Zaklínač – komplet 8 knih

Zaklínač – komplet 8 knih https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348033/bmid_zaklinac-komplet-8-knih-Xr4-348033.png 5 431 52

Zaklínač série

Komplet všech osmi knih o Zaklínači v novém brožovaném vydání v dárkovém boxu. Komplet obsahuje: Prequel: Bouřková sezóna Soubory povídek: Poslední přání Meč osudu Sága: Krev elfů Čas opovržení Křest ohněm Věž vlaštovky Paní jezera

MartinJirků
07.04.2024 4 z 5

Tak se mi podařilo přečíst kompletní ságu o Zaklínači Geraltovi z Rivie a princezny Ciri alias Lvíče z Cintry.
Co na to říci?
Bouřková sezóna jednoduchý román na takové to odlehčení a u kávičky a je to svým způsobem příjemný bonus navíc. Víc není třeba dodávat
Co se týče prvních dvou knižních povídek Poslední přání a Meč osudu, za mne jednoznačně záležitostí, který by si měl přečíst každý čtenář, který se chce s bělovlasým vědmákem setkat, poněvadž se jedná o největší základ děje z tohoto světa. A jsou opravdu super.
Od Třetí knihy která je už plnohodnotným románem to začíná pěkně a je krásné vidět ten vývoj samotné Ciri, která se postupně z ukňourané princezny stává krvežíznivou zaklínačkou. A můžeme zde potkat postavy, které známe především z her jako je třeba Triss Ranuncul či Zoltan Chivay
U posledních dvou knih jsem už měl celkem problém a to ten že se tam najednou objevovalo za mne až moc postav, až jsem měl z toho jistou dezorientaci a nedokázal jsem si je ani představovat a nemohl jsem tak nějak zapojit svou fantazii. Což je jako docela na pytel a za mne většinou zbytečný.
A u té poslední jménem Paní jezera to byl asi největší extrém, kde jsem vyloženě trpěl na to jak ta kniha je dlouhá (a jako že je ze všech dílů nejdelší) tak byla právě za mne zbytečně moc natažená a byla tam hromada zbytečný nejen příběhových přehozů ale i zbytečné věci navíc a věci které bych v té knize uvítal a čekal že se tam ta jistá zápletka objeví, tak jsem se ji bohužel nedočkal a jenom se o tom zmínit a pak nic mi přijde za mne dost málo. Stejně jako ten konec, který je svým způsobem otevřený (no ještě že ta herní série to nějak zachránila).
Kdybych to měl shrnout a říct svá jednotlivá hodnocení tak asi takto:
Bouřková sezóna - 8/10
Poslední přání - 9,5/10
Meč osudu - 10/10
Krev Elfů - 9/10
Čas opovržení - 9/10
Křest ohněm - 9,5/10
Věž Vlaštovky - 8/10
Paní jezera - 6,5/10

Určitě Zaklínače doporučuji, už jenom skrze ten neutrální svět, to poselství, které do toho Sapkowski vložil a je to i svým způsobem nadčasové. A samozřejmě postavy, se kterými se Geralt osobně setká a kteří ho provází. Ty seriály vám rozhodně nedají to co tyhle knihy.

Tituss
30.12.2023 5 z 5

Krásna kolekcia celého príbehu zaklínača. povinné musí mať každý na poličke.

boxas
14.07.2023 4 z 5

Celou tu dlouhou pouť s Geraltem z Rivie a ostatními jsem se nemohla v duchu ubránit srovnání s jinou putující společností Rolanda z Gileadu a jejich cesty k Temné věži. Bohužel však Sapkowski ve mně ani zdaleka nedokázal vyvolat takové sympatie jako Stephen King. A přitom měly mnohé postavy Zaklínače velice slušně našlápnuto! Nejen skupinka kolem Geralta, ale i trpaslíci například.
Zaklínači asi hodně pomohlo jeho seriálové zpracování. Asi tak jako filmy o Frodovi a ostatních výrazně zvýšily zájem o knihu Pán prstenů. A bohužel pokus o filmové zpracování Temné věže byl tak žalostný, že raději neměl být vůbec žádný! Knize to ublížilo. Seriál o Zaklínači má spoustu vad na kráse, ale přitáhl ke knize mnoho nových čtenářů. Stejně tak jako vydařená počítačová hra.
Tak v čem byl můj problém s touto sérií? Autor mi vlastně nedal příležitost se s někým z jeho hrdinů blíž ztotožnit. Skáče jako ta jeho morová blecha sem a tam, ale nikde není dlouho. Vlastně mi nedal nikdy dostatečný prostor k tomu, abych si některou z jeho postav stihla víc zamilovat, nebo se naučit nenávidět. A taky mi nedal čas se s většinou z nich rozloučit...
Všechno zůstalo jaksi jen na povrchu. A tak bohužel na Geralta a jeho věrné asi časem zapomenu, ale na Rolanda a jeho hledání Temné věže ovšem už nikdy. A to je velká škoda, protože je zde hned několik velice silných pasáží, které se daly zužitkovat mnohem líp!
A ještě poznámka k závěru ságy o Zaklínači. Moc. opravdu moc bych si přála, aby všechno dopadlo jinak...přesněji řečeno, aby autor tuto ságu ukončil jinak.

kamil6084
08.04.2023 5 z 5

Zatím jedna z mých nejoblíbenějších sérek. Čte se to opravdu samo a je těžké knihy zavřít. Povídky jsou fajn a poté samotný příběh je neskutečně povedený. Všechno hezky navazuje. Určitě mohu doporučit.

EliskaFiserka
29.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení.

Debbra
24.12.2022 5 z 5

Miluju postavu Zaklínače, jeho osobnost. Spisovatel mohl sem tam nějakou tu stránku ubrat. Některé věci byli až moc "odborně" popisovány a nenašla jsem u nich hlavu ani patu. Taky se musím přiznat, že by se mi líbil více rozšířený příběh postav jako byla Yennefer nebo Marigold. A konec knihy Věž vlaštovky se mi prostě nelíbil, nepovedl se. Ale jinak všech osm knih stojí za přečtení.
*knihy se seriálem mají pramálo společného.

Andys02
21.10.2022 5 z 5

Zaklínač je moje nejoblíbenější postava, na kterou jsem kdy v knihách narazila. Příběh a postavy jsou originální. Boje s monstry skvěle popsané. Pasáže s Marigoldem byly vždy odlehčující a důvtipné. Knihy mě bavily nejvíce asi do pátého dílu, pak se hlavní postavou pomalu a jistě stávala Ciri a Geralt začínal být upozaděn, což mě mrzelo. Konec mě troch zarazil, asi ani nezklamal, jen jsem z toho neměla ten správný pocit. Knihy i přes to doporučuji.

MíšaS.
02.09.2022 4 z 5

Pokud bych měla shrnout celou sérii, tak bohužel nemůžu říct, že by mě Zaklínač nějak speciálně zaujal a byla jsem z něj na větvi. Vlastně 5* jsem hodnotila pouze 4. díl. Od té doby to šlo dolů. Strašně moc řečí okolo, spousta postav, které s dějem nesouvisela, i když na nich Sapkowski chtěl ukázat pokřivenou morálku, nebo naopak čestnost a spravedlnost, ale někdy je méně více. Také ty časté enviromentální a sociologické debaty byly unavující a přesahy do současnosti působily násilně vložené.
Potenciál Zaklínač má, jen by to chtělo věnovat se více Geraltovi a méně všemu okolo. Přišlo mi, že Sapkowski "balil klubíčko" a ono ho nakonec zavalilo.
Co se týče celkového hodnocení, tak aritmetický průměr je 3,7 * a já stále nevím, zda se mám přiklonit ke 3* nebo 4*...

TheKrutihlav
05.08.2022 5 z 5

Poprvé jsem se do světa Zaklínače podíval skrze hry, no a jelikož jsem se nadmíru bavil, hned jsem věděl že si musím přečíst i kompletní sérii všech osmi knih. Neudělal jsem chybu, děj se odehrává před herní sérií, takže jsem si doplnil veškeré nesrovnalosti a informace v ději, a navíc jsem zjistil, že pan Sapkowski stvořil detaily kypřící svět, který dává hlavu a patu. Ano, místy tam bylo trochu více politiky, než by bylo třeba i nutné, ale vcelku to dává smysl a já jsem se vlastně i v těchto pasážích nenudil. Postava Geralta je mi velice sympatická, dělá chyby jako každý jiný. Ano, je to sice mašina na zabíjení nestvůr, ale pořád má v sobě kus té správné lidskosti, která ho pohání po celý příběh. No a pokud se mám vyjádřit k příběhu, pořád nedokážu pochopit, jak dokáže někdo vymyslet takhle veliký a rozmanitý svět. Nikdy nic nekončí jen růžově, každá část děje odkryje spoustu věcí která Vám zanechá v hlavě takovou pachuť, jako když sníte něco špatného,

Skvělé

Frosty128
01.06.2022 5 z 5

Sapkowski vytvořil 3 dost možná nejlepší postavy s jakými jsem se kdy v knihách, filmech nebo hrách setkal. Geralt je správně cynický a místy dělá chyby. Snaží se být neutrální, ale neváhá rozkrájet mečem celou armádu, pokud někdo sáhne na jeho milované. Ciri je zpočátku spratek, ale dospívá a po tom peklem, kterým si prošla jí nemůžete nefandit. Yennefer je sice mrcha, ale stejně jsem se do ní zamiloval, protože nakonec má srdce na správném místě. Marigold je střevo, ale občas je i nápomocen. Samostatnou kapitolou jsou trpaslíci, u jejichž dialogů se řežete smíchy od začátku do konce.
Celý svět je správně temný a protkaný fantastickými místy. Od smradem prolezlých přístavů, malých vesniček, obrovských měst, rozpálených pouští, promrzlých lesů a hor, hustých pralesů, nejtemnějších kobek a jeskyní, krvavá bojiště až po načančané a snobské zámky.
Co mi ale vyloženě nesedlo byl Sapkowskiho styl vyprávění. Tady se skočí v čase, tady se vypráví pomocí kroniky, tady pomocí retrospektivy. Místy jsem měl pocit, že se AS opájí vlastní dokonalostí a schopností vymyslet co nejsložitější jména a vůlí narvat do děje desítky postav, které nemají absolutně žádný vliv na příběh. Nemáte absolutně šanci se s nimi seznámit nebo si k nich vytvořit jakýkoliv vztah. Vlastně nevíte, kdo je kdo a co je zač, jakou má motivaci, nebo kde se vůbec vzal a je Vám úplně jedno, jestli někdo z nich zkape. Všechny tyhle odbočky jsou děsně rušivé a vlastně se jen modlíte ať už je někdo zapíchne, abyste se mohli vrátit k ústřední trojici. Obzvláště Věž Vlaštovky mi přišla místy nesnesitelná ať vyprávěla sebepoutavější děj. Zároveň si nemyslím, že zápletka „hledání Ciri“ je dostatečně nosná na celkem 5 knih. Místy už bylo vyloženě únavné poslouchat 58 různých postav, jak hledají Ciri. V čem však Sapkowski vyniká jsou bezesporu bojové a bitevní scény. Atmosféra je navozena dokonale a člověk profrčí jednu stránku za druhou …. do té doby než se začne řešit politika.
Rozhodně nejlepší díl je za mě Křest ohněm (byť v něm hlavní příběh prakticky vůbec neposune a Yennefer v něm vůbec nevystupuje), který je ve všech knih rozhodně nejucelenější – skupina nesourodných hrdinů se prodírá válečnou mašinérií.
Ačkoliv mám vůči sáze dost výhrad musím dát plný počet. Hlavně kvůli fantastickým postavám a úžasnému světu, který je nasáklý krví, hnilobou, rasovou nenávistí, válkou a epickými bitevními výjevy, rozmanitými nestvůrami a hodně pokřiveným smyslem pro morálku.
Kdybych měl sestavit pořadí: 1. Křest ohněm, 2: Paní jezera těsně v závěsu, 3: Meč osudu, 4: Čas opovržení, 5: Krev elfů, 6: Věž vlaštovky (která má sice skvělý příběh, ale je úděsně napsaná, jinak bych ji zařadil výše), 7: Poslední přání.
Bouřková sezóna mi stále chybí, ale dovolil jsem si celou ságu ohodnotit už nyní :-).

BlackBlade
03.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Pozor, spoiler.

Tak vám, lidi, nevím, co si myslet...

Klady:
+ Postava Zaklínačů a jejich role ve světě (zabíječi monster).
+ Předloha pro seriál a především veleúspěšné počítačové hry Witcher I - III (kde je zaklínač naprosto skvělá komplexní role = trochu hraničář, co umí magická znamení. Hru miluji a považuji za jednu z nejlepších).
+ Netradiční a nový svět fantasy, zajímavá místa (Kaer Morhen, Brokilon...), zpracování a pestrost monster (alespoň ve hře).

Zápory:
- Celý příběh skáče jak jankovitá koza nejen zleva doprava, ale i nahoru a dolů co se dějové osy týče. Je to těžké na udržení pozornosti a v nepřehlednosti to směle konkuruje Hře o trůny (Písně ohně a ledu), kde se také příběh rozpadne na 8-10 nepřehledných dějových linií (stejně jako zde), z nichž 7-9 je neprosto nepodstatných = děs :(
- A ten konec? Fuj! Tohle NE. Otevřenější (rozuměj debilnější) konec jsem už dlouho nečetl. To si to jako máme domyslet?
- Souhlasím s jinými komentáři = přijde mi, jak kdyby se autor vyprdl na poslední knihu, která by to trochu dovysvětlila a příběh uzavřela.

Nebo nám to díky Netflix sérii pan Ondra Sapků dovysvětlí a díky scénáři se to alespoň trochu uzavře? Kéž by... (prosím...!!! )

Proto nemohu dát lepší, než 3*** a jdu hledat dovysvětlení na nějakých "fan-pages", proč vlastně všichni chtěli Ciri pro sebe a kam zmizela, když prošla portálem. Změnilo se pak v tom světě vůbec něco?

Otázky, samé otázky.

jezo31
15.08.2021 5 z 5

Najlepšia fantasy akú som čítal.

Radesan
13.08.2021 5 z 5

Abych pravdu řekl, moje první seznámení se světem zaklínače proběhlo seznámením s prvním dílem herní trilogie (hanba mi, já vím) a až poté jsem zjistitl, že je vše na základě knih. Přečtených všech osm a musím říct, že jak mne hry už v polovině druhého dílu nebavily.... knihy byly skvělé až do konce. Svět je zajímavý, přirozeně podlý a hlavně... líbí se mi, jak autor popisuje pocity, emoce a situace (pokud někdo někoho zabije, protože jej nenávidí, cítíte to...... pokud někdo miluje, cítíte to....no a hlavně... nahota je přirozená věc, žádné tabu). Za mne jednoznačně doporučuji.

Hakkon
02.06.2021 5 z 5

Veľmi dlho som sa vyhýbal sérii o Geraltovi (a najmä nie len o ňom), no po dočítaní kompletu som zistil, aká obrovská chyba to bola. Opisy miest, dialógy, systém mágie, celkové prepracovanie a história tvoria jeden komplexný a fantastický príbeh. Je to jedna z top 10 sérii, ktoré vo fantasy svetoch nájdeme a je fakt vynikajúca, ako správne víno dozrieva s časom.

Stepaneka
15.05.2021 5 z 5

Za mě úžasná fantasy.

eva-lupen
04.04.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha skvěle načtená Martinem Fingerem. Děj ságy byl dost napínavý, ale nechápu proč se to jmenuje Zaklínač, když je to spíš o Ciri. Jen jsem od toho čekala tak nějak víc. Na konci jsem měla pocit skoro ztráty času, protože to nijak nedopadlo a nic mi to vlastně nedalo. Jsem zvyklá na něco hlubšího a to mi tu tedy hodně chybělo. Takové vyšumění do prázdna. Myslela jsem, že tam chybí další díl, ale Bouřková sezona už o Ciri není a nenavazuje. Jen ten Martin Finger se dobře poslouchá :-).

april4
26.02.2021 4 z 5

Název by mohl být trochu zavádějící, ona celá série není jen a pouze o zaklínači a o tom, jak bojuje s tou či onou příšerou....i když právě tyhle části patří k těm atraktivnějším. Gerald je charismatická postava se vším všudy, nelze ho nemít rád. To samé se dá říct i o Ciri, která projde turbulentním životním obdobím, i Jenefer si člověk oblíbí. První povídky mě lehce mátly, o skoky mezi postavami, dějovou linií a absenci samotného zaklínače není nouze. Od druhého dílu začíná být postupně vykreslován celý příběh, který chvílemi nadchne, dojímá, překvapuje, ale i nebaví složitým popisováním historie, teorie chaosu apod. Celkově převládá pozitivní dojem, ale přiznám, že jsem před Zaklínačem četla Hru o trůny a to je pro mě nejvyšší level, se kterým se tahle sága srovnat nedá :-)

Aherlow
12.02.2021 4 z 5

Zaklínače zrovna louskám, zbývají mi poslední dva díly.. V prvním dílu jsem měla problém se zorientovat a zvyknout si na styl jakám je kniha(knihy) psána... než jsem pochopila že jsou to různé příběhy (ano, povídky) a případně že jde o Geraltovo vzpomínání... 4. díl pro mě byl trochu zdlouhavý... musím se přiznat, že jsem jen očima přelítávala odstavce a čekala co se dozvím.. pak se to ale "zase rozjelo" a zhltala jsem zbytek... :)

tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Zatím jsem všechny přečetla až na Bouřkovou sezónu, ke které se nemůžu dokopat. Svět Zaklínače je mojí lásku a patří mezi mé nejoblíbenější. Postava Geralta je prostě top! Nic bych této postavě nikdy nevytkla, je vtipný, zábavný, sexy (ano tak si ho představuji), odvážný atd. Další mojí oblíbenou postavou je Yennefer, má nejoblíbenější čarodějka!
Skvělá postava je i Ciri, která si projde peklem. Ze začátku je to princezna, která má bezstarostný život, pak přijde Nilfard a je to .... Její postava se vyvíjí k dokonalosti a proto je to moje hrdinka.

Knihy se mi četli dobře, až na první dva díly, které byly ve formě povídek a dělalo mi problém se k tomu vůbec dokopat, ale zbytek jde jak po másle. I přes to, že jako Sapkowskiho osobu nemusím, jsem mu vděčná za tento příběh Zaklínače a klaním se.
Poslední díl příběhu tedy: Paní jezera byl skvělý díl. S koncem jsem spokojená nebyla a kdyby nebyly hry, tak bych byla naštvaná, jak to skončilo. Takže ufff.

Knihy doporučuji všema deseti pro milovníky Fantasy! Svět Zaklínače mě bude provázet celým životem a přemýšlím i nad tetováním!

Michalis
08.01.2021 5 z 5

za mňa top séria ktorú som doposiaľ prečítal......momentálne mám problém nájsť niečo čo ma po zaklínačovi zaujme

Andrzej Sapkowski
polská, 1948