Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 972 972

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

JitkaHambi
12.08.2017 3 z 5

Velice zajímavě psaná kniha, líbila se mi.
Doporučuji

saez
02.08.2017 5 z 5

Další příjemná letní oddychovka. Pokud nečekáte něco hlubokomyslného, obohacujícího, či zaměřeného na náročného čtenáře, ale pouze si chcete příjemně vyčistit hlavu a odpočinout, pak jste po této knize sáhli správně :-). Mě se to prostě líbilo. Vyzdvihla bych snahu autorky nastudovat si patřičné odborné prameny.

Turante
24.07.2017 3 z 5

Opět velice pěkné letní a oddechové čtení. Bylo zajímavé sledovat, jak je hypnotizérka fascinována stalkerkou. :-)

nikol1774
27.06.2017 4 z 5

Od knihy jsem čekala daleko víc. Kniha neměla vlastně skoro žádnou zápletku. Saskia mi neskutečně lezla na nervy, díky ní se mi knížka četla i trochu hůř v závěru jsem s ní maličko soucítila a byla jsem ráda, že se nakonec Ellen a Patrickovi do života přestala míchat a naučila se žít svůj vlastní život. Ellen mi trochu připomínala mou nadřízenou, byla taková milá, hodná, chápavá a hlavně taková free. Celkový hodnocení knihy, asi bych napsala, že to byla taková příjemná oddechovka, která neurazí ani nenadchne. Kniha, která se dokonale hodí na začátek léta.

Knižní střípky
25.06.2017 3 z 5

Tak já se sice nenudila, knihu jsem přečetla, ale uznávám, že i pro mě bude asi nejslabší ze všech autorčiných knih, které jsem doposud četla. Ale hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, dokonce i ti "záporní", děj by zasazen do atraktivního prostředí, bydlet u oceánu musí být krása. Hypnotizérka byla moc fajn baba a s vývojem děje jsem byla spokojená.

Candide
16.06.2017

Pekelně jsem se nudila. Kniha má cca 400 stran, já jsem už přibližně na straně 100 věděla, kdo je ona tajemná stalkerka. Takže jsem akorát nalistovala poslední kapitolu, abych se ujistila o správnosti své domněnky, a knihu jsem (navždy) odložila.

Micifuza
14.06.2017 3 z 5

Očekávala jsem trochu víc.Obsah sliboval víc ale bohužel zatím nejslabší kniha od spisovatelky.

Jančislava
11.06.2017 4 z 5

Moje třetí kniha od této autorky a asi zatím "nejslabší". S knihou jsem spokojená, nečekala jsem žádný velký zvrat nebo událost,,přeci jen to není detektivka. Byl to pěkný a zajímavý příběh a nechal mě nahlédnout na věci z více stran. Nic není černobílé. Mě se zatím nejvíce líbila kniha Na co Alice zapomněla, ale tuto mohu doporučit každému, kdo si chce přečíst oddechovou knihu.

Acinore
12.05.2017 5 z 5

Mně se to moc líbilo, zajímavý téma a příběh se odvíjel jako po drátkách, fakt četba do pohody :)

Simmminek
02.05.2017 2 z 5

Chybělo mi nějaké "vzrůšo". Stále jsem čekala, kdy už něco přijde, něco se stane... Hodnotím pozitivně pouze děj týkající se hypnózy.

Pistácie
28.04.2017 3 z 5

Nemohu dát víc jak tři hvězdy, i kdybych chtěla. To čtení se tak neuvěřitelně vleklo, že jsem měla pocit, že už to ani nikdy neskončí, Ze začátku mě to bavilo, ale v polovině jsem už měla věčně zadumané a nerozhodné Ellen celkem dost. Spoiler - naopak jsem si zhruba od té samé doby oblíbila druhou postavu, stalkerku, které mi bylo celkem líto, a chtěla jsem se o ní dozvědět víc. Ta záporná postava mě bavila a byla mi paradoxně daleko sympatičtější než ta dobrá duše Ellen. Čím to? Nevím, každopádně je to dobré, oddechové čtení, od kterého se nesmí tolik čekat. Konec je jasný a předvídatelný jak se dá od tohohle žánru knihy čekat, tudíž mě na konci opravdu žádné překvapení ani v nejmenším nečekalo. I tak mám knížky od Moriarty celkem ráda, i když jsi jsou všechny dost podobné a týkají se vcelku jasných, rodinných a milostných témat.

wildprincess
26.04.2017 4 z 5

V pořadí druhá kniha od této autorky. Kniha se mi četla moc dobře, prostě mi vyhovuje styl psaní Liane Moriarty. I když tady děj nebyl nijak zvlášť zvratový, přesto se mi líbí jak Liane dokáže popsat postavy a hlavně jejich pocity a chování, člověk se v nich často najde. Určitě si přečtu její další knihy.

Anie94
22.04.2017 4 z 5

Taková příjemná oddechovka.

honza0876
10.04.2017 5 z 5

Skvělá knížka, L.Moriarty se čte sama a
tahle je pro mě nejlepší. Zajímavý příběh
a perfektně rozebrané postavy, dokážete
pochopit proč jednají tak jak jednají a ještě
si je zamilujete a fandíte jim.

Acquenta
10.04.2017 2 z 5

Tohle čtení byla ztráta času. Příběh se táhl a táhl a vlastně byl úplně o ničem. Co stránka, to chuť přeskakovat.

domino1701
25.03.2017 4 z 5

Odpočinková knížka s nenáročným dějem. Přesto se mi četla docela rychle a dobře. :)

Martasek5
23.03.2017 1 z 5

Noo.. teda, autorka mě sakra zklamala. V pořadí čtvrtá knížka od ní, ale prvni opravdové zklamání. Dílo absolutně bez pointy, bez zvratu, takřka bez ničeho..Škoda

jana3099
15.03.2017 5 z 5

Knihy Liane Moriarty mám všechny a jsem moc spokojená, velice dobře se čtou, příběhy jsou ze součastnosti, srozumitelné a člověk se nad nimi i musí zamýšlet,což je dobře, tedy aspoň pro mě. Zamilovaná hypnotizérka je rovněž zajímavým příběhem, kdy se člověk snaží pochopit jak Ellen a Patrika, ale vlastně hlavně stalkerku Saskii, za mě plný počet ;-)

PetK
08.03.2017 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky za to, že na rozdíl od ostatních knih autorky, které jsem četla (Manželovo tajemství, Sedmilhářky, Alice...), mi tady chybí více stupňovitého napětí, překvapivé vyvrcholení, katarze. Jinak se mi knížka četla moc dobře, udržuje napětí a furt nevíte, kdo je oběť a kdo magor. Už se těším na Tři přání.

babsi66
06.03.2017 4 z 5

Ve srovnání s předchozími romány má Zamilovaná hypnotizérka poněkud plošší děj a překvapivých zvratů se senzacechtivý čtenář moc nedočká. Na druhou stranu do popředí mohly vystoupit myšlenkové pochody hlavních protagonistů, což je vzhledem k tématu jen ku prospěchu věci.

U Liane Moriarty mě baví, že píše o myšlenkách postav, které tu a tam má občas každý, a to bez ohledu na to, jak moc jsou vhodné či přijatelné. A i díky tomu se postavy nejeví černobíle, ale mají okamžiky, kdy byste jim nejraději vlepili facku nebo je naopak politovali. A možná i díky tomu ve mne hlodal v průběhu čtení červík pochybností, jestli ten fajnovej Patrick náhodou není skrytým masovým vrahem a jeho bejvalka se necítí ublíženě po právu :)