Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 971 971

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

Monačte
10.08.2016 4 z 5

Když mě bolely zuby ze sladkostí od Jojo Moyesové a Nicholase Sparkse a z mračení nad Slabostmi Victorie Bergmanové se mi začala dělat vráska mezi obočím, dostala se mi do ruky hypnotizérka. A dokonale mě zhypnotizovala.
Kniha je to čtivá, ale ne zas tak, takže se od ní v klidu odtrhnete a nezapomenete jíst ani spát. Průběžně vás děsí a uklidňuje, takže udržuje příjemnou hladinu adrenalinu, přesně takovou, která vás donutí vyhledat si na Googlu meditační techniky a aplikovat je na sobě před spaním. Hrdince fandíte, ale na druhou stranu jsou tu i okamžiky, kdy fandíte záporačce, případně kdy nefandíte vůbec nikomu a myslíte si, že se všichni zbláznili.
Takže jestli je tohle jedna z těch horších knih od Liane Moriarty, tak od ní budu muset brzy vyzkoušet víc...

estra
09.08.2016 3 z 5

Fajn, ale ne z těch od které se nelze odtrhnout. Nejzajímavější byla postava Saskie, její motivy, proč dělá, co dělá. Ovšem žádný psychotriler. Shovívavý úsměv vyvolal konec ve stylu všechno všem dobře dopadlo a žili šťastně až do smrti. I když místy měla knížka potenciál k tomu, aby to tak nedopadlo... chi, chi :-)

nenúfar
08.08.2016

Zajímavá zápletka a zajímavé téma, ale stačí přečíst jednou. Ke knize se v budoucnu určitě nevrátím. Celkově knihu hodnotím kladně, určitě stojí za přečtení, ale radši si ji půjčte v knihovně.

Januletta
04.08.2016 3 z 5

Začátek fajn, pak mě to skoro přestalo bavit. Nějak tomu chyběl šmrnc. Ale zase musím říct, že mě bavily části se Saskii :-)

Hanny
01.08.2016 3 z 5

!!! SPOILERY!!! číst až po přečtení knihy :)
Průměrná kniha, pro mě zatím průměrné autorky. Přečetla jsem si knihu, která ve mně prakticky nic nezanechala, ale byla napsaná čtivě (což je rozhodně důležitý aspekt - pro mě, nebaví mě přelouskávat větu po větě násilím a hledat mezi slovy souvislost).
Četla jsem asi týden, došla jsem k tomu tzv. "zvratu" a odjela na dovolenou na 3 týdny bez této knihy. Smutné je, že když jsem se vrátila, stále jsem se neměla k tomu těch několik málo stran na konci dočíst, navíc jsem si vlastně moc nepamatovala, o čem kniha byla. Když jsem se k tomu dokopala, tak jsem si tedy příběh vybavila.... ale už tohle svědčí o tom, že můj zápal asi nebyl na 5 hvězdiček.
Hypnóza, hypnoterapie a alternativní medicína - za mě NE. Není to můj šálek čaje, mám vůči tomu předsudky (nejsem na to hrdá) a kroutěj se mi oči všemi směry, když někdo vysloví "alternativní". Hlavní hrdinka mi k srdci příliš nepřirostla nejen kvůli své profesi, ale tak celkově.
Hlavní téma se stalkerkou nijak zvlášť negradovalo, vlastně se téměř nic nestalo, Saskia mi až na tuhle svoji "úchylku", byla vlastně sympatičtější. Tohle téma nebylo podle mě zpracováno dobře, i to, jak to na konci jen tak přestalo. Ze dne na den. Asi že měla s kým plést svetry.... :)
A to "jupí, jsem těhotná ve tříměsičním vztahu (protože jsme nepoužili tenkrát ochranu), kdy můj vyvolený má dítě a stalkerku... ale asi to cítí stejně, protože mě po tak krátké době žádá o ruku a představuje mě rodičům své mrtvé manželky"... nebudu komentovat :)
Manželovo tajemství se mi asi líbilo víc, i když taky mělo své vrtochy.
Co nelze knihám autorky upřít jsou krásné obálky knih.

anavi2009
01.08.2016 5 z 5

(SPOILER) Tohle byla čtvrtá kniha od autorky a jako vždy nezklamala. Je to spíš odpočinková kniha, nečekejte žádné velké pravdy, ale je to velmi milá kniha, která se krásně čte, je napínavá a obě dvě hrdinky byly vykresleny tak, že jsem je dokázala opravdu pochopit, proč dělají to co dělají. POZOR SPOILER: Dokonce jsem si v jednu chvíli myslela, že ten chlápek jenom předstírá, že je kdo je a že to on je ten divnej v celé knize. KONEC SPOILERU. Za sebe můžu doporučit - a na dovolenou rozhodně. Jenom pozor, abyste pak nestrávili celé odpoledne na pláži a na koupání zapomněli :)

Mermaida
30.07.2016 4 z 5

Tak včera dočteno - od této spisovatelky je to již má třetí kniha. A ikdyž byla hodně zajimavá, hodně emotivní (díky pohledu Saskie), tak mě kupodivu neoslovila tolik, jak jsem čekala. Ale rozhodně tím nemyslím, že se mi nelíbila. Líbila, ale nebylo to takové "wow", jaké jsem měla třeba u Sedmilhářek.

smaille
29.07.2016 3 z 5

Zajímavé téma, to musím uznat, ale moc sympatií jsem k hlavním hrdinům neměla, ale tak je to i v životě, někdo sympatický je, někdo ne. Čekala jsem asi větší vyhrocení ohledně pronásledování, ale i tak to asi stačí na psychiku pronásledovaného. Určitě si ještě nějakou knihu od autorky přečtu.

