Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175343/bmid_zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

jasmína
09.02.2016 5 z 5

Opravdu opět povedená autorčina kniha. Vraha jsem do poslední chvíle vůbec netušil

orinka3
06.02.2016 5 z 5

S chutí přečtená a do posledního řádku poctivě dočtená detektivka. Žádný krvák, spíš psychologická sonda. Čtivé, životné. Kupodivu, víc, než ty vraždy, mě zasáhla zmínka o španělském zvyku věšet psy a jak tam tomu říkají. To se mi zdá vysloveně otřesné a člověka nedůstojné, hnus. Knížce dávám plný počet bodů, je to další kniha autorky, která se mi líbila bez výhrad.

Zdenka1978
31.01.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, dobře se četla, zajímavý příběh, napětí. Člověk při čtení úplně prožíval osudy hrdinů. Určitě zkusím další autorčiny knihy.

Paja85
23.01.2016 5 z 5

Ooo...tak tato kniha mě po dlouhé době hodně bavila. Prolínání časů bylo skvělé a celou dobu jsem netušila, kdo je vrah, i když to bylo vlastně tak prosté. Perfektní kniha v které bylo napětí, že člověk musel číst a číst :)

mirunda
19.01.2016 5 z 5

Velmi dobře se mi kniha četla a i příběh byl pro mne zajímavý. Do konce jsem netušila, kdo vraždil ..

AdaVinculin
18.01.2016 5 z 5

Od této knihy jsem moc nečekala, o to víc mě překvapilo, jak mě do sebe vtáhla! Skvělý příběh, nic není napsáno zbytečně. Napínavé od začátku až dokonce.Nutí Vás číst, dokud nezjistíte kdo je vrah. Historii v dokumentech jsem vyloženě hltala a Briana mi bylo strašně moc líto :-(

petra3242
30.12.2015 4 z 5

Moc pěkná kniha, výborně se četla. Na vraha jsem měla hned několik tipů, proto pro mě bylo velké překvapení, když se provalilo, kdo to vlastně udělal. Jen mi vrtá hlavou, kdo zabil Amy, to v knize napsáno není, nebo snad ano?

foosa
29.12.2015

Dobrý den,
Kniha naprosto dechberoucí. Neví náhodou někdo kde sehnat i filmovou verzi?

dacha
13.12.2015 5 z 5

Zajímavé čtení,v čem to vězí,že možnost empatie je tak málo zakořeněna v lidských vlastnostech?
Ten,kdo umí pozorovat lidi kolem sebe,dost často vidí to bezbřehé sobectví,které často převyšuje i dobré a ušlechtilé vlastnosti v člověku.Fiona a Chad jsou přesný vzorec chování mnoha lidí kolem nás,omlouvá je minulost válečných útrap,které prožili?

happy-smile
20.11.2015 3 z 5

Zajímavá knížka, kde detektivka byla spíše pozadím psychologického rozboru chování a povah jednotlivých postav. Obávám se, ale že to nebyl úplně můj šálek čaje, protože bych uvítala spíše rychlejší plynutí děje. Díky tomu tempu mě totiž nakonec ani nějak zvlášť nezaujalo závěrečné rozuzlení. Mezi světové bestsellery bych knížku teda nezařadila.

ritta
13.11.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha.Psychologicky skvěle propracované postavy,současnost prolínající se s dojemným příběhem z minulosti a vrah do kterého by to nikdo neřekl. Dávám pět hvězd a jdu shánět podobnou knihu z autorčina pera.

asam
24.10.2015 5 z 5

Psychologicky dobře zpracovaný román s detektivní zápletkou. Spojuje lidi zajímavých charakterů a životních osudů . Všichni mají něco společného s klidným městečkem a odlehlou farmou na samotě . Na povrch vyplouvá záhadná rodinná historie a vše vyústí promyšlenou chladnokrevnou vraždou.
Doporučuji. Určitě zaujme.

bosorka
16.09.2015 4 z 5

Moc dobrá detektivka navíc s nastavbou rodinného tajemství zasahujícího mnoho let zpátky. Příběh z války dodává knížce na ještě větší intenzitě, předložením morálních otázek působí naléhavěji, skoro až odsune detektivní linku do pozadí. Což ale nevadí, protože tak trochu nutí čtenáře přemýšlet jiným směrem a ten pak může být překvapen. Líbilo se mi moc, i rozkreslení jednotlivých postav, nejednoznačnost, atmosféra. Možná až konec byl trošku natahovaný, ale i tak pro mě příjemný objev zajímavé autorky.

vyvodka
09.09.2015 5 z 5

Napínavá, čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Dávám pět hvězdiček, opravdu jsem si početla.

lalaserka
29.08.2015 4 z 5

Ahoj, tak do této knížky jsem se nejdříve nemohla začíst, ale nakonec povedená knížka

cernoska
16.08.2015 4 z 5

nejdříve jsem se nemohla začíst a odložila knížku,pak přišla kamarádka,jestli nemám něco na čtení tak jsem jí to půjčila a řekla at to zkusím znova,zkusila jsem a neprohloupila,byla jsem koncem překvapená a navíc ta kombinace s vyprávěním z doby dětství dvou postav z toho příběhu -prostě byla jsem nakonec nadšena

Kočičáci
09.08.2015 5 z 5

Napínavé, poutavé...prostě dokonalé. Nerada odhaluji pachatele předem, ale tady jsem si pořád tipovala - ten to bude...ne počkat, tam ten to udělal... Ha, chyba lávky, až do poslední chvíle jsem byla našponovaná jak kšandy :-)
Žádnou postavu jsem si vyloženě neoblíbila, ale všichni měli něco do sebe a tvořili dokonale propojený celek.
Protože jsem hrozná cíťa, obrečela jsem Nobodyho, když Fiona ocházela z farmy a celou knihu jsem kvůli němu měla srdce sevřené, ach jo :-(
Za mě nejvyšší počet a vřelé doporučení!

Jitkal
09.08.2015 4 z 5

Napínavé i děsivé.

Melanka
12.07.2015 5 z 5

Skvělá detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Prima prázdninové čtení!

DarekDevil
05.07.2015 5 z 5

Kniha je skvělá. Napínavá. Líbili se mi dva příběhy jeden "historický" o Brianovi, který je hodně dojímavý a druhý "detektivní", který je zase napínavý. Více se mi líbila ta historická dějová linka, ale dohromady to vytváří velmi zajímavý literární koktejl. Pachatele vražd jsem neuhodl a tak to má u správného detektivního příběhu být, není nic horšího než číst detektivní příběh a vědět od půlky knihy kdo to udělal. Tady jsem to nevěděl a proto mne to hodně bavilo až do konce.