Zajatá královna

Zajatá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108456/zajata-kralovna-108456.jpg 4 106 31

Román o Eleonoře Akvitánské. Píše se rok 1152 a krásná třicetiletá žena s nepočetným ozbrojeným doprovodem ujíždí s větrem o závod po území dnešní Francie směrem na jih. Nechává za sebou korunu, dvě malé dcerky a rozpadlé manželství s francouzským králem Ludvíkem VII., který připomínal spíš mnicha než světského panovníka a rozhodně nebyl příliš zdatným milencem. Tou ženou je akvitánská vévodkyně Eleonora a jde jí výhradně o návrat do vlastních rozsáhlých držav a o sňatek s mužem, jehož miluje – s Jindřichem Plantagenetem, jemuž je osudem předurčeno, aby se proslavil coby anglický král Jindřich II. Jejich svazek se zakládá na tělesné přitažlivosti, ale umožní vytvoření skvělého impéria, rozkládajícího se od Skotska až k Pyrenejím. Z něho rovněž vzejde ďáblovo pokolení Plantagenetů – včetně králů Richarda Lvího srdce a Jana Bezzemka – a snad nejnechvalněji známé bouřlivé manželství v dějinách.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

The Captive Queen , 2010

ElizabethK
06.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh, popisující historické souvislosti. Opravdu krásně napsané. Velmi mě na této knize (ale i na jiných podobných) bavilo hledat informace nalezené během četby v rodokmenu a mapě, které jsou uvedeny na začátku knihy.
V poznámkách autora vyjádřila Weirová dobrou myšlenku: člověk, který historický román čte, většinou očekává, že téměř vše v románu je pravdivé. Proto autorka psala pravdu a k občasnému domyšlení či popostrčení příběhu se na konci přiznává.

Klarinet
15.01.2016 3 z 5

Od velké lásky a vášně až k nenávisti a zradě...zajímavé historické souvislosti. Ke knížce se už nevrátím, to si radši pustím Lva v zimě. Kdo má rád historické romány, nebude zklamán.

milunka21
28.11.2015 5 z 5

spisovatelka mě zase nezklamala,sice mi z toho připadala Eleonora dost nadr... :-D ale Weirová prostě umí napsat čtivou knihu :-)

Henriette
01.08.2014 4 z 5

Nepřestávám žasnout nad schopností této autorky proměnit skutečné historické události v poutavý román. S každou další knihou ji zbožnuji víc a víc. O Eleonoře Akvitánské jsem četla již několik románů, ale Alison Weirová opět dokázala, že je number one! Vylíčila bouřlivý manželský život Eleonory a Jindřicha s tak neuvěřitelným citem, že na vás ze stránek doslova tryskají emoce.

pedi
08.05.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se četla.Můj obdiv patří Eleonoře .....milující...trpělivá...moudrá...zklamaná..bojující...někdy krutá....a hlavně velmi silná žena.Silnější než Jindřich a proto nucená trávit roky jako zajatkyně.Oba velké osobnosti naší historie.Viděla jsem film Lev v zimě,a tady zazářili v hlavních rolích Glenn Close a Patrick Stewart.Ukázka jací asi byli.Jakou měli oni i jejich synové povahy a vztahy mezi sebou.Jestli takováhle byla opravdová Eleonora tak klobouk dolů .

Majulinek
22.02.2014 5 z 5

Miluji všechny knihy od Alison Weir. :)

Barunka339
12.02.2014 5 z 5

Doporučuji...pěkné a zajímavé čtení.

AURIL
26.11.2013 2 z 5

Snad jen 2x v životě (včetně tohoto případu) se mi stalo, že jsem se nemohla dočkat konce knihy! A rozhodně to nebylo kvůli nervy drásajícímu příběhu a ukojení zvědavosti, které snad čeká na jeho konci!
Abych pravdu řekla něco tak špatně napsaného jsem dlouho neměla v ruce... a navíc od Weirové? Kniha pro mě byla velké zklamání, snad na tom měl podíl i překladatel? Nevím, možné to je, nicméně podivná oslovení, ještě podivnější chování některých postav, chabá slovní zásoba a z toho plynoucí proud neustále se opakujících slov, to že hl. postavu nezajímá nic jiného než to, kdy se s někým vyspat nebo kdy kde a po kom toužit - bez ohledu na mnohdy velmi vypjaté situace ve kterých se nachází... trochu fraška.

Weirovou mám ráda, tedy… její literaturu faktu mám ráda! V tom je skvělá, výborná, úžasná a s chutí si její knihu přečtu. Jde-li o psaní románů – soudím podle této jedné knihy, jiné romány mohou na úplně jiné úrovni, nicméně zkoušet to nebudu – někdo by jí to měl zakázat.

Nereovna
05.10.2013 5 z 5

Výborná knížka. První, co jsem četla od této autorky. Hltala jsem každou stránku. Eleonora byla opravdu obdivuhodná žena. Jednoznačně tuto knihu musím doporučit všem milovníkům historických románů. A já se jdu pustit do čtení druhé knížky od této autorky, a to Nevinná zrádkyně. :-)

Markett
27.08.2013 5 z 5

Ani u této knížky mě autorka nezklamala. Zajatá královna je krásná knížka a přečetla jsem jí jedním dechem. Jsem ráda, že jsem si trošku přiblížila život královny Eleonory a musím přiznat, že to bohužel neměla lehké.

219katka
28.06.2013 2 z 5

Po přečtení úžasné knihy Princezna Alžběta jsem si řekla, že zkusím i další knížku od této skvélé autorky. Bohužel mě Zajatá královna celkem zklamala:( Jednak se mi nelíbilo, jak se tam hodně popisoval Eleonořin milostný život a také mi některé pasáže přišli hodně nudné. Bylo to prostě zdlouhavé! Autorka popisuje na celé stránce to, co by se dalo říct jednou větou a ani dějově mě kniha příliš nenadchla. Na druhou stranu jsem si alespoň přiblížila život této ´historické osobnosti a jsem zas o něco chytřejší.