Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175343/bmid_zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4 712 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

e-Lisbeth
28.06.2015 5 z 5

Neřadila bych vysloveně mezi detektivky, ale je to napínavé, děsivé a překvapivé. Kniha má spád. Postavy jsou dobře psychologicky popsané a můžeme sledovat jejich proměny.

Lenka.Vílka
08.06.2015 4 z 5

Nijak zvlášť mě nezaujalo téma, když jsem četla obsah knihy. Jenže Charlotte Link je prostě jiný level spisovatelky, takže mě nakonec dostala i tahle kniha ve všech ohledech. Nic jiného jsem ani necekala...

Dumicek
02.05.2015 4 z 5

Mé druhé setkání s touto autorkou. První byl Šmírák. Nemohu říci, která kniha se mi líbila více, protože tyto dvě knihy jsou naprosto rozdílné. Každá má něco do sebe. Na této knize se mi líbila celková propracovanost,která vedla do několika vrstev. Prolínalo se tu více časových línií, ale nebyly chaotické, ale pěkně uspořádané, takže se člověk pěkně v ději orientoval a postupně odkrýval části skládačky..Kniha má opravdu vše..napětí, originální příběh, lásku i utrpení. Kniha pro mě neměla hluchá místa, všeho bylo tak akorád. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

Sonica
30.04.2015 3 z 5

kniha měla stále děj-od autorky zkusím i jiné knihy

Ali1960
22.03.2015 4 z 5

Příběh, odehrávající se v několika časových liniích mě zaujal od prvních stránek. Kombinace napětí s psychologii nikdy nezklame... Mne však trochu zklamalo ,,vyšumění" vraždy Amy a naopak překombinovaný závěr...
Je to má první kniha paní Ch. Link, určitě zkusím některé další ! ! !

hlina
28.02.2015 5 z 5

Pro mě naprosté překvapení. Není to jen obyčejná detektivka. Knížka má mnoho vrstev, je úžasně vystavěná. Pro mě nepředvídatelná, překvapivá.

amysa
23.02.2015 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední... Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami - asi tak trochu pro můj pocit, že už to pro mě vyznělo možná zbytečně překombinovaně a nebo spíš, že ten skvěle rozvinutý potenciál nebyl až tak plně využit... Já bych se vůbec nezlobila, kdyby autorka na tento příběh ještě nějak navázala, myslím si, že by mi měla ještě co vysvětlovat:-) Každopádně byla pro mě knížka velmi příjemným překvapením a určitě mohu toto čtivé, napínavé a místy doslova strhující vyprávění, doporučit.

terka1011
04.02.2015 5 z 5

Kniha patří k těm, které Vás nenechají klidnými dokud ji nedočtete! 100% doporučuji:)

Hrefna
17.12.2014 5 z 5

Kniha předčila má očekávání. Napínavý příběh s přesahem do minulosti a to rovnou do několika časových linií. Líbí se mi, jak je zde vykreslen příběh jednoho života, se všemi jeho stránkami (smutné, veselé, tragické,...) a jeho dopad na životy mnoha dalších osob. Mám pocit, že ústředním tématem knihy je zbabělost a na druhé straně přemrštěné hrdinství, jako dvě slepé uličky. Autorka si umí skvěle hrát s napětím a se správným dávkováním informací. Dále oceňuji náhled z mnoha pohledů, ne jen očima ústřední postavy. A výběr krajiny...

Marbulka
12.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

Titi
21.10.2014 5 z 5

Je to třetí kniha, kterou jsem od Charlotte Link četla a jsem nadšená. Autorka píše čím dál líp, napínavě od prvních stránek. Závěr knihy je naprosto nečekaný, doslova mě šokoval.

Neri
12.09.2014 5 z 5

Kniha mě nadchla, byl to opravdu čtenářský zážitek. Nevím, zda mě více oslovila detektivní linka příběhu - temné rodinné tajemství, mnoho podezřelých, z nichž každý je do poslední chvíle vhodným kandidátem na pachatele nebo psychologický rozměr knihy - dobře skrývaný strach, vina, posedlost. Ať tak či onak, Zapomenuté dítě je kniha, od které se nejde odtrhnout. Kniha, nad kterou budu pravděpodobně přemýšlet ještě dlouho po přečtení poslední stránky.

Lothlorien
03.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, moc pěkně psychologicky vykreslené postavy, krásné prostředí anglického venkova a příběh s nečekaným rozuzlením. Za mě 5 hvězd :)

Selinute
26.08.2014 5 z 5

Knížka mě bavila od první stránky. Je čtivá, napínavá a dokáže zaujmout. Gradující závěr smetl všechny mé teorie a odhalil šokující skutečnost.

ritz
01.08.2014 5 z 5

Poutavé, napínavé, děsivé, velmi překvapivé... konec mě dostal, to jsem nečekala. Výborné čtení.

marie3405
31.07.2014

Po překousnutí prvních asi 20 stran je to bezvadná, napínavá kniha. Člověka vždycky doběhne jeho minulost.

1.ještěrka
17.07.2014 4 z 5

Když jsem se do téhle knihy pustila, udělala jsem to jen kvůli recenzím, které jsem četla. Ze začátku jsem byla v pokušení, že jí odložím nedočtenou,ale mezitím jsem se dostala do fáze, kdy už to nešlo. Hlavně pasáže z minulosti Vás nutí číst, co hrozného se vlastně stalo. Proč za to někdo musel zaplatit životem o 60 let později.
Ještě že jsem tu knihu neodložila, nakonec se z ní stalo pěkné letní čtení.
Pustím se do dalšího kousku od stejné autorky, snad se nespálím.

bookcase
25.06.2014 5 z 5

Vrstevnatý román, ktkerý není jen detektivkou, snoubí se v něm jak krimi, tak i psychologie. Postav je tam docela dost, občas jsem se musela trochu vracet, abych se zorientovala. Ale jinak opět super.

Ennie
25.05.2014 3 z 5

Zajímavé je, že většina lidí tady je z této knihy nadšená. Jelikož jsem fanda detektivek, krimi...tak se trochu divím :D. Popis knížky mě zaujal a věděla jsem, že si ji musím přečíst. Dnes jsem ji dočetla, určitě byla poutavější než Prázdné místo od Rowlingové (trochu z jiného soudku :D). Ale mezi detektivkami bych ji zařadila do průměru. Je to první knížka od Linkové, kterou jsem četla. Popisově mě zaujal i Šmírák, ale určitě se k přečtení nijak nadšeně nepohrnu...

Merynkaw
25.04.2014 5 z 5

Taky jsem do poslední chvilky netušila kdo je vrahem a to jsem nad tím hodně přemýšela.. Moc poutavá a čtivá kniha.