Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1169 363

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

stju
07.06.2018 4 z 5

Kniha se mi příjemně četla, navzdory hororovému příběhu, těšila jsem se, až se k ní večer vrátím. Líbil se mi styl autorčina psaní a velmi obdivuji její fantazii, se kterou popisovala život v přízračném světě "Zahrady". Dost mě překvapil závěr příběhu, musela jsem se několikrát vrátit na přečtené stránky, abych pochopila úlohu Inar (Maya) v celém příběhu, to mi trochu vadilo. Kdybych však narazila na další knihu této autorky-nebudu se přečtení bránit. Dost se mi tu líbil komentář "Zrzavá_Tereza", že by kniha byla zajímavá zpracovaná jako film-souhlas, dívala bych se a to TV moc nemusím.

verulinka20
07.06.2018 5 z 5

PANEBOŽE! Tahle kniha?! Neuvěřitelná, skvělá, nemám slov! Od první stránky mě k sobě připoutala natolik, že nebylo možné se odtrhnout. A zanechala dojem. Jedna z mála knížek, které jsem ochotná přečíst si znova, a to klidně i vícekrát! Tohle je přesně ono, takhle by měly knihy vypadat!

paja86
01.06.2018 3 z 5

Velmi zajímavé téma.Jsem zvědavá na druhý díl...
Souhlasím s xSimaix,taková psycho krimi...

Rea_Rea
29.05.2018 4 z 5

Zvláštní kniha, ale to jí na zajímavosti neubírá :) ...líbila se mi a jak píší níže už se moc těším na další díl.

LordTT
27.05.2018 5 z 5

Souhlasím v podstatě s hodnocením xSimaix, nemám co dodat a těším se na další díl.

xSimaix
26.05.2018 5 z 5

Podle názorů, co jsem zde viděla bude můj názor na tuto knihu nejspíše patřit mezi ty méně populární a sdílené, ale přesto se o něj podělím.

Sběratel motýlů je podle mého perfektně napsaná kniha, která je vážně nesmírně čtivá, chytlavá a originální. Není to ta typická kriminálka, jež známe, ale v tom je právě zajímavá a tak jiná.
Líbila se mi zvrácenost celého nápadu a popisu našeho hlavního zloducha, Zahradníka. Číst o jeho myšlenkových pochodech a motivech, o jeho "nemoci" a přesvědčení bylo velice zajímavé.
Naše hlavní hrdinka byla absolutně skvělá. Její odpovědi a chytré slovní přestřelky jak v minulosti, tak v přítomnosti byly jednou z mých oblíbených částí této knihy.

Osobně se mi kniha velice líbila, ale chápu, že to není každého šálek kávy.

Pokud hledáte kriminálku, která je skvělé napsaná a čtivá, zvrácená, psychologická a ne moc realistická, směle do této knihy jděte.

Zrzavá_Tereza
24.05.2018 2 z 5

Právě jsem dočetla Sběratele motýlů a já vám teda nevím no.. Je to takové zvláštní, úchylné (o tom žádná), četlo se to dobře, ale že bych se už těšila na další díl? To zatím ne-e. Pro mě žádné napětí, ale moc se mi líbil styl, kdy se prolínalo vyšetřování a vyprávění hlavní hrdinky.
Tohle by možná daleko líp fungovalo jako film ;)

BariEli
21.05.2018 3 z 5

Kniha neurazí, nenadchne a to je bohužel při takové konkurenci hodně špatné.

andrea1378
04.05.2018 4 z 5

Ta knížka měla velký potenciál...než došlo na závěr.

piquillio
29.04.2018 3 z 5

Vše jen přehnané.

Jupijow
29.04.2018 3 z 5

Nepravděpodobný příběh s dost úsměvným-mimo závěrem. Nelíbily se mi pasáže, kdy Maya mluví s policisty - vyprávění v přítomném čase, nikoliv v minulém, jak je zvykem mě sráželo tempo čtení.

cat5
26.04.2018 4 z 5

Četlo se to samo, příběh byl zajímavý, ale od začátku jsem čekala, že se z Mayi na konci vybarví někdo úplně jiný a nebo že alespoň bude nějaký nečekaný zvrat nebo překvapení. Bohužel se nic z toho nestalo(i když se to tak tvářilo) a já jsem četla tak nějak s tím, že vím jak to dopadne. Trochu škoda, ale i tak jde o pěkný počin.4*

salunka
22.04.2018 3 z 5

Mě to moc nenadchlo. Přišlo mi to hodně nereálné.

