Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 973 973

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

zbožňuju_knihy
26.02.2017 2 z 5

U této knihy jsem se musela doslova nutit do přečtení. Knihu jsem odkládala a byla jsem šťastná, že jsem ji koupila v antikvariátu a ne za plnou cenu.. Dávám dvě hvězdy, víc si podle mne nezaslouží.. Čekala jsem víc.

Pav
20.02.2017 3 z 5

Jsem zklamaná. Po přečtení "Na co Alice zapomněla", "Manželova tajemství" a "Sedmilhářek" je tato kniha sotva na 3 hvězdy. Je patrné, že se Moriarty časem výrazně zlepšila. Celé pasáže mě doslova nudily. Začátek byl k uzoufání nezáživný. Nejzajímavější byla druhá a čtvrtá čtvrtina, kdy se osudy postav začali někam posouvat. Méně stránek by v tomto případě bylo ku prospěchu celého díla. Ellen byla sympatická, ale nejvíc jsem fandila Saskii, aby byla schopná jít dál. Patrik na mě moc dojem neudělal.

aruba
18.02.2017 4 z 5

Četla jsem od autorky už dvě předchozí knihy (Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla) a tohle je zase trochu něco jiného. S předchozími romány to má společné zaměření na minulost a vyrovnávání se s ní, ale žánrově to působí více jako psychologické drama, kde se na povrchu až tak moc neděje a řeší se především nitro hlavních postav. Na příběhu se mi líbilo, že postavy nebyly černobílé, a i když měly všechny své nedostatky, ve výsledku byly sympatické a dokázala jsem s nimi soucítit.

VeronikaNikMat
18.02.2017 4 z 5

Čekala jsem trošku více akce, ale jinak se kniha dobře četla :-)
Saskie mi bylo svým způsobem hrozně líto, ale nakonec to dobře dopadlo pro obě strany.

veronie
08.02.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, četlo se to dobře. A ať už byly hlavní postavy jakékoliv, měla jsem je vcelku ráda všechny. I s potrhlou Saskií.

maygirl
02.02.2017 4 z 5

Příjemná knížka, která mi prozářila pošmourný zimní den a od které jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla do konce. Autorčin styl psaní se mi moc líbí, stejně jako v Sedmilhářkách, zápletka se mi také líbila a sympatické bylo ve vyprávění střídání pohledů dvou hlavních protagonistek. Co bych vytkla byl poněkud rozvláčnější konec... zápletka vygradovala, ale přesto přede mnou ještě zůstal poměrně velký kus knihy, kdy už jsem text trochu přeskakovala. Nicméně je to jedna z knížek, ke kterým se ráda časem opět vrátím :-)

26Mirka
24.01.2017 5 z 5

Musím souhlasit s Laurou Petite, paní spisovatelka má úžasný styl psaní, knihy se čtou sami, i když Hypnotizérka neměla zápletku tak jako ostatní knihy, které se mi líbily víc,tak musím dát 5 hvězdiček :-).

Laura_Petite
20.01.2017 5 z 5

Autorka má neskutečně dokonalý styl psaní a její knihy jsou tak milé! Nezbývá mi než moc doporučit, vytknout si nedovoluji absolutně nic. Jen tak dál, Liane! :-)

hejnak
17.01.2017 4 z 5

Četla jsem od Moriarty zatím jen Manželovo tajemství, a to mě nadchlo. Tahle knížka byla fajn na začátku, ale pak už se to všechno zbytečně protahovalo. Zajímavý byly vnitřní pohledy obou žen.

AngelA1
08.01.2017 2 z 5

Od paní Moriarty jsem četla Sedmilhářky a Manželovo tajemství - obě naprosto úžasné. U Zamilované hypnotizérky jsem pořád čekala a čekala, kdy už přijde nějaký boom, ale už na straně 390 jsem si řekla, že už zkrátka nepřijde. Nudila jsem se, bohužel, kniha byla o ničem.

1Annie
05.01.2017 5 z 5

Já jsem nadšená! Kniha mě bavila snad hned od první stránky, což se mi málokdy stává. Sedí mi styl vyprávění a spisovatelčin smysl pro humor. Líbilo se mi, že se na jeden příběh díváme z pohledu dvou rozdílných žen, které mají jiný pohled na život, na lásku a manželství. Obě dělají svoje vlastní chyby a obě se dají v lecčem odsoudit i pochopit. Možná jsem jen čekala trochu zajímavější vyvrcholení příběhu, ale i tak knihu moc doporučuji.

Michaela91
03.01.2017 4 z 5

Nemyslím že je to špatná kniha. Přečetla jsem si komentáře než jsem knihu začala číst a řekla si, že teda asi moc dobrá nebude. Ale naopak se mi kniha četla dobře a myslím, že vůbec není špatná právě naopak.

Aleh
02.01.2017 5 z 5

Překvapují mě tak rozporuplné komentáře na tuto knihu.. Právě u této knihy na rozdíl od těch ostatních od Liane Moriarty se děj rozvinul hned od samého začátku. Žádné přešlapování na místě. Ellen věří, že vztah s Patrickem je ten pravý. Ale Patrick má malého syna Jacka, dále je tu všudypřítomná Patrickova první (mrtvá) manželka a zároveň Jackova maminka Collen a navíc ještě bývalá Patrickova partnerka Saskie, která neunesla rozchod a svého bývalého partnera neustále pronásleduje. Takže oba partneři mají co do činění se stalkerkou. A to je pro jedno rodící se obyčejné lidské štěstí až moc. Autorka pravidelně střídala popis určité situace z pohledu Ellen nebo Patricka a vzápětí z pohledu Saskie, takže čtenář má možnost posoudit i pohnutky, které vedly Saskii k takovému (neomluvitelnému) jednání. Mně se kniha líbila zatím nejvíc ze všech , které jsem doposud od Liane Moriarty četla.

VeruRomanská
24.12.2016 5 z 5

Mě se naopak kniha líbila snad nejvíc ze všech, které jsem zatím od této autorky četla. Není špatné si počíst něco o psychice 2 různých žen ve středním věku, které nemají dům na předměstí s rodinou a manželem a neřeší slepičí drby na slepičích spolcích jako tomu bylo doposud :) já knihu vřele doporučuji!

dee7
19.12.2016 4 z 5

No..hmm....tedy, číst tuto knihu jako první v pořadí, s největší pravděpodobností bych už si žádnou další od Liane M. nepřečetla.
Beru to tak, že si paní spisovatelka potřebovala odpočinout ;) a doufám, že další knížka bude mnohem záživnější, čtivější. Že se dočkám opět toho skvělého vnitřního "jásotu", jako jsem měla při čtení Sedmilhářek.
No, nepotěšila jste mě, ani já Vás nepotěším, 4*

evonra
18.12.2016 3 z 5

Ach Liane, cos mi to udělala... umíš to o mnoho lépe...

fifejda
05.12.2016 2 z 5

Zápletka mi přišla dost plochá. Celkově jsem v knize postrádala nějakou větší akci. Hypnotizérka mi přišla tak trochu obsedantně kompulzivní, jak se snažila vše moc rozebírat a mít pod kontrolou. To už mě více bavily pasáže Saskie, oficiálního blázna knihy.

Majulinek
03.12.2016 3 z 5

Moje druhá kniha od L.Moriarty, neupoutala mě tolik jako "Na co Alice zapomněla", strašně dlouho mi trvalo než jsem se do této knihy začetla

Alma5
26.11.2016 3 z 5

Od bestselleru jsem čekala něco více strhujícího, minimálně do poloviny knihy jsem byla v pokušení jí odložit. Přitom zápletka byla netradiční a zajímavá. Druhá polovina už byla lepší a konec se mi líbil.

KACABAK
19.11.2016 1 z 5

Od této autorky asi nejslabší kniha. Chvílemi jsem se i nudila. A bývalá milenka, která hlavně příběh vypráví, mě celou knihu štvala.