Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1169 363

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

Monika145
07.08.2018 2 z 5

Po nadšených recenzích jsem od knihy čekala napětí a strhující příběh. Kniha byla zvlaštní,dobře čtivá,příběh spíše úchylný až patologický,ale o zanechání hlubšího dojmu se mluvit rozhodně nedá. Námět originální, zpracování mohlo být hlubší. Osobně mě kniha bohužel nijak neoslnila a nenadchla.

Roubas
05.08.2018 3 z 5

Kniha, která se lehounce čte a ční originalitou zápletky, která je sice krapet přitažená za vlasy, na druhou stranu musí k písmu přikovat každého, kdo má smysl pro zvrácené a potenciálně děsivé věci. Čekal jsem asi hororovější a zvrácenější pojetí, které mě přiměje rozsvítit světlo před spaním a prozkoumat tu mezeru pod postelí. Také bych šel možná hlouběji s psychologií postav. Jinak spokojenost.

čef
29.07.2018 5 z 5

Přestože odmítám, že by něco tak monstrózního bylo možné, musím ocenit autorčinu představivost. Rovněž zpracování je na úrovni, chování postav v této extrémní situaci se dá rovněž pochopit a stavba příběhu, s vyprávěním hlavní hrdinky při výslechu, je asi to nejlepší a nejvíce nové, co lze v této knize najít. Myslím, že čtenáři thrillerů mohou být spokojeni.

hruskovalucie93
29.07.2018 5 z 5

Naprostá bomba! I po tolika knihách, které už jsem měla v ruce bylo tohle pro mě nové, děsivé, brutální a řekla bych až úchylné. Doporučuji!

Sofós
27.07.2018 4 z 5

Psychopat a jeho záliba ve velmi mladé dívky a motýly. To je téma prvního dílu série. Kniha je psána čtivým stylem, děj postupně nabírá na obrátkách, chytí čtenáře a nepustí. Nedočkavě čekám na druhý díl :)

Pedruska01
25.07.2018 4 z 5

Pustila jsem se naprosto do neznáma a dlouho jsem si nebyla jistá, kde to jsem a zda mám vůbec pevnou zem pod nohama.
Tahle kniha mě zaujala svou anotací, měla jsem ji již dlouho vybranou za oběť k přečtení, navíc získala i doporučení mé kamarádky, a tak jsem se moc dlouho nerozhodovala, po jaké knize sáhnout. Dobře se četla, opravdu neskutečně rychle a takovým zvláštním stylem, že ji člověk nemohl jen tak odložit.
Každopádně... trochu mi vadilo rozložení, respektive žádné kapitoly, pouze označení obrázkem, které to aspoň trochu rozdělovalo. Dostávala jsem útržky vyprávění, které mě pořádně nedokázaly zasvětit, jelikož čtenář neměl ani páru o co tam jde, kdo za tím je, proč a především se také hodně přeskakovalo. Bylo to jako losování, nikdy nevíš, jaké číslo padne, ale víš, že to nepůjde popořadě. Bylo tam až moc jmen, některé příběhem profrčely, jiná se zdržely - přesto nebylo to dobré. I přes takový lehký celkový zmatek byla jasná byť malá vévodící linka, kam se vyprávění stáčelo - do cíle. Byla jsem z toho trochu rozpačitá, ale poměrně jsem si dokázala zvyknout a především vážně jsem knihu nechtěla odkládat, i když ze začátku jsem s ní chtěla praštit. :D
Když bych to shrnula, absolutně nevím, kde na tohle autorka přišla. Bylo to šílené, zvrácené, nepochopitelné i trochu falešné. Bizár jak vyšitej! Cítila jsem v tom i nespravedlnost, což mě místy zvedalo ze židle. Hlavní hrdinka mi nijak nepřirostla k srdci, možná proto, že se postavila do role skály, která se nehroutí - začalo to v dětství a pokračovalo v Zahradě. Jen stojí a nechá, aby ji opracovali případně, aby se o ni opřeli. Někdo pode mnou zmiňoval, že trpí stockholmským syndromem. Rozhodně ne. Nebyla schopná citů, navíc takových a o kapce "romantiky" která se tam objevila... To byla spíš parodie. Averyho bych nejraději vykuchala. Se Zahradníkem to bylo horší. Měl být nenáviděn, každopádně dokázal se chovat tak, že mu byly chvílemi snad i zavázány. Trochu mě rozčilovalo, že tam nebyl odpor, revolta - cokoliv. Vím, bylo by to zbytečně a postihl by je trest, což v té situaci nikdo nechtěl riskovat, ale sakra, ženský! Jak ovládané ovce... pomalu vedené na porážku. Štvalo mě to.
Příběh to byl zajímavý, hodně zvláštní, možná až přitažený za vlasy, ale co... sociopati mají různé záliby. Každopádně už jenom ze zvědavosti si počkám na další pokračování. Vážně jsem zvědavá, kam se tohle může ještě dostat.

Yustina
17.07.2018 3 z 5

Kniha zajímavá.. byla jsem zvědavá, jak to skončí - celkem rychle jsem ji tedy přečetla. Nevím zda bych napsala, že se mi líbí, byla taková zvláštní. Ale možná si přečtu i další díl. N.

