Záhořovo lože

Záhořovo lože https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392958/bmid_zahorovo-loze-vuY-392958.jpeg 5 9 3

Bibliofilie s výtvarným doprovodem Františka Skály v ochranném pouzdru v plátně, s topolovou překližkou. 65 číslovaných a signovaných výtisků.

Literatura česká Poezie
Vydáno: , Teapot

Záhořovo lože , 1853

666Jitka
04.11.2021 5 z 5

Úžasná lyricko - epická balada, ve které autor mistrovským způsobem přebásnil lidovou pověst. Hlavní myšlenkou příběhu je hřích, pokání, odpuštění a neméně tak i obětování se pro druhé - v tomto případě nasadí poutník vlastní život, aby pomohl nejenom sobě, ale také hříšnému Záhořovi od jemu připravených muk pekelných v podobě Záhořovo lože, které je pro něj za jeho zločiny přichystáno. Tato strašná vidina je motivem k pokání hříšníka, který léta upřímně lituje svých zločinů a úplnému oddání se Bohu. Poutník se po dlouhých letech opět setkává se Záhořem, který celé ty roky strávil na modlitbách a v odříkání, za což v závěru balady dosáhne odpuštění a vykoupení.

rudoleska
20.10.2020 5 z 5

Dokonale řemeslná úprava v konceptuálním zpracování Františka Skály a Johany Kratochvílové.

M-arta
28.10.2018 5 z 5

Kontakt s touto knížkou a její "vyzařování" byl pro mne jeden z velkých duševních i smyslových zážitků několika posledních dní...
Nádherná práce a doslova zhmotnění poezie formou i obsahem.