Zaľúbená hypnotizérka

Zaľúbená hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243172/bmid_zalubena-hypnotizerka-243172.jpg 4 969 264

Hypnoterapeutka Ellen sa cez internet zoznámi so sympatickým Patrickom a ich vzťah naberie rýchle obrátky. Keď si uvedomí, že by mohol byť ten pravý, prekvapí ju nečakanou správou – už celé roky ho prenasleduje bývalá priateľka Saskia. Keďže Ellen odjakživa zaujímalo, čo vedie ľudí k nezvyčajnému správaniu, táto informácia ju neodstraší. Práve naopak. Pochytí ju zvláštna súťaživosť, snaha dokázať, že je lepšia. Čím viac o Saskii počúva, tým viac sa s ňou túži stretnúť. Netuší, že sa tak stalo už neraz. Saskia navštevuje Ellen ako klientka, no skrýva sa za iné meno. Nie je schopná vzdať sa života s Patrikom, o ktorý nečakane prišla, a túži sa dozvedieť všetko o žene, ktorá ju nahradila. Preniká hlboko do Elleninho sveta a vyrába čoraz väčšie problémy. Neškodné správy a „náhodné“ stretnutia v reštauráciách Saskii nestačia a postupne pritvrdzuje. Ellenin ľúbostný život sa tak nečakane zvrtne. Aké hranice je schopná prekročiť, aby dosiahla svoje?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

adelkas
07.03.2019 1 z 5

Taková klidná kniha ke kávičce. Děj je dlouhý a nudný. Na začatu jsem byla znechucena z pronásledovatelky. Co je zač? Zbláznila se ? Na kolik naivní může být žena? Pak jsem jí začala litovat a Patricka nějak nenávidět. Dala hodně Lasky fakticky cizímu dítěti a co z toho má? ....
Velkou akci z toho příběhu fakt nečekejte.

playada
01.03.2019 odpad!

Prostě strašný.

Amy27
17.02.2019 3 z 5

Nechci, aby hodnocení vyznělo, jakože se mi kniha nelíbila. Byla opravdu velmi milá. Oddechové čtení, které je místy až moc pozitivní, ale člověk si alespoň odpočne. Tři hvězdičky jsou proto, že jsem od Moriarty četla téměř vše a toto mi přišlo spíše průměrné. Ale! Kniha mě zaujala pro svou část o hypnoterapii, to bylo velmi zajímavé. Ráda bych teď také (ze zvědavosti) nějakou podstoupila. :)

Kamiliana
16.02.2019 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha autorky. Vlastně je to opravdu "jen" příběh zamilované hypnotizérky. Celou dobu jsem čekala na nějaký zlom.. že třeba on je ten špatný a ne ona, která ho po rozchdu pronásleduje. Nejzajímavější pro mě byly scény ohledně hypnózy.

Evišťátko
09.02.2019 4 z 5

Několikrát jsem knihu chtěla odložit,děj se dle mého vlekl a já neustále očekávala zápletku hodnou psychotrihlleru. Protože s tím jsem do čtení šla. Netušila jsem, že o tento žánr vůbec nejde. Nakonec jsem ráda, že jsem vytrvala. Nakonec se mi celý příběh docela líbil.

Macinka-a
07.02.2019 2 z 5

Dala se, ale teda zbytečně opravdu zbytečně zdlouhavá.

Manifest blech
02.02.2019 1 z 5

Celkem slabší kousek autorky, spíše mi u tohoto díla přišlo, což se stává u některých českých autorů, že chtěli "dojit" z předchozí mnohem lepších titulů.

Romžiry
31.01.2019 5 z 5

Opět výborné čtení. Miluji tyto oddechové knihy a L. Moriarty nikdy nezklame :-)

Olikola
28.01.2019 2 z 5

Všechny knihy od Moriarty mají jedno společné. Styl psaní je velmi čtivý a dokonale vás umí napnout. Tento příběh byl ale poněkud slabší. Chybělo tam nějaké větší tajemství, něco temnějšího... příběh hypnotizérky pluje spíš tak po povrchu a ani konec není nijak dramatický. Když ho čtete jako poslední z řady knih o Moriarty, čekátu už kapku víc.

Kalima206
23.01.2019 4 z 5

Za mě hodně čtivá kniha, hrozně ráda sem se k ní vracela, kdykoliv sem měla volnou chvilku. Jediné co bych asi jen vytkla, je, že to někdy autorka zbytečně moc natahuje, aby děj prodloužila, ale jinak super. Mě osobně se líbí, jak je kniha psaná z více pohledů, takže se člověk vcítí do kladných i záporných hrdinů :-)

dencazrnu
02.01.2019 4 z 5

Tak jsem se i já konečně prokousala hypnotizérkou. Musím říci, že knihu jsem měla rozečtenou a po knize Tři přání jsem se musela dost přemáhat, abych knihu začala číst. Ale nakonec musím říci, že mě příjemně překvapila. Je fakt, že místy byla zbytečně zdlouhavá, ale po dějové stránce bych řekla, že dobrý :) Škoda jen toho konce, že to zase dopadlo všecko dobře, ale i tak bych ji hodnotila jako povedenou.

Chmelda1975
11.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem,super knížka na dlouhé zimní dny,doporučuji

Sasanka173
22.10.2018 4 z 5

Zajímavé. Četla se mi dobře.

Lindulinek
05.08.2018 2 z 5

Pořád jsem čekala zápletku... Knihu jsem horko-těžko dočetla a určitě si teď od této autorky odpočinu.

Elsinor024
22.07.2018 5 z 5

I když je tahle kniha zařazená do lehčí literatury, za mne je v ní naprosto dokonale vykreslena psychologie a hnutí v mysli druhé hlavní hrdinky. Četla jsem Svévoli, nejlepší knihu roku ve Švédsku, ale to jak tady autorka popisuje pochody v hlavě Saskie, je mnohdy lepší než u oceňované literatury.
Pokud něco v hlavě přecvakne, člověk si prostě nemůže pomoct a udělá to, co musí, fyzicky je nemožné tomu nepodlehnout, jako u každé "normální" závislosti. Líbí se mi, že nikdo není černý a bílý, každý má své temné kouty, střídá si masky a nikdo neví, která je ta pravá. Možná žádná anebo všechny najednou.
Podle mne nejlepší autorčina kniha. Pokud by L. Moriarty nechala všechny na konci tragicky zemřít, věřím, že by se také vyšvihla na oceněnou knihu:-)

haski
20.07.2018 5 z 5

Zdlouhavý prostředek, ale nedá vám to a chcete to dočíst. Vyplatilo se to, závěr je velmi příjemný asi jako krásný letní večer. Oddechovka.

marli58
10.07.2018 4 z 5

Možná zbytečně dlouhé, ale příjemné čtení i s happy endem :-).

Januli
10.07.2018 3 z 5

Dobré téma, které nebylo dotahnuto. Zbytečně dlouhé a ne vždy záživné.

emve
06.07.2018 2 z 5

Bohužel, pro mě je to prázdná kniha... Možná napsáno na 150 stran, nebylo by to špatné. Přišlo mi, že autorka se všemi silami snažila vytvořit něco velkolepého, ale jednoduše to do sebe nezapadlo. Škoda! Je to téma s velkým potenciálem.

Janča089
01.07.2018 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc.. To nejzajímavější už bylo vlastně popsáno v úvodu knihy a na to, kolik měla stran jsem čekala asi něco dramatičtějšího. Mám podobné pocity jako po přečtení knihy Tři přání, která ve mě taky nic nezanechala, jen takové povídání o životě. Stále asi srovnávám s knihou Manželovo tajemství, která pro mě byla top.