Lllvicek
17.07.2018 5 z 5

Přečteno za jeden den :), to asi mluví za vše. Z počátku jsem se toho dost bála, ale kniha mile překvapila a nakonec jsem ji nemohla vůbec odložit. Takže za mě fakt super čtení a tím že to bylo vyprávěno z pohledu oběti a formou jakéhosi rozhovoru s vyšetřovateli, to byla příjemná změna oproti klasickým knihám, které čtu.

lenysek69
16.07.2018 5 z 5

I přes mírnější začátek, kdy mi chvíli trvalo se začíst, nakonec naprostá pecka. I přes to, že od začátku víte, kdo je ten zlý a vyprávění jde trochu pozpátku. Kniha je dokonale napsaná a pro mě příběh dokonalý, ikdyž těžko uvěřitelný. Knihu naprosto doporučuji a těším se na pokračování.

Dousabel
15.07.2018 5 z 5

Perfektní! Ta kniha mě doslova uchvátila, nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla na konci. Je to zrůdné, úchylné, zvrácené, srdcervoucí, ale taky strašně fascinující. V dnešní době, která chrlí jeden thriller za druhým, je tohle fakt pekelně originální. Zahradu mám navždy vypálenou v paměti a Zahradník? Takový sympatický strýček, co sbírá motýly :D

iveta3689
15.07.2018 4 z 5

Námět je dost šílený, hlavní hrdina je úchylák a hlavní hrdinka trpí stockholmským syndromem. Dost z celé knihy čiší inspirace Mlčením jehňátek (a podobnými tituly). Zpracování je velmi čtivé, děj je svižný. Rozhodně se těším na další díl.

sanni_cch
04.07.2018 5 z 5

Nemám slov. Skvělá knížka. Po tomto díle bylo velmi náročné zacist se do jiného. Za mne TOP.

Veronika.Lap
04.07.2018 4 z 5

Zajímavá, čtivá kniha, od které jsem se nemohla odlepit. Je to celé až tak neskutečné a zvláštním způsobem zajímavé, že to člověka nutí číst dál a dál a dozvědět se jak tohle celé vlastně skončí. Rozuzlení není až taková bomba jakou bych čekala, ale i tak mi přijde příběh uzavřený, což tu někdo zpochybňoval. Doporučuji.

PetrCB
01.07.2018 1 z 5

Dočetl jsem na 120 stránku a tím jsem své utrpení ukončil. Nekonečná nuda bez nápadu, bylo to jen ujetý.

Arwen777
01.07.2018 2 z 5

Znepokojující a nezapomenutelný román? Noční můra? Tak pro mě ani náhodou. Dočetla jsem to jen proto, že knížky ze zásady dočítám... také jsem doufala, že se aspoň ke konci objeví nějaké poselství, důvod, proč to autorka psala... Ale já bohužel nic neobjevila. Příběh mi nepřipadal ani napínavý ani strašidelný, spíš trochu úchylný. Četlo se to rychle a to je asi tak jediné plus. Prostě ztracený čas :-(

KaiShun
29.06.2018 odpad!

Nemám slov. Výslechy mi připomínají rozhovory s Lectrem, kdežto samotné vyprávění co se dělo v Zahradě je někde o 10 levelu níže. Co se týče závěru, mé hodnocení je zcela na místě, slovo odpad k téhle sragoře naprosto sedí.

Gabux
22.06.2018 5 z 5

Nemám slov.

tynapos
22.06.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila, příběh byl podle mě hezky čtivý a četlo se to vpodstatě samo. Že bych na tom ale našla něco až tak děsivého a hororového, to vůbec ne. Další knize od autorky bych ale šanci nejspíš dala.

lenuskav
17.06.2018 5 z 5

já nemám slov. Původně se mi do toho nechtělo,nemám ráda knížky na pokračování, ale hecla sem se a sem ráda, že sem to udělala. Knížka má rychlý spád hned od začátku,nutí Vás to číst furt a čekáte, jak to vlastně bude dál. Někdy si říkám, kam na to ti spisovatelé chodí... jestli to už někdy neni tak trochu ,,úchylka"

Storm5007
10.06.2018 3 z 5

Po přečtení této knihy jsem musela hodně přemýšlet co napsat. Měla jsem dost smíšené pocity. Kniha je čtivá, přečetla jsem ji za jeden den, tomu nemohu nic upřít. Ale když jsem knihu odložila byla jsem vlastně dost zklamaná. Podle obsahu jsem si myslela, že kniha bude víc napínavá, ale bohužel napětí tato kniha neviděla ani z rychlíku. Absence popisu práce kriminalistů, žádný zádrhel a vše šlo jako na drátkách. Konec jsem čekala dramatičtější, přiznám se, že některé pasáže knihy jsem si musela číst opakovaně, protože nebylo zřejmé o co jde, ale to může být na druhou stranu chyba překladatelky. Bylo dost nepřirozené jak se chovala hlavní hrdinka, měla hodně špatný život o tom není pochyb, ale její chování není normální. Unese ji taková zrůda a ona na sobě nedá nic znát, nemrkne ani okem a jen se stará, aby pomohla ostatním. Brala to tak v klidu i když věděla o co jde. Dále jsem nepochopila to, že když se Sophii podařilo utéct před tolika lety tak se dál nic nedělo, ano bylo tam sice, že se snažila jim pomoci na místě, ale oni ze strachu odmítly. Tak je tam nechala dál umírat? Nechtěli jste jít se mnou tak si tam umřete? To je divné, každý normální člověk by přece zburcoval policii a snažil by se tuhle zrůdnost zastavit. Za smrt všech ostatních, které tam zemřeli po jejím útěku může i ona. To se autorce moc nepovedlo. Druhý díl si určitě přečtu, ale doufám, že tam bude více napětí a doufám, že se detektivové více projeví.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká