdy až na pomezí thrilleru, napínavá a do poslední chvíle jsem netušila, tak mě nakonec mnohem více dostal příběh Fiony, Chada a hlavně Briana, nad kterým mi srdce usedalo.

TheSarcasm
15.07.2016 5 z 5

Zapomenuté dítě je vlastně knihou několika žánrů. Předně jde o detektivku s řadou podezřelých a motivů, určitě najdeme prvky klasického thrilleru, ale v neposlední řadě se jedná i o tragický psychologický a vlastně i milostný příběh. Souhlasím, že občas, zejména ve druhé půli, děj plynul trochu pomaleji než bylo nutné, ale každopádně neztrácel logiku a udržoval v napětí. Vylíčení "historické viny" formou dopisů jednoho protagonisty druhému mi sice přišlo poněkud násilné, ale pro celou logiku děje byly tyto dvě časové roviny nezbytné. Tragiromantický osud Briana Somervilla, který vlastně přímo či nepřímo formoval charaktery hlavních protagonistů působí (především na pozadí II. světové války) docela věrohodně. Chování některých postav už tak věrohodné není, ale jedná se o román a ten se četl opravdu dobře.

soukroma
12.07.2016 4 z 5

Četlo se to dobře, autorka skloubila zajímavou minulost (evakuace dětí z Londýna kvúli německým náletům) a pěkné prostředí přímořských lázní současnosti s několika velmi výraznými lidskými osudy. Postupně mi vadila mírná těžkopádnost, zdlouhavost a časté opakování téhož, stejně jako omílaná vina u těch, kteří dle mého mohli za klíčovou situaci mnohem méně než stejně zainteresovaní dospělí. Právě zdůrazňování viny tam, kde nebyla, a z toho ještě odvozené další dopady, podobně jako vyšinutí pachatelé a trochu nevěrohodné jednání některých "typů" mi nedovolí dát plné hodnocení (75%).

gatear
23.06.2016 5 z 5

Když jsem tuto knihu dočtete, tak ještě dlouho mi ležela v hlavě. Chtěla jsem pochopit a snad i odpustit tu krutost vůči tomu chlapci. No prostě dál to ve své hlavě probíráte. Zkusím i další knihy od této autorky. Kniha mě opravdu zaujala.

Acquenta
20.06.2016 5 z 5

Tak tahle kniha byl skvost mezi všemi knihami. Nedalo se od ní odtrhnout ! Každá stránka, každá kapitola táhne čtenáře víc a víc. Rozhodně si přečtu další knihy od autorky, je skvělá !

kytarka
06.06.2016 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha. Dobře zamotaný příběh.

motolka
24.05.2016 4 z 5

Napínavá knížka. Možná jsem i tušila, kdo bude vrah, ale myslela jsem, že by to bylo moc okaté a soustředila jsem se raději na jiné postavy a vlastně původního pravého vraha jsem zavrhla hned v počátku, aniž bych se jím dál zabývala, protože měl moc důvodů, aby to vlastně nebyl. Vrahem mohl být vlastně kdokoliv a motivy měli ostatní postavy fakt lepší. Ch. Link to udělala schválně :o)

Nakonec mě škokovalo, že to opravdu udělal, ten, kdo to udělal a i jeho motiv. Vlastně to ani tak složité nebylo.

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách a musela se vracet, kdo je vlastně kdo a jak spolu postavy souvisí. Vražda Amy zůstala otevřená, což byla škoda. Nebyl by problém alespoň čtenářům prozradit, kdo jí zavraždil a jaké k tomu měl důvody. Sice vražda Amy nakousnutá je, ale není dotažená do konce. Čtenář se může jen domýšlet. Ale stejně tak se do poslední stránky mohl domýšlet kdo vlastně zavraždil Fionu. I tady by čtenář měl vícero tipů. Každá postava měla méně či více motiv. Ale možná Linková vysvětlí vraždu Amy někdy v nějaké jiné její detektivce. Podobně nevysvětlila ani přepadení v její detektivce V údolí lišek. Možná je to její styl, že vyjasní vždy jen něco a něco ponechá na bujné fantazii čtenáře. Já patřím k čtenářům, kteří chtějí mít jasno, když už knížku čtou a tipují toho "svého vraha" :o)

konicekbily
13.05.2016 5 z 5

Velice dobře napsaný detektivní a zároveň psychologický román dvou časových úrovní. Autorka nás nutí k zamyšlení, jak moc je život či osud člověka ovlivněn různými okolnostmi, prostředím a třeba i rodiči a jak je možno ze stanoveného osudu vyklouznout. Je vždy správné převzít v jakékoli životní etapě rozhodování o svém životním osudu do vlastních rukou?

limetka2008
09.05.2016 3 z 5

Tak nějak nevím - další kniha, která si tu zlatou kulatou bestsellerovou nálepku podle mne určitě nezaslouží. Pravda, je to celkem slušná téměř klasická detektivka, ale v příběhu je několik ne zcela dobře prokreslených dějových linií a řada celkem nelogických věcí, které mně neskutečně vadily...Takže - ujde to, ale nadšení se nekoná.

Jossie
26.04.2016 5 z 5

Od autorky triloge Bouřlivý čas bych opravdu nečekala takhle slušnou psychologickou detektivku. Nejzajímavější byl příběh z válečného období, ale trochu mi chybělo objasnění Jennifeřiny minulosti.

astroweb
03.04.2016 4 z 5

Příjemné psychologující čtení, je zajímavé, že byť německá autorka, ale prostředí Anglie.

petshop
19.03.2016 5 z 5

Kniha zcela předčila moje očekávání. Klasická detektivka s velkou přidanou hodnotou silného příběhu několika hlavních postav. Atmosféra parádní, prolínání přítomnosti a minulosti je super. Posledních 50 stran jsem ani nedýchala, jak mě to celé vzalo. Každá postava mě bavila, protože se postupně vyvíjely a stejně tak i mé sympatie k nim. Nemám prostě co vytknout.

Dandy1
13.03.2016 5 z 5

Knížka mě bavila. Autorka dobře popisuje psychologii jednotlivých postav. Líbí se mi její popisy, přirovnání...
Např. Tvá manželka byla o dvacet let mladší než ty a bylo na ní vidět, jak postupně chřadne vinou tvé neschopnosti navázat jakýkoliv dialog. Považuju za zcela logické, že zemřela o tolik dřív než ty. Vždycky mi připomínala květinu bez vody, která pomalu uvadá, až prostě není.

adelaska
18.02.2016 5 z 5

Nebyl to jen obyčejný thriller, ale zároveň velice silný příběh. Chvílemi se mi chtělo brečet. Četlo se to samo, pachatele jsem "nečekaně" zase netrefila, tudíž jsem byla překvapená. Moc se mi to líbilo. Opravdu výborný thriller, už druhý od Linkové a ne poslední, který je přečtený během dvou ba i jednoho dne. Nedá se odložit.
Paní Linková můžou jít s panem Cobenem ruku v ruce. Čtení jejich thrillerů se pro mě stává pravidlem.

Kamil2
16.02.2016 5 z 5

Autorka si s námi pohrává jako kočka s myší - s každou další přečtenou stranou podsouvá čtenáři dalšího a dalšího možného pachatele a jeho pohnutky, aby jím nakonec byla ta nejméně očekávaná osoba. Skvěle se mi to četlo.