Gabetina
27.07.2016 3 z 5

Když jsem začala knihu číst, přečetla jsem si komentáře.. Bylo jich dost negativních,tak jsem se bála, co mě čeká. Kniha mě ale překvapila.. byla milá, čtivá a měla zajímavý děj. Je to má první kniha od této autorky a určitě dám šanci dalším jejím knihám :)

MonikaHos
27.07.2016 4 z 5

Knížka, která absolutně v ničem nepřekvapí, nějaký zvrat se zde objeví možná jednou, ale přesto se čte sama. Přelouskáno během chvíle. Časem se určitě k autorčině tvorbě vrátím.

HDosoudilová
27.07.2016 3 z 5

Mám ráda styl této autorky a líbí se mi zatím všechny její knihy, I tato kniha se mi četla dobře i když chvilkama mě trochu nudila. Nicméně děj jako takový je dobrý, těším se na další příběh. Co se týče samotných postav, Saskie mi bylo spíš líto než že by mě štvala, A naopak Ellen mi občas lezla na nervy. Zajímavá by určitě byla filmová verze.

Alienn
21.07.2016 4 z 5

Autorka psát umí a navíc mě baví. Líbí se mi, jak umí vykreslit postavy, vylíčit vzájemné vztahy, v této knize navíc propojila různá témata. Ano asi v porovnání třeba s knihou Sedmilhářky není příběh samotný tak silný, ale přesto za přečtení stojí. Zklamaná rozhodně nejsem.

adlenka
18.07.2016 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha autorky. Vykreslení postav se jí stále daří skvěle, ale byla to nuda. A hlavní postava Ellen mi byla krajně protivná, ostatně zeměměřič taky. Ale konec (zvrat) se mi líbil...

DAVRE
13.07.2016 3 z 5

Na knihu jsem se těšil, protože knihy od autorky mám rád a dobře se mi čtou. Této knize však něco chybělo a to mi někdy dělalo potíž najít vůli pokračovat. Bohužel i já jsem musel ke konci přeskakovat odstavce a zaměřit se jen na přímou řeč, protože jsem věděl, že nic podstatného mi neuteče. Tak trochu zklámání, ale co není každý den posvícení.

Hella
09.07.2016 3 z 5

Takový paradoxně velmi poklidný příběh, a to až natolik, že to člověka chvílemi nutí přeskakovat odstavce i stránky. A paradoxně mi až tak nebyla sympatická Ellen, jako spíše nešťastná Saskia.
Dle mého soudu nejslabší autorčina kniha.

SimonaP
09.07.2016 5 z 5

Krásná knížka.Nejedná se o romantický zamilovaný román, jak by mohlo z názvu vyplývat a jak byla i v knihovně zařazena. Není stavěná na zvratech nebo silném ději, ale na psychologickém vykreslení postav, jejich pocitů, kdy sami pochopíte, proč se chovají tak jak se chovají. Nádherně se četla, rozhodně doporučuji.

JessieEx
08.07.2016 3 z 5

Zkráceně bych řekla: typická Liane Moriarty, jen ne tak dobrá. Knížka je čtivá, milá a nese v sobě prvky obvyklé pro tuto autorku, je to především tajemnost celého příběhu, která zvědavého čtenáře vtáhne do děje. Jenže to, co očekává, se nedostaví. Je to ten zvrat, který už předvídám u každé knížky této australské autorky, i když jde pokaždé o něco jiného a pokaždé mě šokuje. Zde jsem se žádného šoku nedočkala, příběh se nese v mírné a přátelské atmosféře, tíhne až k nezáživnosti, ale je tak milý, že ráda přehlédnu negativa.

Týnidlo
03.07.2016 2 z 5

Tato kniha mě okouzlila svou krásnou obálkou, ale bohužel to jen u obálky skončilo. Samotný příběh podle mě postrádal takové to "Boom!" a to mě moc mrzelo. Podle mě je to nevyužitý potenciál možného příběhu, který kniha měla. Jinak to byla čtivá kniha s hezkým vykreslením prostředí.

Michnicka
23.06.2016 3 z 5

Tolik jsem se těšila na další knihu od této spisovatelky, ale jsem bohudík, nebo i bohužel nabažená předchozíma knížkama, které byly o hodně lepší. Četlo se to ale hezky, jen moc natažené a ve finále o ničem.

Gallaxy
22.06.2016 4 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha autorky. Byla jsem od autorky zvyklá na překvapivý závěr. ale toto je jasně předvídatelný příběh, který sice krásně plyne, nicméně jsem čekala nějakou zajímavější zápletku.