Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 971 971

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

Ankavi
23.04.2016 5 z 5

Kdybych mohla, klidně bych dala 6 hvězdiček. Liane psát umí, o tom jsme se už přesvědčili. Ale v této knize předvedla umění, které se zas tak často nevidí - propletení několika témat tak nenásilným způsobem, že na konci knihy opravdu litujete, že končí. Povolání hypnotizérky je tak trochu alternativní, neuznává ho každý, s tím se hlavní hrdinka potýká denně svým osobitým způsobem. A když se zdánlivě chvilku nedaří...co následuje? Začtěte se. Kam lze po etické stránce zajít, pokud je klientem někdo blízký - resp. když ani není klientem. Samozřejmě hlavní téma - stalking - jak se cítí pronásledující i pronásledovaný? Jak málo stačí, aby k této chorobné závislosti na druhém došlo. Jak zvládnout seznamování se v ne úplně mladém věku, kdy to už nejde tak nějak samo, a ještě k tomu po internetu. Jak zvládnout sžívání s dítětem partnera. Kam až lze ve vztahu zajít, co je opravdu důležité... co se ještě společensky "musí" akceptovat - a kdy už říct ne... Další téma - přátelé - co všechno mohou znamenat, jak mohou obrátit život. A to vše zarámováno láskyplným příběhem. Mistrné zpracování.

mirunda
23.04.2016 2 z 5

Stejně tak jako předchozí kniha Sedmilhářky se mi ani tato nijak zvlášť nelíbila. Přitom dvě předchozí její knihy jsem hltala a bavily mě moc. Přijde mi, že se celou dobu v knize vlastně nic nestalo, stále jsem čekala, kdy to přijde a ono nic ..

Šánka
18.04.2016 5 z 5

L. Moriarty napsala další nezapomenutelný román, ve kterém se opět zabývá vztahy, a dovede mistrně bez velkých efektů a otřesů upoutat a rozebrat složité životní situace. Jak se vyvíjel děj, měnily se i mé sympatie k hlavním hrdinům, a já jsem byla nenápadně, ale krásně vtažena do jejich životů, kde láska není černobílá, ale má mnoho podob.
Zamilovaná hypnotizérka je přesně ten typ příběhu, kde si knihu užíváte, pro samotné potěšení z četby.

Jane100
17.04.2016 3 z 5

Kniha byla hezká, hezky se četla, ale byla taková nijaká...neustále jsem čekala, kdy už přijde nějaký zvrat, nějaká akce, ale ono stále nic a nic a najednou byla kniha u konce..

JanaDor
14.04.2016 5 z 5

Zamilovala jsem se do této autorky. Je to třetí kniha, kterou jsem od ní četla a líbily se mi všechny moc a moc. Její Sedmilhářky patří pro mě k nejlepším románům loňského roku. Hypnotizérka je jiná, ale stejně dobrá.
Příběh, myšlenky a vykreslení postav, autorčin styl, atmosféra, prostředí u moře v Austrálii, kde se děj odehrává, to vše je sladěné do lahodné a výborné chuti, kterou jsem si skvěle užila. Přestože tu nejsou vzrušující akce a překvapení, je to knížka, která mě chytla a nepustila. Při čtení jsem měla pocit, že Ellen je moje dobrá kamarádka, kterou chápu a rozumím ji. Těším se na další knihy této autorky.

Jia
12.04.2016 5 z 5

Čtivá knížka s trochou napětí o vztazích a hlavně o potížích s láskou, příjemné oddechové čtení se šťastným koncem.
Líbily se mi kapitolky z hypnoterapeutických sezení.

zdehan
09.04.2016 4 z 5

Kniha se mě líbila ale chvíli trvalo než jsem se začetla

Gibis
07.04.2016 5 z 5

Ke knize jsem od začátku přistupovala jako k románu a ne k thrilleru, proto jsem nebyla zklamaná, jak se tu někteří zmiňují....ba právě naopak. Moc se mi to líbilo a hodně jsem přemýšlela. Jak by mi bylo, kdybych někoho milovala a on už by mě nechtěl? Kdybych milovala, vychovávala a pečovala od malička o dítě a pak už ho nesměla ani vidět? Ne že bych se kvůli tomu stala stalkerkou :)...ale rozhodně se teď na to dívám jinýma očima...

mekkejla
06.04.2016 5 z 5

Láska není černobílá - to je asi hlavní myšlenka, kterou si z knihy odnesu. Nebyl to sice takový napínák jako Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství, ale já jsem se za celou dobu čtení nenudila ani vteřinu a nespočetněkrát jsem se musela zarazit nad tím, jak je možné, že Liane pomocí svých postav popisuje "divné" pocity a myšlenky, o kterých jsem si myslela, že můžou napadnout jen mě... Liane Moriarty, máte můj obdiv!

JanaJane
06.04.2016 3 z 5

Putpuda mi mluví z duše. Musím jen souhlasit. Pořád jsem čekala, kdy už konečně přijde nějaký zvrat, ale bohužel jsem se nedočkala. Četla jsem všechna autorčina díla, ale u mě vede jednoznačně Manželovo tajemství.

Pavlnka
04.04.2016 5 z 5

Super čtení. Autorku jsem si moc oblíbila a tato kniha byla trochu jiná, než všechny ostatní, ale stejně zajímavá. Doufám, že se brzy objeví její další kniha.

putpuda
04.04.2016 3 z 5

Další kniha, u které nechápu, proč je v edeci světového bestselleru. Nebyla špatná, příjemně napsaná, ale chybělo mi tam nějaké napětí, co by mě nutilo číst dál (spíš tak trochu harlequin :))
Zase na druhou stranu musím ocenit, že každá ze čtyř knih této autorky je úplně o něčem jiném, jiné téma, že nejsou na jedno brdo. Ale dalo se s tohoto příběhu "vykřesat" mnohem víc, tedy alspoň podle mě ;)
Tahle kniha mi moc nesedla, u mě vedou Sedmilhářky, to ale neznamená, že se nebudu těšit na další.....

Mikik
30.03.2016 4 z 5

Možná se dalo s příběhem ještě více pohrát, ale určitě tato kniha nebyla zklamáním. Krásně čtivé a kniha Vám uplyne ani nevíte jak. :-)

Rose18
28.03.2016 3 z 5

Liane Moriarty má na víc. U této knihy se zajímavým námětem nevyužila dostatečně její potenciál.

Adris
28.03.2016 3 z 5

Kniha je spíše román, neočekávejte thriller jako třeba u Sedmilhářek nebo Manželova tajemství. Je spíš o lásce ve středním věku a budování vztahu. Čtivá jako vždy, avšak nijak neoslnila. Recenze na blogu

iška
24.03.2016 4 z 5

Věříme, že nám nechybí empatie a že jsme plni porozumění. Ale nikdo asi nejsme zcela schopni porozumět tomu, co se odehrává v druhém, pokud jsme si stejnou věc sami neprožili. A to asi ani stoprocentně nejde, protože tu je vždy mnoho drobností, které nás ovlivňují - nic není totožné. Ta kniha to vystihuje a mně se hodně líbila.

kanitsuj
23.03.2016 4 z 5

Popravdě nevím, co o této knížce v kontextu ostatní autorčiny tvorby napsat. Příběh se mi líbil, pěkně se četl, zpracovával zajímavé a neotřelé téma, občas mne podnítil k zamyšlení i ke shovívavému úsměvu, když jsem narazila na popis situace či pocitu, který přece tak dobře znám ze svého vlastního života..., přesto jsem asi čekala více a tentokrát (vůbec poprvé) knížka zcela nenaplnila má očekávání. Ačkoli se jedná o formát, který měl spojit psychologickou sondu z "Na co Alice zapomněla" a thrillerové drama z ostatních knih, myslím, že výsledek nebyl přesvědčivý, protože "Alice" má namísto nečekaného šokujícího zvratu hluboké a úsměvné poznání, které v tomto případě schází a není nahrazeno ani oním dech beroucím zvratem . V tomto příběhu, jako by pozvolné stupňování napětí vedlo k logicky předpokládané situaci a poté se postupně zcela vytrácelo (v očekávaném závěru) .

Paja85
23.03.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečtená za 2 dny. Opravdu velice čtivá, možná mi v ní jen chyběl nějaký velký zlom nebo šokující odhalení, autorka držela linku napětí spíš tak po celou dobu. Trochu mi kniha připomíná Dívku ve vlaku

Hakri
14.03.2016 5 z 5

Opět napínavý krásně vyprávěný příběh. Jenom je trochu odlišný od předchozích knih, protože ten šokující zvrat nenastal nějakým zlomem, ale tím pozvolným plynutím či usmířením. Knih o stalkingu je mnoho, ale tento pohled byl hodně zajímavý. O hypnóze jsem slyšela jen tak okrajově, ale prostřednictvím Ellen bych se s ní klidně i setkala.

Safienka
04.03.2016 5 z 5

Ze začátku jsem byla strašně nadšená, pak se to mírně táhlo a nakonec bum, napínavý a čtivý text. Určitě skvělý příběh se zajímavou zápletkou. Sedmilhářky se mi líbily víc, ale tato kniha je určitě hned v závěsu. Neustále jsem čekala, že se stane něco víc a skončí to krapet jinak. Přesto děkuji za pozitivní průběh a velký díl empatie, kterým byl celý příběh protkán.