M1ra
19.04.2018 2 z 5

+ čtivé, zajímavý námět, má to celkem spád, celkem i reálně možné, zvrácené a úchylné (znám, ale mnohem zvrácenější, úchylnější a propracovanější knihy)

- příliš roztahané, žádné napětí, žádné velké gradování, konec napsaný tak letem světem, jen ať je to už dopsané a víceméně předvídatelné

Za mě je to takové průměrné dílo s konečným pocitem asi jako když znuděně zamrčíte "Hmm..."

kristynao
19.04.2018 4 z 5

Sběratel motýlů je čtivým, ambiciózním thrillerem, který je napsán originálně a dynamicky, a fanoušky žánru tak nemůže zklamat. Autorce se pouze nepodařilo vyrovnat se s touhou šokovat za každou cenu, která příběh posunula do problematicky uvěřitelné roviny a zcela ovládla konec vyprávění. Přesto dávám vcelku jasné čtyři hvězdičky a doporučení těm z vás, kdo jsou schopni obrnit se vůči senzacechtivosti celé knihy.

Pajan28
16.04.2018 5 z 5

Asi jsem divná, ale já mám ráda "zvrácené, úchylné psychopaty". Knihy jsou pro mě prostě zajímavější a nepředvídatelné.

Jinak já jsem vcelku normální :'D

kaca.ka
10.04.2018 4 z 5

Sběratel motýlů mě dostal! Po hodně dlouhé době kniha pojatá úplně jinak, ne podle pravítka jako skoro všechny ostatní thrillery. Vůbec mi nevadí, že je hlavní téma nereálné, vždyť v to přece můžeme doufat i u všech jiných knih o zločinech. Maya/Inara mě okouzlila, ostatních dívek ale bylo až příliš na to, abych se ve všech orientovala a pamatovala si je. Konec byl opravdu zbytečně uspěchaný, párkrát jsem se musela dokonce vracet. Přesto to nejlepší z thrillerů, co jsem v poslední době četla. Pocitově 5*, po delší úvaze hodně silné 4.

EDIT: Po přečtení komentářů teda musím doplnit, že v roli Sofie na konci smysl vidím - sloužila přeci k tomu, aby hodně dovysvětlila Mayu. Že to bylo vzaté hopem je věc druhá...

nai.ivka
10.04.2018 1 z 5

Totální nuda a ztráta mého času. Vydržela jsem to třetinu knížky. Je to divné až úchylné, rozvleklé.

rose
06.04.2018 2 z 5

Knížku jsem dočetla, spíš prolistovala, jen díky mé zásadě odkládat knížky nedočtené jen opravdu "v ohrožení života". Moje zásadní chyba byla v tom, že jsem se spletla v žánru. Myslela jsem, že budu číst napínavou detektivku z reálného světa, ale vyklubala se z toho taková nepovedená fantasy trochu "šmrncnutá" pokusem o thriller. Za mě tedy opravdu ne. Nereálné, odpudivé. Možná čtení pro pubertální dívky, které tam možná najdou nějaké zajímavosti z dívčího světa. Dvě hvězdičky dávám za pěkné barevné vylíčení motýlích křídel a zelené zahrady. Přátelé detektivek, fakt to nečtěte. Souhlasím s michimuller.

pastelka53
02.04.2018 5 z 5

Asi nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četla! Nemohla jsem se odtrhnout a za den bylo hotovo...

Je to příběh, který je napínavý už od začátku, ale v reálu málo uvěřitelný. Zvláštní kam lidská fantazie dokáže dojít. Postupně ale graduje víc a víc. Postupně se s postavami sbližujete a dostáváte se jim pod kůži. Hlavní hrdinku si nejde neoblíbit... je to možná k neuvěření, ale oblíbila jsem si i Zahradníka.
(Klidně mě za to ukamenujte!")

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká