Meč osudu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Meč osudu, brilantná fantasy Andrzeja Sapkowského, je plný tajomna a dobrodružstva. Geralt je sympatický bojovník proti zlu a všetkým jeho prejavom, pomáha ľuďom v zápase s temnotami a prikláňa sa zásadne na stranu rozumu, poznania a rešpektu voči prírode. Či už ide o boj s nebezpečným dopplerom, bytosťou schopnou meniť podobu podľa vybraného objektu, dobrodružstvo s morskou pannou, alebo o výpravu do Brokilonu, zázračného lesa dryád, v ktorom Geralt zachraňuje dievča Ciri, Zaklínač je pripravený konať. A hoci všade hlása odovzdanosť osudu, zároveň zdôrazňuje aktívnu úlohu človeka pri jeho napĺňaní. Jeho odkaz znie: „Meč osudu má dve ostria. Jedným si ty.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269270/mec-osudu-LE8-269270.jpg 4.72753

Zaklínač 2.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Plus

Miecz przeznaczenia, 1992

Kniha Meč osudu

luculi
30. listopadu

Velké překvapení, na to jak byl děj sekaný díky tomu, že jsou to vlastně takové povídky, tak mě to strašně bavilo a do světa zaklínače Geralta se velmi brzy vrátím... :-)

Knihobubák
23. listopadu

Stejně jako první díl, jsem tento přečetl jedním dechem a byla to skvělá fantasy jízda. Chválím překlad a doufám, že do vydání seriálu od Netflixu stihnu minimálně ještě 3. díl této série.

Eeli
14. listopadu

Geraltova dobrodružství v tomto dílu jsou samozřejmě fajn - malebný fantasy svět, napětí, akce, odkazy na lidovou slovesnost, zřejmě už takový "nadstandard". Co mě ale opravdu baví, je autorův humor.

DarthElle
13. listopadu

Oproti první knize byla tato o něco slabší, většina příběhů mě bavila (zvlášť, když tam byl Marigold), ale ta jediná Střípek ledu, mě téměř odradila, něčím mi nesedla, ačkoliv je Yen láska a život a s Geraltem jim fandím, tohle bylo dost dramarické.

Masoterian
12. listopadu

Oproti Poslednímu přání lehkej propad. Některý povídky až tragikomický, což mi k tomu moc nesedne - Dudu a Villentretenmerth. Tim spíš potom vyniknou ty povedený - Meč osudu a hlavně ta s milostným trojúhelníkem Geralt - Istredd - Yennefer, která o hlavních charakterech řekne víc než všechny předchozí povídky dohromady, ale stejně mě ta žánrová směsice tolik neuchvátila. Naštěstí to od příštího dílu nabírá správnej směr.

Alex.rrr

Pořád nevím co si u Zaklínače vybrat. Příběh je to krásný, svět povedený. Zapracování klasických pohádek a příběhů je poutavé, jen mi malinko vadí ty skoky minulost, budoucnost, vzpomínka, sen a realita. Ale asi to chce zvyk :)

koubin007

Tady už šlo o románovou formu, která ale nic neubrala na čtivosti předchozího dílu. Ty filosofické debaty mě dost bavili. Není to jen akční sci-fi, ale má to občas i co říct.

burg

Když já toho Sapkowského prostě žeru. Hranice možností, Věčný oheň a Něco končí, něco začíná jsou naprosto geniální, ostatní "jen" nadprůměrné.