Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1169 363

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

OrbitkaL
29.03.2018 3 z 5

Rozhodovala jsem se, jak dát 3.5, nakonec jsem se rozhodla pro. Nějak nevím, co ke knize říct.
Nechtěla bych vidět do hlavy autorky, protože tohle bylo dost zvrácené (nevím, jak ostatní, třeba jenom nemám zkušenosti se čtením podobných věcí?). Život hlavní hrdinky (zapomněla jsem její pravé jméno) mi přišel dost bizarní, ale jinak mi jako osoba byla sympatická.
Celou knihu jsem lehce napjatě čekala, kdy přijde něco neočekávaného. Čekala jsem zvrat u hlavní hrdinky, na co v podstatě láká anotace....a nic. Příběh zkrátka plynul a skončil. Nekonal se ani žádný "plot twist" na konci (pokud tam měl být, u mě se tedy žádný "wow efekt" nekonal. Spíš jsem si říkala: wtf? A to spíš skepticky, než překvapeně).
Netuším, jaký bych tomu osobně dala žánr, ale jako příběh hororový a z reálného světa bych to rozhodně neviděla.

zbožňuju_knihy
28.03.2018 2 z 5

Poslouchala jsem jako audio a to možná můj pohled na knihu zkreslilo. Bohužel byl k namluvení zvolen muž, přitom to celé vypráví žena a to mě rušilo.
Celé vyprávění bylo tak nějak zvrácené a čekala jsem od toho mnohem více. Celou dobu jsem si říkala, co vede spisovatelku psát zrovna o tomto?
Na konec už jsem se nemohla dočkat, bohužel ne z toho důvodu, že bych se těšila na nějaké rozhřešení, ale těšila jsem se, že to opravdu skončí!

LuckaRozmi
23.03.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, námět zajímavý a přestože začíná koncem, dostavilo se i jisté napětí.
Bohužel knížce chyběl důstojný závěr, velké finále bylo velmi uspěchané a já se cítila dost ošizená.
Jako velký mínus vidím to, že autorčiny popisovací schopnosti nejsou zrovna na nejlepší úrovni. Možná jsem jediná, ale vy jste jako pochopili jak ta Zahrada vypadá a jak je skrytá před okolním světem?

michimuller
17.03.2018 2 z 5

Psychologicky zajímavé téma a netradiční prostředí, které se v konkurenčních knihách téměř neobjevuje. To by mohlo být na straně plusů a možná i důvodem, že jsem audioverzi knížky doposlouchala celou. Už v první třetině jsem sama sobě si vyhrožovala, že ji z mobilu smažu. Zdlouhavý příběh vyprávěný poměrně nesympatickou postavou "motýlka Máji" s pro mě zcela překombinovanou povahou, zvláštními reakcemi a napsanou opačným stylem , donekonečna prodlužováno postavami dalších "motýlků". K tomu prostředí zahrady téměř kopírováno z reatity show vily Big Brothera okořeněné maximální zvrhlostí a dekadencí. Technicky s minimálním personálem jedné jediné ženy jako kuchařky, ošetřovatelky, komorné a uklízečky ukočírovat "dívčí tábor"prostě slátanina, kterou by opravdu málokdo bral jako uvěřitelnou. Příběh samotný výplod chorého mozku, masový vrah a sexuálně narušený delikvent jako úspěšný podnikatel a majitel realit a "zahradník" kterého vlastně až do konce nikdo nikdy nepodezíral a 30 let své zvrácené existence mu všechno procházelo...No za mě opravdu ne, tohle spadá do kategorie ztraceného času a jako klasickou knihu bych odložila po 100 stránkách.

Janniska
15.03.2018 5 z 5

Líbilo.A mooc!kniha psaná z úhlu pohledu oběti a její výpovědi.Skvělá změna.

Mischone
15.03.2018 1 z 5

Kniha mě velmi zklamala, všude plno reklam a nadšených komentářů, ale při čtení jsem nechápala proč. Asi mi prostě nesedla, od začátku do konce mi kniha přišla nezáživná a nudná. Vývoj událostí se mi nelíbil, přišlo mi to jako pohádka o princi na bílém koni a tralala vše je zachráněno. Každý má jiný vkus a proto bych u této knihy nedávala příliš velkou váhu na komentáře, ale ať si každý udělá obrázek sám :)

Peyka
14.03.2018 3 z 5

Na knihu jsem dlouho koukala v knihkupectví, až nakonec skončila v mé knihovně. :) Musím říct, že kniha je velmi dobře napsaná, nebo se každopádně jedná o výborný překlad, to klobouk dolů. Nicméně námětem připomíná knihy Sběratel (John Fowles), Sběratel nevěst (Ted Dekker) nebo psychothriller Ty (Caroline Kepnes) - všechny tyto knihy mají společná témata jako psychopatického ujetého vraha, fascinaci krásnými dívkami, touhu někoho vlastnit. Ale autorka se snažila pojmout příběh originálně, a to se cení. Prostředí obří nádherné Zahrady, kde 'poletují' Motýli v podobě mladých dívek s vytetovanými křídly, a o které pečuje bohatý charizmatický muž jménem Zahradník - to vše je svým způsobem fascinující, přesto znepokojující a zvrácené. Kniha je vyprávěna retrospektivou, od konce, ale perfektně s v ní dá vyznat. Opravdu se četla jedním dechem. Nicméně je pravda, že třetí část knihy je hodně useknutá a nejmíň propracovaná, ale vezmeme-li v potaz, že kniha má další pokračování, doufejme, že autorka se vrátí alespoň trochu k tomuto příběhu v dalším díle. Kažopádně svižné dialogy a detailně popsané prostředí čtenáře dokáží uchvátit a knihu nepustíte. Určitě doporučuji. ;)

eva3695
11.03.2018 4 z 5

Nápad se mi velmi líbil a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Jen ten konec byl trochu zamotaný?!Po přečtení jsem nad tím přemýšlela a jsem z toho mírně zmatená. I přes konec se mi moc líbila a četla se jedním dechem

KatnissLavender
09.03.2018 5 z 5

Konečně jsem měla opravdu šťastnou ruku a sáhla jsem po této knize! Něco tak originálního a poutavého jsem už dlouho nečetla! Tuhle krásku si musíte přečíst!

iveetka
05.03.2018 5 z 5

Pět hvězdiček dávám opravdu zřídka kdy, ale tahle kniha si je zaslouží. Je to mrazivé čtení a zároveň velmi zajímavé. Pokračování si určitě nenechám ujít.

kalache
02.03.2018 4 z 5

...nejděsivější je,že to nemusí být až taková fikce...

Didi15
02.03.2018 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, dala bych pět, kdyby nebylo toho divného urychleného konce a to s tou Sophií bylo naprosto zbytečné. Škoda.Jinak se četlo skvěle, bylo to velmi poutavé, dle mého nazoru skvelý nápad-motýli.

k.chilli
01.03.2018 3 z 5

Zpocatku jsem byla na vazkach co cekat,kdyz kniha zacina koncem.Nakonec me pribeh natolik vtahnul,ze jsem cetla jednim dechem.Jen z konce jsem trochu zklamana.Zbytecne rychly spad,prislo mi to uspechane a tak nejak mi to nesedlo k celemu pribehu....a ten uplny zaver se Sofii jsem vubec nepobrala,prisel mi zbytecny a naprosto absurdni....

pm...
26.02.2018 4 z 5

Thriller o ultramagorovi, jež si nechal říkat Zahradník, co měl hromadu peněz a majetku a prostoru, takže si na svém pozemku postavil Zahradu, do níž umístil i Motýli. Jenže to nebyl jen tak ledajaký okřídlený hmyz, ale velmi mladé dívky, kterým po tři desetiletí tetoval motýlí křídla na záda, v den jedenadvacátých narozenin je zabil, formaldehydem zakonzervoval a zalil do pryskyřice do skleněné vitríny. Jak říkám, ultramagor...

radus
25.02.2018 4 z 5

Děj této knížky je tak absurdní, až je vlastně zajímavý. Přišlo mi, že se některé věci opakují několikrát dokola, autorka je zřejmě posedlá tetováním a motýly. Konec se Sofií jsem dost dobře nepochopila, jsem zvědavá, zda v dalších dílech bude ještě o čem číst.

Klarinecka
25.02.2018 1 z 5

Zklamání. Nepochopila jsem, o čem to bylo. Čekala jsem, že se to rozjede, až jsem byla na konci a nic.

Roux
25.02.2018 2 z 5

Nemohu říct, že by se kniha dobře nečetla. To ano - nebo se jedná možná pouze o dobrý překlad. Ale jinak mi to přišlo trošku hloupé. Hlavní hrdinka mě nechávala absolutně chladnou. Motýlci smíření a někdy vlastně i spokojení s tím, že jsou uvěznění, znásilňovány a zabíjeny.... ehm.. what? No nic... možná by to jistý potenciál mělo, ale zřejmě se někde ztratil.

josska
23.02.2018 3 z 5

Od knížky jsem čekala něco jinýho,přečetla jsem ji,ale moc mě nebavila,nevím jestli pujdu do dalšího dílu,ale jsem zvědavá o čem bude ...

kaspice
22.02.2018 5 z 5

Na začátku jsem si myslela, že knihu odložím, trochu jsem se ztrácela ... pak jsem ji ale přečetla jedním dechem, stejně jaké má matka a kolegyně:-D

Synysterka
18.02.2018 5 z 5

Perfektní kniha, zaujala od začátku, přečteno jedním dechem.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká